Dorpsraad wil geen enquête maar actie SCHOUWEN-DUIVELAND F BOB Van schoolbank naar spinningfiets almanak 17 Wak hakken is dagelijks werk 1 Politie pakt dief bouwmaterialen op Schaatsen bij jongerencentrum Werkgroep helpt met ruiterpaden Voorzitter Herman Bomer: „Voorstel gemeente niet veel meer dan doekje voor het bloeden" VRIJDAG 18 januari 2013 ZIERIKZEE De politie heeft een 26-jarige inwo ner van Schouwen-Duiveland aan gehouden op verdenking van dief stal van bouwmateriaal. De man was in het bezit van veertien do zen bouwmaterialen, met onder meer materiaal voor cv-ketels en pijkers. In de tuin trof de politie eigerplaten aan. De man is inge- )ten. De politie doet onderzoek r de herkomst van de spullen. BURGH-HAAMSTEDE Op het parkeerterrein voor jonge rencentrum Big-S is weer een schaatsbaan gemaakt. Laagje voor laagje is water op het asfalt gespo ten. Iedere middag en avond kan de jeugd schaatsen. De schaatsbaan maakt deel uit van Little-S, het kin derprogramma van het jongerence- trum. Zaterdag 19 januari om 19.00 uur wordt een disco gehouden. BURGH-HAAMSTEDE Particulieren helpen Staatsbosbe heer met het dagelijks onderhoud van ruiterpaden in de Boswachte- rij. Het gaat om wegknippen van overhangende takken of het mel den van problemen. Dergelijke werkgroepen zijn er ook voor de atb-routes en menroutes. Op deze manier hoopt Staatsbosbeheer de paden open te kunnen houden nu de organisatie moet bezuinigen. Dat Zierikzeese stel kwam terug van een feestje waarbij de alcohol rijke lijk vloeide. Maar hoewel hij best een stevig borreltje lust had de heer des huizes zich deze keer van zijn bes te kant laten zien. Hij was de BOB en dronk ook echt geen druppel alco hol. Toen in de verte een politiecon trole opdoemde wreef de man zich vergenoegd in de handen. Eindelijk Tip? redactie@pzc.nl kon hij onbevreesd de Hermandad te gemoet treden. Keurig stopte de man en antwoordde ontkennend op de vraag van de politieman of hij alco hol gedronken had. De blaasproef be wees zijn gelijk. „Het is de P van Pri ma", zei de politieman. En er meteen ontnuchterend achteraan: „Maar U krijgt wel een bekeuring omdat u de gordel niet omheeft." door Piet Kleemans SCHARENDIJKE - De gewenste spel- zaal komt er niet, maar om Scha- rendijke niet met lege handen te la ten staan wil de gemeente Schou wen-Duiveland voor het dorp een leefbaarheidsenquête laten uitvoe ren. De dorpsraad ziet er voorals nog weinig in. Voorzitter Herman Bomer: „Het is niet veel meer dan een doekje voor het bloeden." Bomer steekt zijn boosheid over de reactie van de gemeente op het spelzaalplan van de dorpsraad niet onder stoelen of banken. De dorps raad - zegt hij - vroeg toch werke lijk niet zo veel van de gemeente. „Een garantstelling voor een inves tering. Meer niet. De gemeente wees het verzoek echter af met als argument dat leef baarheid niet in stenen maar in ac tiviteiten zit. In een brief aan de dorpsraad komt de gemeente met het aanbod om een leefbaarheidsenquête te laten hou den. Het dagelijks gemeentebe stuur stelt zich voor dat de uitkom sten van zo'n enquête zullen inspi reren tot allerlei plannen en idee- en voor een leefbaar Scharendijke. Het college stelt de dorpsraad Scha rendijke voor het uit de enquête voortvloeiende dorpsplan uit te werken in één of meerdere pilot- plannen. „Dit aanbod is maatwerk voor Scharendijke. Onze verwach ting is dat de Dorpsblik en de pi lots uitkomsten opleveren die de leefbaarheid in de kernen op Schouwen-Duiveland kunnen ver sterken, breder dan alleen voor Scharendijke." Mooie woorden van burgemeester en wethouders, maar in de visie van Bomer zon der concrete inhoud. De dorpsraadsvoorzitter wil geen zoethoudertje maar actie. Aan dacht voor de leefbaarheid op Scharendijke die volgens hem steeds verder in het gedrang komt. De dorpsraadsvoorzitter bezint zich nog op een officiële reactie op de brief van de gemeente. „Ik heb dit nog niet in het bestuur van de dorpsraad besproken. Kijk, het vraagt natuurlijk om een reactie van onze kant, maar het ei is nog niet gelegd." Bomer verwacht binnen enkele weken meer duidelijkheid te kun nen scheppen. Op de vraag of de dorpsraad al dan niet ingaat op het aanbod van de gemeente Schouwen-Duiveland om een leefbaarheidsenquête te houden houdt Bomer zich op de vlakte. „Ik weet het echt nog niet." ZIERIKZEE - Kinderen van de Johan Louis de Jongeschool uit Zierikzee verruilden de schoolbanken gisteren een paar uurtjes voor de spinningfietsen van Sportworxs in Zierik zee. De school doet mee aan de actie: Sophia 150 jaar. Omdat het kinderziekenhuis 150 jaar bestaat doen ze ook een actie voor scho len. Je mag als school een actie bedenken om geld op te halen en je kan dan een taart voor de hele school winnen. De juffen van de J. L. de Jongeschool doen daarom mee aan de spin- ningmarathon op zaterdag 26 januari in Burgh-Haamstede. De kinderen droegen giste ren een steentje bij door - uiteraard voor sponsors - zelf twee uur te spinnen. foto Pieter van der Laan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45