wonen 17 Interior SI H SI Tot €1000,- retour voor uw oude slaapsysteem swissflex SI Woontrend Zeeland ÓÉNTifvi LAND i Onano is de toekomst Bij aankoop van een Swissflex slaapsysteem (combinatie lattenbodem en matras] ontvangt u bij inruil van uw oude bed een korting die kan oplopen tot maar liefst €1000,-. Actie geldig van U januari t/m 28 februari, vraag in onze winkel naar de voorwaarden. vrijdag 18 januari 2013 met of zonder bouwtekening De Haarlemse ontwerper David Graas houdt ervan het gewone te verheffen tot iets speciaals. In zijn werk stelt hij constant de redenen ter discussie waarom we iets waar devol vinden. Volgens Graas kan een goed ontwerp met een beetje humor alles waarde geven. Hij fo cust in zijn werk meer op ideeën dan op stijl. O Opvallend is bijvoorbeeld zijn ontwerp Everything but the ma nual, een meubelsysteem waarmee de eigenaar met behulp van 177 ei kenhouten blokjes alles kan maken wat hij zelf wil. O Zijn nieuwste ontwerp is de lamp Huddle, een 3D-geprinte lamp die het opeengepakte leven in de grote steden aankaart. In die grote steden vind je straks op elke straathoek een plek waar je je pro ducten zelf kunt laten printen met behulp van digitale data. „Het is een manier om dingen te laten ma ken zonder het milieuonvriendelij ke transport van grondstoffen en producten. Zo wordt global design lokaal beschikbaar." www.davidgraas.com www.aisslinger.de o verbouw een stoel Gezien tijdens de Design Week in Milaan: Plant yourself a chair van de Berlijnse ontwerper Werner Ais- slinger. Zijn concept Chair Farm is even simpel als radicaal. „Mijn agra risch stoelenlaboratorium is een productie-utopie van de toe komst", vertelt Aisslinger. Niet lan ger worden zijn stoelen geprodu ceerd in de klassieke zin van het woord. Hij laat zijn stoelen groeien op een veld of in een broeikas. Beetje surrealistisch, maar de mo raal van Aisslingers verhaal is dat hij de wereldwijde, anonieme mas saproductie van meubels wil stop pen. Hij verlangt terug naar lokale productie en wil mensen bewuster laten consumeren. „Het leven is te mooi om je toevlucht te zoeken tot kant-en-klare producten. Omhels de onconventionele en verrassen de dingen in het leven!" o ander perspectief Designlabel Droog is vooral be kend van de eigenwijze designpro ducten die het verkoopt. Maar het label doet tegenwoordig veel meer. Zo richtte Droog-gezicht Renny Ramakers het DroogLab op. De mensen erachter stellen zich voor hoe mensen en ontwikkelingen wereldwijd inspiratie kunnen zijn voor design. Samen met ontwer pers, bedrijven en partners stimule ren ze innovatie en het debat over design in de samenleving. Gloednieuw is het project Identity Land; maatschappij zonder vaste plek. Door globalisering is onze na tionale identiteit achterhaald. Bij het project hoort een platform (www.identityland.net) waar ieder een vierkante meters van zijn pri vate ruimte kan 'doneren'. Zo ont staat een 'wereldwijde postnationa- le natie'. Daarnaast stelt Droog de verspil ling van goederen aan de kaak met het initiatief UPcycling. Dit is een economisch model waarbij met on verkochte goederen nieuw design wordt gemaakt. In Milaan presen teerde Droog afgelopen voorjaar de meubelbeurs van de toekomst: eentje die inspeelt op schaarste. Droog wilde er ontwerpers mee aansporen alternatieve businessmo dellen te ontwikkelen. Droog orga niseert bovendien regelmatig debat ten in het eigen Droog Hotel in Amsterdam. www.drooglab.com www.up.droog.com Verf van kleur veranderen nadat je hem hebt aangebracht; onzichtba re beveiligingsspray; wijn die een smaak naar keuze kan krijgen. To- venarij? Niet bij nanotechnologie. Om te laten zien wat nanodeeltjes kunnen doen, toerde een speciale SRV-wagen met daarin een nano- supermarkt, met speculatieve nano- producten afgelopen jaar door Ne derland. De SRV-wagen is nu waar schijnlijk verder gereisd richting Istanbul. Het is een initiatief van w het Next Nature Network, onder aanvoering van Koert van Mens voort. Hij kan een mooie design- stoel waarderen, maar vindt dat we daar al genoeg van hebben. Design begint volgens hem op mo leculair niveau. Met de nano-super- markt wil hij laten zien dat desig ners op een andere manier moeten werken, samen met wetenschap- pers. Technologie kan volgens hem niet zonder de creatieve en verbin dende geest van ontwerpers. Hoe de nano-toekomst eruitziet? Dat bepalen we volgens Next Nature sa men. Meedenken en meer lezen? www.nextnature.net uïhe incredible machine Computers en robots brengen de designwereld ook in een nieuw sta dium. Sommige mensen zeggen zelfs dat we op de drempel staan van een nieuwe industriële of tech- nologische revolutie. We maken er al kennis mee via 'rapid prototy ping', 3D-printers en robots die stoelen van gerecycled plastic ma- ken. Met de presentaties The Incre dible Machine en The Machine, beide tijdens de Dutch Design Week, liet menig ontwerper zien een stap verder te willen. Bijvoorbeeld door met producten te communiceren. Een deurbel die naar je telefoon belt, een wekker die je koffieapparaat een seintje geeft, zodat je direct na het op staan uit bed een kop koffie kunt drinken. Internet kan overal aan worden gekoppeld om ons leven leuker en makkelijker te maken. De technologie staat klaar, nu is het aan designers er een toegevoeg de waarde aan te geven in onze da gelijkse producten. www.the-incredible-machine. com en www.the-machine.be swiss made, swiss quality. Woontrend Zeeland I Duinstraat 18 a I 4371 AZ Koudekerke I Tel. (0118) 55 55 60 www.woontrend.nl I O@woontrendzeeland I ü@woontrend

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43