Campings werken samen B en W wijzen verzoek subsidie MarkantSD af 'AL Voorvechtster zachte sector -CTê Peijs voorzitter Watersnoodmuseum s Zeeuwse campings mee in Ardoer.com Anne Fré van de Zande ma nifesteerde zich als gemeen teraadslid en in tal van func ties als voorvechtster van be langen in de 'zachte sector'. In Memoriam 1926 - 2013 Anne Fré van de Zande door Annemarie Zevenbergen OOSTKAPELLE - Dertien Zeeuwse Ardoercampings gaan vanaf dit jaar samenwerken met de Brabant se groep Cambiance en Overijssel Vakantieparken. Onder de noemer Ardoer.com bundelen in totaal der tig campings hun krachten. Schouwen-Duiveland heeft vijf Ar doercampings; drie in Renesse (Julianahoeve, De Wijde Bliek en De Zeeuwse Kust) en twee in Burgh-Haamstede (Duinoord en Ginsterveld). Walcheren telt vier Ardoercampings. Op de Bevelan- den zitten er twee en Zeeuws-Vlaanderen telt er tot slot ook twee. Twan Vermeulen van De Pekelin- ge in Oostkapelle is één van de ini tiatiefnemers van het Ardoerlabel, een jaar of zes geleden. „We had den destijds de groep Zeeland cam pings, maar we merkten dat we te klein waren om genoeg geld te kunnen investeren in een goed di gitaal boekingssysteem en internet- marketing. We zochten een brede re samenwerking. De groep Velu- we Vakantielandcampings had het zelfde idee en zo is het landelijk la bel Ardoercampings ontstaan. We hadden uiteindelijk zo'n 22 leden, OUWERKERK - Karla Peijs wordt per 1 maart voorzitter van het Wa tersnoodmuseum in Ouwerkerk. Zij volgt dan Hans Simons op. Peijs is nog tot 1 maart commissa ris van de koningin in Zeeland. De echgenoot van Peijs, Rinus Plat- schorre, trad al op 1 januari af als vice-voorzitter van het museum. Algemeen bestuurslid Chris van Oord legt zijn functie per 1 februa ri neer. Nieuw in het bestuur zijn door Ton van den Nouweiand ZIERIKZEE - De stichting Mar kantSD, die de organisatie van 'kwetsbare' evenementen voor haar rekening neemt, hoeft niet te rekenen op structurele steun van de gemeente. B en W hebben een aanvraag voor een subsidie van 7200 euro per jaar door de stichting afgewezen. MarkantSD had het geld willen ge bruiken ter bestrijding van bu reaukosten als briefpapier en tele foon- en administratiekosten. B en W wijzen er op dat Mar kantSD in maart 2012 bij de oprich ting 4350 euro heeft gehad en daar bij zelf heeft aangegeven, dat die bijdrage eenmalig kon zijn omdat de stichting zich daarna 'zelf zou bedruipen'. Verder zeggen B en W dat Mar kantSD in december nog 5000 eu 'Samen met mijn collega's gaan we nu iedere dag op pad om de wakken te hakken. We maken ook de grond bij het wak ijsvrij, omdat het anders te glad is. Pony's hebben vaak ijs onder de hoeven.' Alex de Visser, boswachter. maar dat bleek toch weinig en on ze landelijke dekking was niet groot. De nadruk lag op Zeeland en de Veluwe. De Brabantse en Overijsselse groep waren afgelo pen jaar al met elkaar in gesprek. Zij zochten ook samenwerking en maken nu onderdeel uit van Ar- doer. Wat we nu nog heel graag willen zijn campings in Limburg en Friesland." De nieuwe groep biedt landelijk ruim 12.000 mogelijkheden tot overnachten aan; uiteenlopend van lodge, strandhuis en woon boot tot 'Deltatent', kinderchalet en boomhut De verschillende boe kingssites van de deelnemende campings zijn gekoppeld aan de website Ardoer.com van het sa menwerkingsverband. Belangstel lenden krijgen zo digitaal het lan delijk aanbod voorgeschoteld en kunnen direct boeken. „Alle aangesloten campings zijn zelfstandige (familie)bedrijven. De eigenaar is de spil; de gastheer en het vaste aanspreekpunt. Ieder be drijf heeft zo zijn eigen karakter, maar moet wel aan bepaalde kwali teitseisen voldoen." Dat vertaalde zich afgelopen jaar in de toeken ning van de titel Best Camping aan zeven Ardoercampings, waar onder vier Zeeuwse bedrijven. k s\ - i i penningmeester Joop Roes (voor malig belastingadviseur) en alge meen bestuurslid Eva Kuit (media- trainer). De drie overige bestuursle den van het museum, Han Looten (voormalig penningmeester en nu vice-voorzitter), Ton Brandenbarg (secretaris) en Lida Iburg (alge meen bestuurslid), zijn herbe noemd. Het Watersnoodmuseum heeft veel activiteiten gepland om dat de ramp zestig jaar geleden is. ro heeft gehad voor de schaats baan in Zierikzee. Het gemeentebe stuur is ook beducht voor prece dentwerking. Andere stichtingen zouden ook een jaarlijkse subsidie kunnen aanvragen voor hun admi nistratie- en bureaukosten. Tenslotte doen B en W het Zierik- zeese organisatiebureau de sugges tie aan de hand om zelf inkomsten te genereren bij de organisatie van evenementen als de Paarden markt. Aan de Paardenmarkt valt niets te verdienen, reageert Aad van der Wouden, initiatiefnemer van Mar kantSD. Hij vindt het uiteraard jammer - 'maar ook niet meer dan dat' - dat zijn aanvraag is afgewe zen: „We hadden er iets meer arm slag door gekregen. We willen nog een hoop organiseren. De vaste kosten zullen we nu moeten door berekenen in onze projecten." door Ali Pankow Anne Fré van de WD' werd ze vaak genoemd. Als Anne Frederike van de Zande-Vleugels Schutter maakte zij in 1970 als eerste vrouw haar en tree in de gemeenteraad van Dui- veland. Voor het mannenbolwerk daar was dat even wennen. Van de Zande wierp zich niet op als feministe, maar pleitte wel al tijd voor gelijke kansen en rechten voor de vrouw. Zo toonde zij zich onder meer voorstander van subsi- die aan een vrouwencafé en aan de cursussen 'Vrouwen Oriënteren zich op de Samenleving'. „Het col lege is alleen maar bang voor het mislopen van de warme prak", ver weet zij B 8c W die geen extra steun wilden verlenen. Ook had zij moeite met de onwennigheid van toenmalige gemeentebestuur ders met een nieuw fenomeen als het opbouwwerk. Zelf gaf ze er im mer blijk van goed naar de menin gen van burgers te willen luiste ren. Van de Zande noemde zich zelf'een vrijbuiter, die het in grote lijnen eens was met de liberale be ginselen'. Dat wilde niet zeggen dat zij altijd op dezelfde lijn zat als haar eigen VVD-fractie. Meerdere malen nam zij op grond van per soonlijke overwegingen een afwij kend standpunt in. Zij studeerde sociologie aan de Rijksuniversiteit in Utrecht. Haar affiniteit voor dit vak kwam tot uiting in de talrijke bestuursfuncties die zij bekleedde. Een taak die zij met hart en ziel uitoefende was het voorzitter schap van de Schoolartsendienst. Verder zette zij zich enthousiast in voor besturen van het Rode Kruis Ziekenhuis Zierikzee, Ambulance vervoer, Stichting Dorpshuis Nieu- werkerk, Stichting Welzijn Oude ren en de Zeeuwse Dialectenvere niging. Verder had zij zitting in de planologische commissie Duive- land, bijstandscommissie, welzijns- commissie en was zij hoofdinge land van Waterschap Schou wen-Duiveland. Voordat Van de Zande toetrad tot de gemeente raad was zij enige tijd voorzitter van de Zeeuwse Vrouwenraad. 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46