15% voordeel 100 Auping 61 binnenland 'We gaan niet bij de mensen in de auping Oorzaak gedwongen verkopen NHC (in procenten) Scheiding is steeds vaker de aanleiding voor een beroep op Nationale Hypotheek Garantie www.auping.nl Zetten stellen een scheiding in scène om onder hun rest schuld uit te komen? De nieuwste NHG-cijfers voe den die geruchten. Direc teur SchifFer wil er niet aan. CU echtscheiding Q werkloosheid 3.549 LJ wanbetaling overig 2012 *5-v.;. .7 i-v, -• vrijdag 18 januari 2013 t t/m 31 jan 2013, kijk opwww.auping.nl voor de voorwaarden Stel online alvast uw droombed samen en vind daarnaast uw dichtstbijzijnde Auping Plaza of Premium dealer. Met een Auping bed bent u altijd verzekerd van goede ventilatie, goede drukverlagmg en de juiste ondersteuning. Zo kunt u ongestoord genieten van uw nachtrust en wordt u elke dag uitgerust en fris wakker. Oók goed voor het milieu, want Auping produceert bewust op een duurzame manier. door Sander van Mersbergen Steeds vaker vormt een echtscheiding de aanlei ding om een beroep te doen op de Nationale Hypotheek Garantie (NHG). In 2012 ging het om 6i pro cent van de gevallen, blijkt uit cij fers die NHG gisteren presenteer de. In 2011 was dat 50 procent, en in 2006 zelfs maar 20 procent. Het aandeel van werkloosheid en (vooral) betalingsachterstanden wordt juist steeds kleiner. Die verschuiving is op het eerste oog moeilijk te verklaren. Het aan tal echtscheidingen is met onge veer 32.000 al jaren stabiel, blijkt uit cijfers van het CBS. Aan de an dere kant loopt de werkloosheid juist op, net als het aantal mensen dat een betalingsachterstand heeft. Dat voedt de geruchten dat er frau de in het spel is. Steeds vaker zou den echtparen, aangemoedigd door malafide makelaars, scheidin gen in scène zetten om de NHG voor de restschuld te laten op draaien. NHG betaalt de restchuld aan de bank wanneer mensen door rela tiebeëindiging, werkloosheid of overlijden van een van de partners de hypotheek niet meer kunnen betalen en gedwongen worden hun huis te verkopen. In Neder land zijn ruim een miljoen hypo theken met NHG afgesloten. Directeur Karei Schiffer, directeur van NHG, is niet doof voor de ge ruchten over echtscheidingsfrau de. „Daarom hebben we alle echtschei- dingsgevallen van het afgelopen jaar één op één gecontroleerd. Echtparen moesten hun echtschei dingspapieren overleggen en aanto nen dat geen van beide partners de hypotheek individueel kon dra gen. Ook hebben we in de gemeen telijke basisadministratie bekeken of de partners niet toch weer er gens bij elkaar zijn gaan wonen." Het resultaat: twintig stellen kwa men niet door de ballotage heen en kregen de restschuld niet ver goed. Dat is 1 procent van het to taal. Volgens Schiffer toont het aan dat er geen sprake is van groot schalige fraude. De vraag is hoe waterdicht de con trole van NHG is. Een beetje frau- Auping nights, Better days Kiest u voor Auping, dan kiest u voor vakmanschap: de bedden en matrassen van Auping worden al 125 jaar met veel zorg en aandacht gemaakt in Deventer. 100% Auping kwaliteit dus. En tijdelijk met 15% voordeel'! Ga voor het complete Auping assortiment en professioneel advies naar een Plaza of Premium dealer bij u in de buurt. infographic/illustratie Mark Reijntjens en Anke Arts/bron NHC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6