201 zeeland 'Begrafenisbeleid voor rechtbank' Aanpak Witte Molen Rilland krijgt vervolg Vestrock Hulst maakt eerste namen bekend Klootwijk naar brandweer Kruiningen Win een set uitgumbare FriXion Clickers! PILOT vrijdag 18 januari 2013 door Frank van Cooten heinkenszand - Vrijwilligers voor het onderhoud van de begraaf plaatsen in de gemeente Borsele overwegen naar de rechtbank te stappen om het ruimen van graf stenen aan te vechten. Dat werd donderdag duidelijk tij dens de overhandiging van 250 handtekeningen door vrijwilligers van de werkgroep Heinkenszand aan wethouder Jan Zandee. „Het staat iedereen vrij gebruik te ma ken van het democratisch recht", reageerde Zandee. De meerderheid van de gemeente raad besloot vorig jaar grafstenen te ruimen waarvoor geen grafrech ten meer worden betaald. Uitzon dering zijn de grafstenen van voor 1970 en monumenten waar al veer tig jaar voor is betaald. Met de overhandiging van de handtekeningen werd nogmaals een beroep gedaan op de gemeen te om af te zien van deze operatie. „Je maakt iets kapot dat niet meer te herstellen is. Het gaat om na men die verdwijnen uit onze ge schiedenis. Zoals van mensen die in de oorlog in het verzet hebben gezeten en van de mevrouw die vroeger een bekend snoepwinkel tje had in Heinkenszand. Zij heeft geen nabestaanden die de grafrech ten betalen. Ik begrijp niet waar om de gemeente zo standvastig is. Het gaat om mensen, niet om geld. Dat doet pijn. Jullie walsen -over de gevoelens van mensen heen." Zandee kreeg ook de informatie mee dat de nabestaanden die wel grafrechten hebben betaald het pri ma vinden dat de stenen waar voor niet meer wordt betaald, blij ven staan. „Het gaat immers ook om het aanzien van een begraaf plaats." Volgens Chris Fransen van de werkgroep Heinkenszand werd juist gedacht dat met de inzet van de vele vrijwilligers voor het on derhoud van de begraafplaatsen een prima oplossing was gekozen. „Het ruimen van grafstenen kost alleen maar geld." Zandee ging niet inhoudelijk in óp het pleidooi. De fractievoorzitters geven eind van de maand via het presidium een reactie. De ruiming is in ieder geval vanwege het weer twee weken uitgesteld. De opera tie zou 21 januari beginnen. door Frank van Cooten heinkenszand - De gekozen aan pak van wijk de Witte Molen in Rilland krijgt zeker een vervolg in andere wijken. „Weliswaar niet zo grootschalig, maar we gaan er wel mee door. De ervaringen zijn zeer positief Ook de bewoners zijn zeer tevreden over hoe het is ge worden", aldus Reinier de Jonge van R8cB Wonen. Bewoners konden tijdens de reno vatie zelf kiezen welke uitstraling hun huurwoning zou krijgen. Ge- kozen kon worden uit bijvoor beeld verschillende typen kozij nen en voordeuren. Nu de renovatie is afgerond is de buitenruimte aaan de beurt. Na een eerste sessie in oktober zijn hulst - Dé Nederlandse hiphop formatie De Jeugd van Tegenwoor dig, de Utrechtse band Kensington (die zich kan meten met Kings of Leon), The Van Jets uit Oostende (glamrock, garagerock, pop) en de Vlaamse schrijver Herman Brussel mans komen zaterdag 1 juni naar Hulst voor Vestrock. De organisa tie van het muziekfestival heeft dit gisteren bekend gemaakt. De kaart verkoop voor de vierde editie van Vestrock is ook al begonnen via de website en voorverkoopadressen in Zeeuws-Vlaanderen. Een kaart je in de voorverkoop kost 27,50 eu ro, aan de kassa - indien nog be schikbaar - 35 euro. www.vestrock.nl 'Samen met mijn collega's gaan we nu iedere dag op pad om de wakken te hakken. We maken ook de grond bij het wak ijsvrij, omdat het anders te glad is. Pony's hebben vaak ijs onder de hoeven.' Alex de Visser, boswachter. MMMNMMMMfl t. N* -4 een aantal actiepunten geformu leerd waarmee het buurtcomité verder aan de slag gaat. Het gaat dan om bijvoorbeeld ver betering van de verkeersveiligheid, het verwijderen van de bossages om de speeltuin veiliger te maken en het oplossen van wateroverlast bij hevige regenval. Nu loopt in de wijk één rioolbuis voor zowel afval- als regenwater. De capaciteit is te klein bij een for se regenbui. Daarom bestaat het plan om het regenwater apart af te voeren. Niet door middel van een nieuwe rioolbuis, maar door mid del van een open goot. „Overal ter wereld zie je dat het regenwater op deze manier wordt afgevoerd dus waarom niet in Rilland", aldus di recteur Peter Bevers. '4 Streep onderstaande woorden door in het diagram. De overgebleven letters vormen de oplossing. AGAVE AZIAAT EDITIE GEITJE INZAGE KARTEL KENNEN LENZEN LOEIER MANEGE NIPPEL NOPPEN KARTELEN Z E N E E J T 1 E G 0 A T O J D NOPPENAE G K P 1 NSPNATAZ IAAT E 1 A 1 T U J S N E V 1 NMPOMPJ E K 1 R E Meer puzzelen of weten wie er heeft gewonnen? 60 naar www.kleintjesmarkt.nl en klik op Puzzelure! Dagprijs: Maak kans op een set van vier uitgumbare FriXion Clicker pennen! De FriXion Clicker van Pilot Pen is een unieke uitgumbare inktroller. Watje ermee opschrijft, wis je in een handomdraai weer uit. De speciale inkt verdwijnt na melijk door er met de achterkant van de pen overheen te wrij ven. Kijk ook eens op www.pilotpen.nlofwww.frixions.nl Zo doet u mee! Los de prijspuzzel op. Spreek uw oplossing t/m zondag 20 jan. in door te bellen naar 0909-5010325 (60 ct. per gesprek). Prijswinnaars krijgen automatisch bericht. kruiningen - Het televisieprogram ma De Wilde Keuken is voor de af levering van vrijdagavond (Neder land 2, 20.25 uur) op bezoek bij de brandweer in Kruiningen. De uit zending van vrijdagavond heeft als thema water. De makers van De Wilde Keuken zijn naar Zeeland getrokken, waar de brandweer van Kruiningen demonstreert hoeveel water per minuut uit de spuit komt. Maar presentator Wouter Klootwijk komt voor een verras sing te staan. Als de verslaggever zijn keetwagen in de fik steekt, komt de brandweer van Kruinin gen het brandje blussen. Met lucht.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54