Hulpdiensten denken mee over nieuwe weg 201 zeeland Ondernemers ook voor Aantrekkelijk Oostburg Grootse Ski-Beurs! SLUIS VINTERSPORT SLUIS Huurders geven Woonstichting Hulst een hoger rapportcijfer dan landelijk Piepschuim speelt in Ledeltheater weekenddiensten Stadsraad Axel De nieuwe Toyota Auris Nieuw bij ons in de showroom! 'Verkeersafwikkeling via badkuiproute laten lopen' Prijs benzine 18.650,- Today hybride 23.750,- CAPPENDIJK TOYOTA TERNEUZEN TOYOTA vrijdag 18 januari 2013 door René Hoonhorst OOSTBURG - Oostburgse onderne mers willen actief meedenken en meewerken aan verwezenlijking van plannen voor Aantrekkelijk Oostburg. Een centrumwerkgroep van de Vereniging Ondernemend Oostburg (VOO) komt binnen twee maanden met een plan dat de aanzet moet geven om Oost burg om te vormen tot 'een echt centrum' van de regio. De ondernemers zullen het ge meentelijk masterplan Aantrekke lijk Oostburg als leidraad nemen, verklaarde woordvoerder Kent Ver duin woensdagavond in de raads commissie ruimte. Ze zijn blij dat de gemeente werk maakt van een grootschalige opknapbeurt van de Eenhoornstad. Ze juichen ook de aanscherping van het leegstandsbe door Eugène Verstraeten HULST - De huurders vinden Woonstichting Hulst een goede huurbaas. In een tevredenheidson- derzoek onder alle huurders scoort de Woonstichting op de on derdelen woning, dienstverlening en buurt en leefbaarheid hoger dan de landelijke cijfers. De woning krijgt van de huurders een gemiddeld rapportcijfer 7,6, terwijl dat landelijk 7,4 is. De tevre denheid over de dienstverlening scoort 7,6 tegenover landelijk 7,3 en de tevredenheid over de buurt en leefbaarheid 7,9 tegenover 7,4 landelijk. De vijfjaarlijkse bewonersscan is uitgevoerd door het bureau USP leid toe. De leegstand van negen verkrottende panden op de Markt is hen bijvoorbeeld een doorn in het oog. Kritiek is er ook. Verduin liet die horen, nadat hij daartoe was uitge lokt door commissieleden. De on dernemers zijn bijvoorbeeld perti nent tegen een wijziging van de doorgaande verkeersroute in het 'centrum van Oostburg. Het colle ge van B en W van Sluis wil van de huidige slinger- oftewel 'bad kuiproute' af. De 'badkuiproute' door het cen trum is misschien niet ideaal, be toogde Verduin, maar langs die weg zijn wel alle voorzieningen in de binnenstad bereikbaar. En dat geldt ook voor de nieuwe super markt die op de plaats van cultu reel centrum Den Hoekzak is ge pland. mmHmmÊmÊmmaÊmmmmmmmgmwMwmimmmwwi Marketing Consultancy uit Rotter dam en er deden in totaal 257 be woners mee. Dat is een vijfde van de huurders die benaderd zijn. Woonstichting Hulst is uiteraard bijzonder tevreden met de uit komst van het onderzoek. „Maar dat wil niet zeggen dat een aantal zaken niet beter kunnen", zegt directeur/bestuurder Jos Valckx. Aspecten die minder scoren aan de woning betroffen de gehorig heid, de bergruimte buiten de wo ning en de netheid van trappen huizen. Bij de dienstverlening wa ren de huurders minder tevreden over de afhandeling van klachten en overlastmeldingen. De Woonstichting gaat goed toe zien op het schoonmaken van trap- Het is voor de gemeente boven dien voordelig de bestaande ver keersafwikkeling te handhaven, al dus Verduin. Ze hoeft geen duur pand op de Markt te kopen en geen verplaatsingskosten voor de kiosk te betalen. Overigens zijn de ondernemers wel voor het (in één richting) weer toelaten van ver keer in de Burchtstraat. De VOO-leden laten het niet bij woorden, ze zijn ook bereid in de buidel te tasten. Verduin meldde dat de VOO - na aanvankelijke scepsis - voor een reclamebelasting is. „Omdat we als ondernemers profiteren van een aantrekkelijker centrum én omdat alle onderne mers de belasting moeten beta len", legde hij uit. Ook landelijke ketens en ondernemers die geen lid van VOO zijn, krijgen een aan slag in de bus. penhuizen en ook de bewoners op hun verantwoordelijkheden wij zen om openbare ruimten netjes te houden. Valckx: „De bergruim te buiten de woning is helaas niet in alle gevallen te verbeteren. Wel zullen we hier bij nieuwbouw zo veel mogelijk rekening mee hou den." Om de gehorigheid te verbeteren wil de Woonstichting eerst achter halen om welke huizen het precies gaat. Valckx: „Overigens kunnen bewoners hier ook een bijdrage aan leveren door bijvoorbeeld te kiezen voor vloerbedekking. Woonstichting Hulst gaat- verder bijzondere aandacht besteden aan de afhandeling van klachten over lastmeldingen. door Martijn de Koning Bij het ontwerpen van een nieuwe weg is overleg met hulpdiensten onmis baar, vinden ze bij Rijks waterstaat. Daarom werden poli tie, brandweer en ambulancezorg al in een vroeg stadium bij de plan vorming voor de nieuwe N61 be trokken en is er nu, tijdens de aan leg, maandelijks overleg met de aannemer. Woordvoerders van die hulpdien sten zijn daar lovend over. En min stens zo belangrijk: er wordt ook naar hen geluisterd. Zo wordt er op advies van de ambulancedienst een afrit voor ziekenauto's ge maakt ter hoogte van zorgcen trum Emmaus bij IJzendijke. „We hebben daar een soort reserve standplaats, voor de momenten dat zowel die in Oostburg als Ter- neuzen leeg is", verklaart Albert Augustinus, coördinator bij Zorg- saam Ambulance. „Het bespaart veel tijd als we niet door het dorp hoeven. En het is ook veiliger." Ook de brandweer had een ver zoek, verklaart specialist brandpre ventie Fred Moens. „Wij hebben gevraagd de asfaltstrook naast de daadwerkelijke weg een stukje bre der te maken dan oorspronkelijk de bedoeling was. Bij een verkeers opstopping na een ongeval kun nen we er daardoor gemakkelijker langs." Door de gescheiden rijbanen kun- iw 1 ui nuawwni ifiMiWtiHiiii'iiiiii mil m mmf—wiii nii'niiiiiiwmi 1 ii'H OOSTBURG - De muzikale cabaret groep Piepschuim brengt morgena vond, zaterdag, haar tweede thea terprogramma in het Ledeltheater in Oostburg. De titel luidt: In veel te strakke broeken. De voorstelling gaat dan ook over allerlei 'knellen de zaken'. De cabaretshow van het driekoppige gezélschap begint om 20.15 uur. De toegangsprijs is vijf tien euro. nen hulpdiensten straks niet meer 'linksaf slaan. Er moet in zo'n ge val dus worden doorgereden naar de volgende rotonde. Geen pro bleem, stelt Jan-Willem Hoogstra- te, bestuursadviseur verkeer bij de politie. „Wij zijn alleen maar blij dat er straks geen zijwegen meer zijn. Er gebeurden regelmatig onge lukken doordat auto's op stilstaan de voorgangers reden. De nieuwe weg is voor ons straks zoveel snel ler; daar doet af en toe een stukje omrijden weinig aan af." De onpasseerbare middenberm en vermindering van zijwegen zou voor de brandweer kunnen beteke nen dat een bepaalde locatie straks in het dekkingsgebied van een an der team komt, legt Moens uit: aanrijroutes en -tijden veranderen immers. Overigens rijdt de brand weer bij de melding van een onge luk altijd van twee kanten aan, meldt Moens. „Dat komt doordat het vaak onduidelijk is of een on geval op de noordelijke of zuidelij ke weghelft is gebeurd. En als je niet door de middenberm kan, zo als straks het geval is, wil je natuur lijk niet van de verkeerde kant ko men." De hulpdiensten hebben met de aannemer ook duidelijke afspra ken gemaakt over eventuele afzet tingen en omleidingen tijdens de aanleg. „Als dat aan de orde is, krij gen we dat te horen", vertelt Au gustinus. „We kunnen dan onze ambulances tactisch neerzetten." Zaterdag 19 en zondag 20 januari 2013 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaanderen (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluiskil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jansteen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur, voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Nucleus Huisartsenposten, Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte). Alleen na telefonische afspraak: 0115-643000. West-Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aar denburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofd plaat, IJzendijke, Breskens, Groede, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 8.00 uur: voor dringende huis artsenzorg en huisbezoeken. Nucleus Huisartsenpost West, Pastoor van Genk- laan 6, Oostburg. Alleen na telefonische afspraak, 0115-643000. Tandartsen Oost- en West Zeeuws-Vlaanderen: J. H. M. Brasseur, Beethovenhof 3a, Ter- neuzen, tel. (0115) 618042. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Apotheken Breskens Apotheek Breskens, Westlandstraat 8, 0117-380222, za 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon Apotheek Oost burg. Hulst: Buiten openingstijden voor spoedgeval len: Dienstapotheek Terneuzen, Van Steenbergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115-626010. Spoedrecepten 24-uurs- dienst. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. AXEL - De stadsraad Axel komt vol gende week woensdag in cultureel centrum De Halle bijeen. De open bare vergadering begint om 20.00 uur. Aan de orde komen onder meer politie-aangelegenheden en de actielijst kern Axel. Sluis (NL) - Groote Markt 13 - tel 0031 (0)117728928 - inforaintersportsUiis.nl Tomorrow Mr.F.J. Haarmanweg 58 4538 AS Terneuzen Tel. 0115-617751 Prijzen inclusief BTW, exclusief kosten rijklaar maken en verwijderingsbijdrage. Wijzigingen voorbehouden. Distributeur: Louwman Parqui B V. Meer info: bel gratis 0800-0369 of kijk op www.toyota.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60