buitenland9 in Diyarbakir ze bang gemaakt' 1 3 cheap.nl dagactie 39 36% 50 i/eirra Goudklomp van 5,5 kilo gevonden in Australië Dagje Zwaluwhoeve incl. overnachting Nieuwe heisa rond prins Laurent 'Troepen Assad moordden in Homs' Dutroux krijgt geen verlof uit gevangenis 600 katten ontsnapt aan kookpot in China Kliniek wij'st vrouw na verkrachting de deur 'Leger België komt niet van extremist af Bevochtiger Luchtreiniger. Twee in één. 'Tante was een sterke, vrolijke vrouw' per /toplocatie één superactie! vr 18 januari cheap.nl/dagactie|0900-700 7004 vrijdag 18 januari 2013 BRUSSEL En weer is er heisa rond de Bel gische prins Laurent. Hij zou af spraken met de regering hebben ge schonden. Daardoor dreigt hij zijn jaarlijkse toelage van ruim 300.000 euro kwijt te raken. Laurent zou op eigen houtje contact hebben gehad met diplomaten uit Angola. Na een omstreden reis naar Congo werd af gesproken dat hij geen politiek ge voelige contacten zou hebben. BEIROET De troepen van president Bashar al-Assad hebben dinsdag ruim 100 mensen, onder wie vrouwen en kinderen, gedood in de Syrische stad Homs. Dat zei het Syrische Ob servatorium voor de Mensenrech ten gisteren. De groep zei dat de 106 slachtoffers zijn verbrand toen hun huizen in brand waren gezet. De berichten zijn niet via onafhan kelijke bronnen te bevestigen. BRUSSEL Kindermoordenaar Mare Dutroux krijgt geen penitentiair verlof. Dat heeft het bestuur van het Gevan genwezen in Brussel bepaald. Het bestuur acht de kans te groot dat Dutroux opnieuw in de fout gaat. Ook wordt gevreesd dat hij zou pro beren te vluchten of contact op te nemen met slachtoffers en nabe staanden. PEKING Zo'n 600 katten zijn op gelukkige wijze ontsnapt aan een wisse dood in een Chinese keuken. De vracht wagen waarmee ze werden ver voerd crashte in de stad Changsha, waarna dierenbeschermers de beestjes bevrijdden. De katten zou den worden opgediend in restau rants in de zuidelijke provincie Gu angdong. Ze zaten in overvolle, hoog opgestapelde houten kratten. KEULEN Verkrachte vrouwen hoeven in Keulen niet aan te kloppen bij ka tholieke ziekenhuizen voor de mor- ning-afterpil of voor lichamelijk on derzoek om sporen van de ver krachter veilig te stellen. De klinie ken weigeren deze behandelingen omdat ze in strijd zouden zijn met de waarden van de katholieke kerk. Het aartsbisdom bevestigt dat er in derdaad dergelijke regels gelden. BRUSSEL Het Belgische leger kan moslimex tremisten niet ontslaan. Minister van Defensie Pieter de Crem stelde dat salaflsme 'onherroepelijk leidt tot ontslag', nadat bekend werd dat de inlichtingendienst een tiental militairen met radicaal-islamiti sche overtuigingen volgt, maar hij heeft geen juridische mogelijkhe den om hen de deur te wijzen. Droge lucht is moeilijk te reinigen. Bevochtigen reinigen is effectiever. - Minder stroomverbruik - Nieuw design - Meer vermogen - Automatische uitschakeling - Stiller Binnen 14 dagen niet tevreden geld terug. Exclusief verkrijgbaar bij: Harense Smid, EXPERT, EP, EUROPART, SATURN, Media Markt Uiterst eenvoudig: Bediening, Reiniging, Hantering Zonder filterkussen: hygiënisch, probleemloos, eenvoudig onderhoud Geen stoomvorming Tel: 040 - 254 43 61 Fax: 040 - 254 05 35 E-mail: info@venta.nl www.venta-airwasher.nf Made in Germany Nr. 1 in Europa Wereldwijd unieke techniek AIRMTASHER The Original te stoppen met bombardementen op Kandil, de bergen waar de PKK zich ophoudt. „Het Koerdische volk wil vrede." De menigte joelt instemmend. De 71-jarige Abu Musa, wit-zwarte sjaal om zijn hoofd gewikkeld, knikt. „Er is geen andere oplos sing. Nu, morgen of over twintig jaar. Een oorlog eindigt met vre de." Hij weet als geen ander wat de gewapende strijd betekent. Zijn twee dochters en zoon zitten 'in de bergen'. In vaders voetsporen, geeft hij op zachte toon toe. Zelf heeft hij 21 jaar voor de PKK ge vochten. Hij kende de vermoorde Sakine Cansiz persoonlijk. Zijn buurman mengt zien in het gesprek. „Frankrijk moest zich schamen. Hoe kan dit gebeuren in Parijs, een symbool voor vrijheid." Voor hem is het glashelder. De exe cutie van de vrouwen is het werk DIYARBAKIR - In Rotterdam woon achtige familie van PKK-opricht- ster Sakine Cansiz was gisteren op haar afscheid. Met hen vierde Can siz in de Maasstad nog oud en nieuw. Haar 20-jarige nichtje Tijda Cansiz herinnert zich een gezellige avond met familie. „Mijn tante was een sterke, positieve, vrolijke vrouw. Ik ben hartstikke trots op haar. Haar onafhankelijkheid en kracht zijn zeker een inspiratie voor me." Sakine Cansiz richtte in 1978 samen met Abdullah Öcalan de gewapende groep PKK op. In de jaren tachtig en negentig zat ze twaalf jaar in de cel. Na haar vrijla ting vocht ze vanuit de bergen op de grens van Turkije. van de Turkse derin devlet, ofwel de duistere krachten binnen de staat, die tal van politieke moor den op het geweten hebben. „De vraag is nu of Frankrijk bekend maakt wie er achter deze moor den zit, of dat ze het op een ak koordje gooit met de Turken." „Martelaars sterven niet", scan deert de menigte. De drie kisten - omgewikkeld met de PKK-vlag - staan voor het podium, tussen het publiek. „Vrede, vrede", klinkt het. Een oude vrouw sluit - midden in de drukte - haar ogen en bidt. De 21-jarige Zilal is met haar moe der gekomen. Ook zij hoopt op vrede, maar vreest het ergste. „De maatschappij moet veranderen. Ik studeer in Ankara en de druk op Koerdische studenten is groot." Ze vertelt dat ze een keer Koerdisch aan de telefoon sprak. „Er kwa men zes studenten dreigend op me af. Ze wilde me een lesje leren. Ik heb een paar keer op het punt gestaan met mijn studie te stop pen." Ze schudt haar hoofd. „In de ogen van velen zijn we allemaal terroristen. Ik mag Koerd zijn, als ik me maar stil hou. Dat is het Tur kije van vandaag." Rus zelfmoord had gepleegd. Aan vrienden en familie liet Dol- matov kort geleden weten onder enorme druk te staan. De geheime dienst FSB viel hem lastig en liet meerdere malen weten dat het 'hoog tijd' was zijn politieke denk beelden aan te passen. Toen na zijn vrijlating het huis van zijn ouders door de politie werd doorzocht, vluchtte Dolma- tov via Oekraïne naar Nederland, waar hij dus asiel aanvroeg. Tien tallen andere anti-Poetinactivisten zijn de afgelopen maanden om de zelfde redenen opgepakt, en in sommige gevallen gemarteld. Arkady Babtsjenko, een bekende schrijver en oppositieactivist, ken de Dolmatov goed. „Wij waren er eigenlijk van overtuigd dat alles in kannen en kruiken was. Het is een slimme jongen met een goede op leiding, hij liep in Rusland groot gevaar - niemand dacht dat hij te rug zou worden gestuurd." Dolmatov werkte bij een Russi sche raketfabrikant en had toe gang tot gevoelige informatie en staatsgeheimen. „Ze hebben hem bang gemaakt. De angst dat je wordt opgepakt en de kans dat je gemarteld wordt is een vreselijk ge voel, ik heb dat zelf meegemaakt", legt Babtsjenko uit. „In het geval van Dolmatov was dat zeker; wan neer hij een stap over de Russi sche grens zou zetten, zou hij di rect worden opgepakt. De gehei me dienst heeft hem zo bang ge maakt dat hij geen andere uitweg zag." Dolmatov heeft een afscheidsbrief achtergelaten. Volgens de woord voerster staan daar persoonlijke overwegingen in hoe hij tot zijn daad is gekomen en worcit er niet gerept over zijn verblijf in Ne derland of het asielverzoek. Justitie heeft de familie aangeboden het lichaam van Dolmatov naar Rus land over te brengen. BALLARAT - Een amateurgoudzoe ker heeft in Australië een enorme goudklomp opgegraven. De klomp weegt 5,5 kilogram en is naar schat ting ruim 235.000 euro waard. De man vond het brok edelmetaal zo'n 60 centimeter onder het aard oppervlak in de buurt van de oude goudzoekersplaats Ballarat, in het zuiden van Australië. Hij liep daar rond met een metaaldetector. In eerste instantie dacht de man dat hij op de motorkap van een au to was gestuit. Cordell Kent, eige naar van een goudhandel in Balla rat, noemt de goudklomp een van de belangrijkste vondsten in het ge bied in de twintig jaar dat hij in het vak zit. „De vinder haastte zich naar huis om het zijn vrouw te vertellen, maar zij geloofde hem eerst niet. Hij gaat schulden aflossen en zijn huis afbetalen. Het verandert zijn leven", aldus Kent. alleen vandaag boekbaar! korting va ttfQT 00' per persoon, per arrangement 1 overnachting incl. ontbijt Ticket Lwv. 27,50 p.p. 1 x entree De Zwaluwhoeve 1/ Bij het Veluwemeer gelegen ZI Golf- Adventure Hotel Dorhout Mees 'Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten C 15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 9