41 wonen Eigenlijk bouwen we 350.000 Port Scaldis 13 62 Breskens €345.000 k.k. J. van Reigersbergstraat 215 in Middelburg €349.000 k.k. Rollandthof 39 Zierikzee €350.000 k.k. Elk vrij uurtje werken Tjerk Spaans en Carla Steutel aan hun huis. Maar als ze over een paar jaar klaar zijn met de verbouwing, wonen ze in een paleisje. vrijdag 18 januari 2013 Luxueus en ruim appartement op de 6e verdieping van het gebouw 'Bressia' met garagebox, mooi en rus tig gelegen aan de Westerschelde met twee balkons en prachtig vrij uitzicht aan zee- en landzijde. Zowel de woning als de garage is per lift bereikbaar. Perfect onderhouden royaal penthouse op de 8e etage met een geweldig uitzicht over Walcheren. Winkels en andere faciliteiten zijn in de directe omgeving aan wezig. Dit ruime maar vooral lichte appartement heeft een hoog afwerkingsniveau en riante patio. Net buiten de Noordhavenpoort, met een zeer fraai uitzicht over de gracht, bevindt zich dit zeer fraaie driekamerappartement met twee parkeerplaatsen. Het hoekappartement wordt gekenmerkt door veel ramen waardoor er veel contact met buiten is. Het complex 'Rollandthof heeft een hoog afwerkingsniveau. door Elian van 't Westeinde Als er ooit een huis aan de Veerweg in Kamperland vrijkomt en ik kan het kopen, dan wil ik daar graag wonen", zei Carla Steutel altijd. In 2009 maakt ze samen met Tjerk Spaans haar droom waar. Ze kopen het vrijstaande huis op nummer 83. In de kamer en suite is het heerlijk warm. De houtkachel knettert. Carla en Tjerk zitten op de bank met de lap top op schoot om een paar foto's te zoeken van 'hoe het was'. Tegen de muur staan een paar kasten op elkaar. Het plafond waarin nog de originele rozetten met bloemmotief zitten, is deels kapot. Naast het kozijn ligt de muur bloot. De originele Jugendstil schuifdeuren verhullen een enorme klus die nog moet worden geklaard. Het stel kocht het huis vanwege de uitstraling. En de diepe achtertuin. „Dat geeft een vrij gevoel", vindt Carla. „En ik vind de voorgevel heel sjiek." De woning dateert uit 1915. In 1985 is het in terieur enigszins aangepast aan de moderne tijd. „Centrale verwarming, een keuken en een eenvoudige douche. Veel oorspronkelij ke elementen zijn bewaard gebleven. Zoals de tegeltjes boven de raamkozijnen en die in de haard. Dat is Jugendstil. Net als de lui ken die aan de binnenkant voor de ramen zaten. Die hebben we hergebruikt. Nu die nen ze als kastdeuren in onze slaapkamer, de enige kamer in het huis die al helemaal klaar is. In de gang lag een terrazzovloer. Die gaat eruit omdat een deel van de gang moest worden opengebroken voor het ver nieuwen van de elektriciteitsleidingen. Ze waren van staal en de lasdoppen van porse lein. Achterin de gang komt een toilet." Omdat ze de kosten voor de verbouwing willen drukken, doet het stel zoveel moge lijk zelf. Ze krijgen daarbij alle hulp van de ouders van Carla. Alleen voor de nieuwe aanbouw namen ze een aannemer in de hand. De fundering heeft Tjerk zelf gelegd. Toen de vloer eenmaal lag, hebben ze sa men de stenen geopperd, zodat de 'dure bouwvakker' kon doormetselen. Maar allereerst werd de bovenverdieping leeggemaakt. Daar waren vier kamertjes. „Hokjes eigenlijk", zegt Carla. „Met zacht- board wandjes. Meteen al kwamen we aller lei dingen tegen. Zoals loszittende stenen en een stuclaag die losliet. Vanwege de vorst die winter, konden we toen niet verder. Het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 40