21 werken Sollicitant ergert zich aan algemene afwijzingen Dat ze iets met dieren wilde gaan doen wist Veroline Meulblok al op jonge leeftijd. Bij een bezoekje aan het Dolfinarium of aan de dierenarts dacht de jonge Veroline steevast 'dat wil ik ook'. Die gedachte hield ze vast. Na haar Cito-toets bleek dat ze naar de havo kon, maar ze koos voor de vmbo-opleiding richting Dier. Ondertussen heeft de 22-jarige Vlissingse ervaring als paraveterinair dierenartsassistent en in februa ri hoopt ze haar hbo diploma Dier en gezondheidszorg te ontvangen. Ziekte reden om tijdelijk contract niet te verlengen Indexus geeft presentatie over beleggen 1 Gastouders zijn steeds hoger opgeleid zaterdag 19 januari 2013 Sollicitanten ergeren zich in het sollicitatieproces het meest aan al gemene afwijzingen, waarbij de reden voor afwijzing niet con creet is. Dit blijkt uit een enquête die door vacaturesite Jobbird.com on der 925 werkzoekenden is afgeno men. 44 procent van de ondervraagden vond de algemene afwijzing het vervelendst. Werkgevers die geen enkele reactie sturen na de sollici tatie vormen de op één na groot ste ergenis (42 procent). Drie procent van de ondervraag den vindt het vervelend om lang te wachten op een reactie na het sollicitatiegesprek. 'Dieren kunnen niet vertellen wat er is' Het lijkt erop dat werkgevers tijde lijke contracten en reorganisaties aangrijpen om werknemers die ziek zijn, of een mindere gezond heid hebben, te ontslaan. Ongeveer één derde van de men sen met een vast dienstverband in de Ziektewet wordt ontslagen. Die conclusie trekken het advies bureau AStri en UWV uit hun ei gen onderzoek. Daaruit blijkt wel dat zieke werknemers met een tij delijk contract in een bedrijf het zelfde behandeld worden als werknemers met een vast con tract. Vanaf 2014 moeten werkge vers een hogere premie betalen voor ziek personeel. Indexus geeft op 22 januari in Goes een presentatie over de we reld van beleggen. Het thema van de presentatie is 'Leven van Ver mogen'. Er wordt uitleg gegeven over de wijze waarop Indexus be leggingsportefeuilles inricht. Bij de inrichting van beleggings portefeuilles wordt vaak gebruik gemaakt van Trackers (of index fonds). Een Tracker is een aandeel dat op de beurs genoteerd staat. Het is alleen geen aandeel van een bedrijf of onderneming maar van een index. Aanvang 19.30 uur. Aanmelden voor presentatie via de website www.indexus.nl. door John de Kok Je moet geen paraveterinair dierenartsassistent voor het geld worden", vertelt Veroline. Het start salaris van een dierenartsassistent moet worden aangevuld met een flinke dosis dierenliefde om het leuk te maken. „Het plezier van het werken met dieren staat voorop. Het is nameljjk doorzetten om aan een vaste baan in de sector te komen. Contac ten leggen en veel invallen", tipt Veroline. Vooral het aanhankelijke, of misschien wel het afhan kelijke van dieren maakt dat Veroline haar beroep ge weldig vindt. „Dieren kunnen je niet vertellen wat er aan de hand is. Het fascineert mij dat je dan door tes ten toch kan ontdekken hoe je een dier kan helpen. De medische achtergrond vind ik erg interessant." De paraveterinair dierenartsassistent heeft een veelzij dig takenpakket. Het belangrijkste onderscheid met een niet gediplomeerd dierenartsassistent is dat de pa raveterinair onder leiding van de dierenarts parave- terinaire handelingen mag verrichten. Te denken valt aan medicatietoediening, anesthesiebegeleiding, rönt gen, bloed afnemen, inenten en dergelijke. De parave terinair assisteert tijdens operaties en verzorgt zelf standig zieke dieren. Daarnaast horen het apotheekbe- heer, het schoonmaken van apparatuur en behandel kamer en het voorlichten en adviseren van eigenaren tot de taken van een paraveterinair. Natuurlijk pakt de veterinair waar nodig ook administratieve en orga niserende taken op. Veroline volgde de opleiding tot paraveterinair aan het Groenhorst College in Barne- veld. „Dat is een superleuke school. Je krijgt daar les van dierenartsen." Met vakken als röntgenologie, anesthesie en het vak anatomie, fysiologie en weefsel- leer een pittige opleiding. Van de Latijnse benamin gen van botten tot kennis over voortplanting en ziek tes, het komt aan bod. Meer praktijkgerichte hande lingen leer je er ook, berekeningen maken aan de hand van het gewicht voor het zetten van een infuus bijvoorbeeld. Natuurlijk zijn er ook stages, deze slui- •ten zoveel mogelijk aan op wat je in de periode er voor op school hebt geleerd. „Communicatieve vaardigheden zijn erg belangrijk. Je moet met name aan de telefoon goed kunnen door vragen om inzicht te krijgen in wat er met het dier aan de hand kan zijn. Sommige eigenaren zijn overbe- zorgd, anderen te gemakkelijk", vertelt Veroline. Je kan omgaan met dieren, maar ook met mensen. Me deleven en troost bij een euthanasie kan erg moeilijk zijn. Een paraveterinair heeft liefde voor dieren, maar het mag geen medelijden worden. „Dat spuitje in die poot is nu eenmaal nodig." Andere eigenschappen die een dierenartsassistent heeft zijn stressbestendigheid, bloedbestendigheid en goede persoonlijke hygiëne. Veroline: „Je moet niet bang zijn om vies te worden. Paraveterinairen heb ben een werkshirt aan, korte nagels en het haar in een staart." Gastouders zijn steeds hoger opge leid. Dat blijkt uit een onderzoek van 4Kids onder 2.400 gastou ders. Dertig procent van de onder vraagden beschikt over een diplo ma op MBO-3 niveau of hoger. Twee jaar geleden was dit nog minder dan twintig procent. Vol gens het onderzoek blijkt ook dat de toename van het opleidingsni veau kan leiden tot een positieve ontwikkeling voor de gastouder- opvang. De gastouder zou een be langrijke rol kunnen gaan spelen in de educatie en de ontwikkeling van het kind. De opleidingen boven MBO-2 be steden namelijk meer aandacht aan ontwikkelingsgerichte en pe dagogische opvang. Veroline Meulblok werkt als paraveterinair dierenartsassistent.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46