wonen 13 Luxe studentenkamer in Antwerpen T Heeft u tips? Mail dan naar: wonen@pzc.nl vrijdag 18 januari 2013 door Maxime Ambrosini t Amber Clarijs (22) uit Axel woont in een groot pand in de binnenstad van Antwerpen. Ze studeert kinesitherapie en reva- lidatiewetenschappen. Voor een student heeft ze een erg luxe kamer. Zo heeft ze een eigen badkamer, een keukentje en een apart slaap- en woongedeelte. De hal van het pand is smal, maar oogt erg ruim. Op de wand staat een grote muurschilderij en in de voordeur zit een raampje met glas in lood. Amber vertelt waarom ze voor Ant werpen heeft gekozen. „Ik wilde hier stude ren en wonen omdat het best dichtbij is. Vanuit Axel ben je er zo. Ik vind het een heel leuke stad en mijn zus woonde hier al." Ook voor haar studie was de keuze voor Antwerpen makkelijk. „In Nederland heb je een loting om fysiotherapie te- studeren, maar in Antwerpen niet." De zoektocht naar een eigen huisje was volgens Amber lang. „Ik woonde eerst in een echt studen tenhuis in Antwerpen-Zuid, maar daar voel de ik me niet helemaal thuis. Later trok ik bij mijn zus in. Dat was hartstikke leuk, maar ik wilde toch op zoek naar iets voor mezelf" Amber stelde voor zichzelf een aan tal eisen. Zo wilde ze het liefst een eigen keuken en badkamer. Via haar oom vond ze wat ze zocht. Hij heeft meerdere huizen in Antwerpen die hij renoveert en onder ande ren aan studenten verhuurt. Amber was meteen verkocht toen ze de wo ning binnenstapte „Ik had al zoveel huizen en kamers gezien. Toen ik hier binnenstap te, voelde ik me meteen thuis. De sfeer was erg goed en de ornamenten in het plafond vielen me meteen op. Ook het kacheltje vind ik erg leuk. Dat heeft zeker niet iedere student. Het voegt wat toe." Over de inrichting hoefde Amber niet lang na te denken. Ze wilde vooral neutrale kleu ren gebruiken. „Dit zorgt ervoor dat de gou den plafondornamenten nog meer opval len. Ook de hoogte van het pand vind ik erg mooi." Amber heeft veel spullen van andere men sen gekregen. „Deze zwarte leren bank stond vroeger bij mijn ouders thuis in Axel. Toen ik op kamers ging, mocht ik 'm meene men." Ook de vorige bewoonster liet spul len achter. „De lampjes met bloemenvorm boven mijn bank hingen er al. Ze vond ze niet mooi. Ik vind ze juist erg leuk, ze zor gen voor een goede sfeer. Ook de gordijnen liet ze hangen." Over het lievelingsplekje in huis hoeft Amber niet lang nadenken. Ze zit het liefst op de bank voor de haard. „Het is een heerlijke plek om een boek te lezen of televisie te kijken." Het huis ligt in een stationsbuurt. „Je staat binnen vijf minuten bij een bus station en ook mijn school is dicht bij." Er is wel een klein nadeel. Het huis ligt aan een drukke straat. Amber heeft daar zelf weinig last van. „Ik vind het wel gezellig dat er veel verkeer is. Als ik dan op m'n kamer zit, hoor ik allerlei verschillende geluiden. Ook is er door de week een multicultureel marktje waar je speciale dingen kunt halen. Het voelt een beetje alsof ik op vakantie ben." Amber betaalt een vrij hoge huur voor de kamer. „Maar ik krijg er veel voor terug. Zo hoef ik mijn kamer niet te delen met ande ren en ik zit - vind ik zelf - op een ideale lo catie." Op de bovenetage is Ambers oom aan het klussen. Zodat daar ook mensen kunnen wonen. Tot nu toe woont ze alleen in het grote pand, maar huisgenoten mist ze niet.. „Ik vind het niet erg om alleen te wonen. Het is lekker rustig en ik kan doen en laten wat ik wil."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39