zeeland 121 Lentekind voelt zich thuis op nieuwe plek Boorbara onthuld en gezegend grond in The Royal Engineers beleven Zeeuws debuut Chinezen op bezoek bij kwekerij Westhof ledereen vindt dat we er ontzettend op vooruit zijn gegaan.' Kinderdagcentrum de Rechtspraak vrijdag 18 januari 2013 Saskia van der Weel van Stichting Lentekind over de nieu we locatie aan de Beneluxlaan in Middelburg. voor de kinderen, maar ook om in te werken. Het geluid is hier ook veel beter." Toch is deze locatie ook nog'niet helemaal geschikt. Eigenlijk is er te weinig ruimte. Maar over zo'n an derhalf jaar moet dat anders wor den. Dan trekt de naastgelegen ba sisschool De Bijenburch in bij De Cederhof aan de Henry Dunant- laan. Stichting Lentekind wil dan het hele schoolgebouw kopen. Nu huurt de stichting haar deel nog van de gemeente. Lentekind hoopt daarna te kun nen uitbreiden naar maximaal vier groepen met zes kinderen. „We willen ook niet te groot worden. De kleinschaligheid willen we be houden." Verder wil de stichting een deel van het gebouw verhuren aan specialisten en therapeuten die de kinderen behandelen. En de stichting wil dan een logeerop- vang beginnen voor de kinderen. Als geen ander weet Van der Weel hoe belangrijk zo'n opvang is. „Om de ouders te ontlasten." Stichting Lentekind is een kinder dagcentrum voor beweging en ontwikkeling voor kinderen met een (ernstige meervoudige) beper king van 0 tot 18 jaar in Zeeland. Op dit moment worden er 17 kin deren begeleid. De meeste daar van wonen op Walcheren. Er werken 13 betaalde krachten (groepsleiders, orthopedagogen), 8 zorgvrijwilligers, 9 vrijwillige chauffeurs en nog een aantal los se vrijwilligers'. Stichting Lentekind is een AW- BZ-erkende organisatie. Kinderen met een ClZ-indicatie voor behan deling in groepsverband kunnen er terecht. www.stichtinglentekind.nl door Wout Bareman SLUISKIL - De genodigden waren met honderden, maar ze werden compleet overschreeuwd door de tientallen kinderen van christelijke basisschool De Torenberg in Zaam- slag. Leerlingen van groep 7 en 8 hadden de naam van de boorma chine van de Sluiskiltunnel be- Die gaat de grond in onder naam Boorbara. leerlingen mochten de naam zelf onthullen. Dat ge- te vroeg, want in hun wachtten ze het af- niet af. Maar het doek bleef zodat alles toch nog goed kwam. Daarna zegende pastoor Vervaet uit Axel de boormachine in en doopten de boorbescherm- vrouwen Annika Luteijn (noord) en Jerina Pladdet (zuid) elk hun ei gen tunnelbuis. Vóór de plechtige inzegening meld de directeur Tin Buis van de BV Kanaalkruising Sluiskil (KKS) de genodigden met onverholen trots dat de tunnelbouwers precies op koers liggen. De bouw vordert zelfs zó gestaag dat er rekening mee wordt gehouden dat de tun nel eerder dan de geplande dertig ste juni van 2015 helemaal gereed kan zijn. www.pzc.nl/video Rechtbank Zeeland-West-Brabant RECHTBANK ZEELAND-WEST-BRABANT Zittingsplaats: Middelburg "De griffier van de rechtbank Zeeland-West-Brabant met zittingsplaats te Middelburg maakt bekend dat in de volgende zaak de rechter-commissaris heeft bepaald dat de opneming van de ligging en gesteldheid van het te noemen onteigenen perceel, door de deskundigen zal plaatsvinden op maandag 4 februari 2013. Het betreft de volgende zaak en perceel: - De gemeente Terneuzen tegen T.G.A. van Waes, wonende te Hulst, R.G.M. van Waes, wonende te Ossenisse, gemeente Hulst, J.J.M. van Waes, wonende te Rotterdam en B.W.M. van Acker, wonende te Hulst, perceel, groot 06.40.95 ha, kadastraal bekend gemeente Sas van Gent, grondplannummer 1, sectie M, nummer 766, omschrijving: Terrein (akkerbouw). Als plaats van samenkomst van alle betrokkenen is vastgesteld het gemeentehuis te Terneuzen, Stadhuisplein 1,4531 GZ Terneuzen, met als tijdstip 13.30 uur." J.J.D. Francke, griffier SHEER ABTSKERKE - Kwekerij West hof in 's-Heer Abtskerke is donder dag bezocht door een delegatie van een Chinees proefstation. On derzocht wordt of West-Europese walnotenbomen het goed doen op Chinese bodem. Westhof is gespe cialiseerd in veredelde walnotenbo men. Piet van 't Westeinde bracht vorig jaar een bezoek aan China. „Dit was een tegenbezoek. De Chi nezen willen graag West-Europese rassen gaan proberen. Ze willen onder meer weten of ze ook goed tegen kou kunnen, omdat het in sommige Chinese regio's behoor lijk koud kan zijn", zegt Peter van 't Westeinde van de kwekerij. The Royal Engineers met Michiel Buijsse en René Geelhoed links de pijlers van de aanpak bij Stich ting Lentekind. Naast Nonna wor den hier nog zestien kinderen op gevangen. Tot december was Lentekind ge vestigd aan de J. van Sprengerlaan op het terrein van Arduin in Mid delburg. Prima, maar op de lange re termijn toch niet de beste loca tie. „We hadden daar niet echt on ze eigen plek. Er waren daar ook opleidingslokalen van Arduin. En onze kinderen zijn bijzondere kin deren met bijzondere geluiden..." Na een verbouwing en opknap beurt verhuisde de stichting in de cember naar de voormalige kleu terschool naast basisschool De Bij enburch aan de Beneluxlaan, in de wijk Griffioen. Tot voor kort zat hier een vestiging van Kinderop vang Walcheren. Kinderen en personeel van Stich ting Lentekind waren het snel ge wend aan de Beneluxlaan. „In kor te tijd zijn we best wel gesetteld. Dankzij de hulp van zoveel vrijwil ligers. Er is een fijne sfeer hier, i boek. door Esme Soesman RENESSE - Ze hebben al wat optre dens achter de rug, onder meer in Utrecht en bij 3FM. Op zaterdag 26 januari volgt het Zeeuwse debuut van de band The Royal Engineers. De formatie, waar de Zeeuwen René Geelhoed uit Zonnemaire en drummer Michiel Buijsse uit Lewe- dorp deel van uitmaken, treedt die avond op in De Stulp in Renesse, vanaf 22.30 uur. De naam (oorspronkelijk een korps van het Britse leger) heeft iets stoers en elegants tegelijk, ty peert Geelhoed. Die combinatie is misschien ook wel van toepassing Regelmatig treedt The Royal Engineers op bij jamsessies in Utrecht op de muziek van de band. „Een Herman Brood-achtige sound: springerige rock-'n-roll. Maar er zit ook een melodieuze Beat- les-achtige kant aan en het heeft het brutale van de Stones." Geel hoed, conservatoriumstudent, heeft The Royal Engineers opge richt met studiegenoten Sander Knepper en Harry Baars. Drum mer Michiel kende hij nog uit het bandjescircuit van vroeger en die paste er naadloos bij. Het viertal heeft een EP opgenomen en is op dit moment bezig met het opne men van een video bij het num mer Katy is a lady. Zie: www.face- book.com/theroyalengineersmusic MIDDELBURG - „Iedereen vindt dat we er enorm op vooruit zijn ge gaan." Directeur Saskia van der Weel van Stichting Lentekind is blij met de nieuwe plek. Zo'n zes jaar geleden richtte ze Stichting Lentekind op. Saskia van der Weel is van huis uit verpleegkundige. En ze is moeder van de 14-jarige Nonna, die ernstig meervoudig ge handicapt is. In haar zoektocht naar een geschikte en zinvolle dag besteding voor haar dochter kwam ze op het spoor van 'bewe ging en ontwikkeling'. Het werden Stichting Lentekind in Middel burg verhuisde in december naar een andere locatie, aan de Beneluxlaan. Donderdag is het nieuwe onderkomen van het kin derdagcentrum voor kinderen met beperkingen officieel geo pend. „Er is een fijne sfeer hier." door Carla van de Merbel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49