Special: 329./4 0.00 Ondernemer Geld en regelgeving UNÖP 1/1.2b UJLSN 14.38 Lastig Tevreden Tips 11 •••-1 Futur 19 januari 2013 deOndernemer unioaii- II ii roaamco mi ^l<f Beleggen was vorig jaar een lucratieve bezigheid. Foto's: ANP Tips 2013: beleggen of sparen? jeu NYSE AMU NYSE "ff tUKUNtM tüKUNtAl AE.X AMX en voor een aantal Luxemburgse ver zekeringsmaatschappijen beheren wij een deel van het vermogen. Dit doen we door te kiezen voor een spreiding van het vermogen over een mix van gestructureerde beleggingsproducten van eersteklas aanbieders, beleggings fondsen met een uitzonderlijke, maar vooral stabiele, trackrecord en slechts een beperkt deel in individuele aande len. We kiezen bewust voor beleggen in met name indexgerelateerde pro ducten en zetten in op bepaalde the ma's of regio's. "Uiteraard hebben we wel enkele tips voor mensen met vermogen. Zo me nen wij dat beleggers met een vermo gen tot 150.000 euro zich ook zeer goed kunnen laten adviseren door de adviseurs van grootbanken. Alle ban ken hebben daarvoor een scala aan be leggingsfondsen, waardoor de risico's goed gespreid zijn en er kansen zijn op fraaie rendementen." Daarnaast zijn er de geijkte tips zoals: Waarschuwingen van Verwer: Beleg niet met geleend geld Beleg alleen met geld wat u voor langere tijd kunt missen Beleg alleen in producten die u be- gnjpt De tip van Warren Buffet ('s we relds grootste belegger Rule 1Never lose money. Rule 2. Never forget rule 1 Via www.morningstar.nl kunt u al les vinden over alle mogelijke beleg gingsfondsen. Middels sterren wordt de kwaliteit van de fondsen weergege ven. Een zeer goede, duidelijke en on afhankelijk vergelijkingssite. Beleggen is niet eenvoudig gebleken. Na het uiteen spatten van de internet- bubbel begin 2000 is het al 12 jaar las tig in te kunnen schatten wat aande- lenbeurzen en obligatiemarkten gaan doen. En ook de voorbije jaren wer den het geduld en vertrouwen van be leggers danig op de proef gesteld door de kredietcrisis van 2008, waarop ver volgens de bankencrisis, eurocrisis en vertrouwenscrisis volgden. En wat is de volgende crisis Wie het weet mag het zeggen. De rente op spaarvormen, zo is de al gemene verwachting, zal nog enige tijd op deze zeer lage niveaus blijven. Ook de rente op staatsleningen Ne derlandse staatslening 10 jaar geeft mo menteel rente van 1,80 procent) zou wel iets op kunnen lopen, maar zal voorlopig op historisch lage niveaus blijven. Maar wat dan met uw vermogen? Be leggen in de aandelenmarkten biedt .zeker kansen. Met name de opkomen de landen en aandelen met hoog divi dend zullen in 2013 in de schijnwer pers blijven staan. Nu nog in obliga ties beleggen van de Nederlandse staat of bedrijfsobligaties is niet echt interessant gezien de zeer lage rente en het daaraan gekoppelde risico van dalende koersen als de rente toch zou gaan oplopen. Verwer "Wij beleggen voor onze klanten voor een deel in de thema's van opkomende landen en hoog divi dend aandelen maar kiezen bewust niet voor stockpicking, zeg maar indi viduele aandelen. Wij kiezen voor breed gedragen indices of fondsen en dan bij grote voorkeur beleggen we in deze thema's middels producten waarbij een eersteklas instelling een garantie geeft op het ingelegde kapi taal. Als het dan toch een foute keuze geweest is om te beleggen in de be treffende markt, dan geeft de uitge vende instelling een garantie op het ingelegde kapitaal. Als voorbeeld noem ik graag de Rabobank AEX Note mei 2016. Hierin kan de beleg ger 1:1 deelnemen aan de mogelijke stijging van de AEX tot mei 2016. Als de AEX echter onverhoopt zou dalen tot onder 260 (nu 350) dan ont vangt de belegger op einddatum door Rabobank gegarandeerd 100 procent retour van de nominale inleg. Dit is slechts een voorbeeld van producten waar wij mee werken en mag zeker niet gezien worden als een advies." En wordt het sparen of beleggen in 2013 De bal ligt bij u. Misschien is dit dan toch de beste tip! Stel dat u in januari 2012 een gla zen bol had gehad en daarin had kunnen zien wat er het afgelopen jaar allemaal op ons is afgeko men. Stel dat u op dat moment de keuze had moeten maken om te gaan beleggen of lekker veilig te sparen, wat had u gedaan? Met Evert Verwer, algemeen direc teur van onafhankelijk vermo gensbeheerder Verwer&Jansen blikken we terug en vooral, kij ken we vooruit. Tekst: Ron Gregoor SINTJANSTEEN - Logisch gerede neerd was het antwoord Sparen! Want met zoveel rampspoed in het vooruitzicht denkt u niet aan beleg gen. Jammer, zegt Evert Verwer. Want beleggers in aandelen en obliga ties werden in 2012 zeer goed be loond met rendementen welke tot ruim boven de 10 procent uitkwa men. Zet dit af tegen het rendement op een spaarrekening van ca. 2 pro cent. Met een inflatie van 2,9 procent en vermogensrendementsheffing van 1,2 procent betekende sparen in 2012 dus dat u met uw vermogen achteruit zou zijn geboerd. Conclusie niemand weet hoe de aan- delenbeurzen en obligatiemarkten rea geren op bepaalde ontwikkelingen. Ie dere partij die pretendeert het wel te weten zou u bij voorbaat niet moeten vertrouwen. Evert Verwerblikt zeer tevreden te rug op het jaar 2012. Ongeveer 80 procent van zijn cliënten die beleg gen volgens een neutraal risicoprofiel, realiseerden in 2012 rendementen welke tot ongeveer 15 procent op jaarbasis reikten. "Naast dat onze cliënten in 2012 een meer dan bevredigend rendement rea liseerden, groeide ook ons vermogens- beheerbedrijf zeer goed in 2012. Met een groei in aantal klanten van ruim 11 procent en een groei van het ver mogen onder beheer van bijna 25 pro cent, kunnen waalleen maar erg te vreden zijn" aldus Verwer. In 2013, bestaat het bedrijf 10 jaar. Gestart in 2003 toen de AEX op 218 stond, de golfoorlog uitbrak en Ko ninklijke Ahold met cijfers geknoeid had. Samen met Walter Janssen en Jo- han van Sprundel werd Verwer Janssen Vermogensmanagement opge richt en nu werkt het bedrijf met 10 mensen, waaronder 5 senior beleggingsadviseurs/vermogensbehee rders. Wat zijn dan zijn tips voor 2013? "Wij zijn geen tipfabriek. Wij behe ren vermogens voor ons cliënteel op een zeer gedegen en rustige manier. Als een goed huisvader bewaken wij de centen van particulieren, bedrijven Beleggen is winstgevend, je moet er wel even je hoofd bijhouden en de ontwikkelingen volgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 103