berco Bewoners mogen niet dupe worden Spar Sluiskil bezorgt van aangepast tracé Tractaatweg boodschappen Biervliet Sadara zeeland 119 voordeel Rob Mulder Derde editie Popkwis in Porgy Bess Zoutestraat blijft langer afgesloten Klacht over te hard rijden in Sint Anna Twintig miljard dollar lange vorststraat goes door Wout Bareman terneuzen - De verdubbeling van de Tractaatweg tussen Terneuzen en Zelzate is een provincieaangele genheid. Desondanks dienen Bur gemeester en Wethouders van Ter neuzen zich sterk te maken voor de positie van de omwonenden, die door de tracékeuze worden ge confronteerd met extra overlast. Ook bedrijven dreigen de dupe te worden van de bezuinigingen (van 85 naar 50 miljoen euro) op het tracé. De WD'er Eric Beumer en TOP/GB'er Rian de Feijter druk ten verkeerswethouder Co van Schaik in de raadscommissie Om geving bij herhaling op het hart pal te staan voor de belangen van omwonenden, die door de aanpas sing van het tracé worden bena deeld. Van Schaik beloofde dat. Hij constateerde dat het tracé door de aanpassingen in een aantal geval len tot bijna in de achtertuin van een aantal woningen loopt. Verantwoordelijk gedeputeerde Kees van Beveren doet verwoede pogingen het de betrokkenen naar de zin te maken. Zouden ze naar de Raad van State stappen, dan leidt dat tot aanzienlijke vertraging van het project, dat toch al later klaar is (2016) dan gepland. Van Schaik wist dat Van Beveren de komende weken uitvoerig gaat praten met bewoners, die met be zwaarprocedures dreigen. Eén van de bewoners, op de publieke tribu ne, maakte al direct duidelijk dat hij een gang naar de Raad van Sta te voorbereidt. „Die weg komt straks onderlangs m'n slaapkamer. Ja, dank u." Volgens Beumer is de gedeputeerde bereid een aantal al ternatieven, die bezwaren zouden kunneri wegnemen, alsnog te on derzoeken. Beumer en De Feijter plaatsten grote vraagtekens bij de handelwijze van de provincie. Die had de betrokken bewoners al veel eerder moeten uitkopen. biervliet - Spar Martens Sluiskil begint een bezorgservice in Bier vliet. De inwoners van het dorp en de omliggende polders kunnen vanaf volgende week telefonisch of via een mailtje boodschappen bestellen. De boodschappen wor den op dinsdag- en/of vrijdagmid dag thuisbezorgd. Spar Martens begint de boodschap pendienst nadat supermarkt Dag vers de deuren deze week sloot. De werkgroep Biervliet een Maatje meer vroeg ondernemers uit om ringende dorpen of ze iets konden doen. „We hadden al twee positie ve reacties. Ook de supermarkt houder uit Schoondijke wilde een bezorgdienst opzetten. Maar Spar Sluiskil kent al een bezorgdienst en kan direct beginnen." laak Martens meldt dat hij inder daad al een bezorgdienst heeft. Hij brengt niet alleen boodschappen in eigen dorp, maar ook bij diverse bedrijven in Terneuzen en bij de tunnelbouwers. Nog deze week krijgen de Biervlietenaren een flyer in de busv met informatie over het bestellen van boodschap pen (ook drogisterij- en slijterij-ar tikelen). Volgende week levert Mar tens bij de eerste klanten. 'Biervliet een Maatje meer' blijft op zoek naar een kruidenier die zich vast in het dorp wil vestigen. Sadara, de joint venture van het Saudische Aramco en het Amerikaanse Dow, zal zich richten op 'nieuwe' markten in onder meer het Verre Oosten. Gevolgen voor Dow-vestigingen elders worden dan ook niet verwacht vrijdag 18 januari 2013 Rob Mulder is begeleider van de Saudi's die een oplei ding volgen bij Dow. Hij werkte eerder voor Artsen zonder Grenzen. Mulder helpt hen met praktische, al ledaagse dingen, zoals het aanvragen van een bank- pasje. Hij is in principe dag en nacht bereikbaar De gemeente Sluis bekijkt of in Sint Anna ter Muiden een 30-kilo- meter-zone moet worden inge voerd. Een inwoonster wees erop dat de situatie nu niet duidelijk is: aan de ene kant van het dorp wordt aangegeven dat je 30 kilome ter per uur mag, aan de andere 'in gang' niet. Officieel is de maxi mumsnelheid 50, laat de gemeente nu weten; door de inrichting van het dorp lijkt hard rijden bijna on mogelijk. Nu de bewoonster toch heeft geklaagd over de snelheid in het dorpje, gaat Sluis metingen uit voeren. TERNEUZEN De inschrijving voor de derde avondvullende Popkwis in Porgy Bess in Terneuzen is begonnen. Op zaterdag 6 april schotelen de or ganisatoren vanaf 20.00 uur de deelnemers (maximaal twintig teams van vier personen) vragen over popmuziek voor. Daarnaast biedt huisband De PeeKaas muzika le ondersteuning. Deelname kost een team twaalf eu ro. Inschrijven kan via internet. www.popkwis.eu HULST In verband met het winterse weer gaat de afsluiting van de Zoute straat in Hulst voor autoverkeer langer duren dan verwacht. Hoe veel langer weet de gemeente nog niet. Aan de Zoutestraat worden ter hoogte van huisnummer 40 vijf nieuwe woningen gebouwd. Om voor deze woningen een aanslui ting op het riool te maken is het nodig om het gedeelte tussen de Glacisweg en de Carmelweg tijde lijk af te sluiten. SINT ANNA TER MUIDEN Ronald Lippens (links) hijst bij de hoofdingang van Dow Terneuzen de vlag van Saudi-Arabië onder toeziend oog van de eerste twee trainees uit Saudi-Ara- bië en Dow Terneuzen-siteleader Dieter Schnepel (midden rechts). foto Camile Schelstraete voor Artsen zonder Grenzen heeft gewerkt. Hij is dag en nacht bereik baar. Hij helpt de Saudi's bij prakti sche dingen, zoals het aanvragen van een bankpasje en het zoeken van een huisarts. Hij zorgt ervoor dat ze buiten het werk aan activi teiten kunnen meedoen, zoals sporten in een sportschool. „Want", geeft Ronald Lippens aan, „ze moeten een aantal maanden in onze samenleving meedraaien. Voor hun opleiding is het dan ook beter dat ze zich hier thuis voelen. Hopelijk zijn Dow-collega's dan ook bereid hen op sleeptouw te ne men, naar een voetbaltraining bij voorbeeld." Veel zorgen maakt Ronald Lip pens zich niet. Hij denkt dat de cultuurshock voor Zeeuws-Vla mingen die in Saudi-Arabië aan de slag zijn en gaan, wel eens groter kan zijn dan voor de Saudi's in Ter neuzen. Toch kan Ronald Lippens goed begrijpen waarom 'een stuk of dertig' Dow-medewerkers uit Terneuzen vrijwillig naar Jubail wil. „De meesten zijn vijftigers, zijn uit de kinderen en zien het als een uitdaging om aan zo'n gigan tisch project te werken." Saudi Arabian Oil Company (Saudi Aramco) en Dow Chemical Compa ny nemen elk voor de helft deel in Sadara Chemical Company. Sadara Chemical Company reali seert in enkele jaren aan de Perzi sche Golf, in Jubail, een volledig geïntegreerd chemisch complex met 26 fabrieken. De bouw van Jubail Industrial City II vergt een investering van plusmi nus twintig miljard dollar. Volgens planning worden de twee de helft van 2015 de eerste fabrie ken in bedrijf gesteld. In 2016 moet het hele complex draaien. Vanuit Dow Terneuzen zullen zo'n dertig werknemers assisteren bij de bouw van Jubail Industrial City II. Ze verblijven in Suadi Arabië voor drie, vier jaar. Bij het opstar ten zal een aantal Dow-medewer- kers worden ingevlogen voor een verblijf van enkele maanden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59