sport 129 Azarenka oppermachtig in de hitte van Melbourne Antwan Tolhoek: rijden was niet verantwoord SP0(R)TS Terneuzen neemt al na één seizoen afscheid van Van Keulen Arbiters zaalvoetballen op NK Jeugdschakers aan de bak in Axel Marlies Kort favoriet Delta Cross Swift in De Sprong nog ongeslagen Dierckxsens reikt ATB Cup uit vrijdag 18 januari 2013 MELBOURNE - Titelverdedigster Vic toria Azarenka en Serena Willi ams, de favoriete bij de bookma kers, maakten donderdag geen fout in de tweede ronde van de Australian Open. Azarenka, de nummer één van de plaatsings lijst, versloeg de Griekse Eleni Da- niilidou op het heetst van de dag (40 graden) in slechts 55 minu ten: 6-1 6-0. In de tweede partij in de Rod Laver Arena gaf de als der de geplaatste Williams de Spaanse Garbine Muguruza ook geen kans: 6-2 6-0. Williams sloot haar partij af met een ace waarbij de bal een snel heid van 207 kilometer per uur bereikte, een record bij de vrou wen in deze editie van de Australi an Open. Nadat ze in de eerste ronde haar enkel had verzwikt, raakte de vijftienvoudig Grand Slamkampioene zichzelf ditmaal met haar racket in het gezicht. Ze herstelde zich snel, pakte de eer ste set en kende in het tweede bedrijf alleen moeite in de eerste game, die achttien minuten in beslag nam. „Eerst mijn enkel, nu sla ik mezelf in mijn gezicht. Benieuwd wat er de volgende keer gebeurt", sprak de 31-jarige Williams, die het zaterdag op neemt tegen de Japanse Ayumi Morita. Williams, favoriet bij de bookma- Victoria Azarenka kers om voor de zesde maal de ti tel weg te kapen in Melbourne, is nu achttien wedstrijden op rij on geslagen. Ze had geen last gehad van de rechterenkel, vertelde ze na de partij die 75 minuten in be slag nam. „Ik voelde er niets van. Het heeft ook vaak te maken met de adrenaline die voor en tijdens de partij door je lichaam jaagt. Blessures voel ik normaal pas na een wedstrijd, maar tot nu toe gaat het goed." Victoria Azarenka beleefde een jaar geleden haar doorbraak met winst op de Australian Open. De GRAMSBERGEN - De schaatsmara- thon op het natuurijs van Grams- bergen is donderdagavond abrupt geëindigd. Na 45 rondes was er een massale valpartij in het pelo ton, waarna de wedstrijdleiding be sloot de marathon te staken. Het ijs was toen al van slechte kwali teit. De organisatie had vooraf al zoge noemde ijstransplantaties uitge voerd om gaten te dichten. De vrouwen konden daardoor nog wel hun marathon rijden. Irene Schouten greep de winst. De mannen begonnen nog wel aan hun wedstrijd, maar kwamen niet ver. „Het was niet verant woord om te rijden", verklaarde Antwan Tolhoek uit Yerseke. „En dat is ook wel gebleken. In de bochten trapte een aantal jongens door het ijs. Daarna gingen er een stuk of vijftien onderuit. Ikzelf ont sprong de dans, omdat ik wat meer achterin het peloton zat." In de tweede marathon van de Na tuurijs Vierdaags eindigde Tol hoek, als rijder uit de eerste divisie tussen de grote mannen uit de top- divisie, woensdag in Haaksbergen op de 43e plaats. In Gramsbergen beleefde hij een mindere race. „Het liep niet. En niet een zozeer doordat ik zelf niet in orde was, maar doordat ik voor m'n gevoel al heel snel met een botte schaats rondreed. Dat lag hoogstwaar schijnlijk weer aan de slechte kwa liteit van het ijs." De uit Middelburg afkomstige Er- win Mesu stapte al na vijf rondes uit en maakte de valpartij dus niet mee. Zijn broer Niels Mesu kwam niet aan de start. Hij had een dag rust. BILJARTEN Libre. Grote Prijs Schadeherstel Roland Poppe. A-groep poule 3.1. Jaap van Stee Yer seke 3-5, 3.243; 2. Toon Rijnberg Burgh- Haamstede 3-4 2.927; 3. André de Visser Noordgouwe 3-3, 2.636; 4. Kees v.d. Guchte Middelburg 3-0, 1.404. Poule 4. 1. Jacques Feijen Vlissingen 3-6, 2.927; 2. Jan Slabber Goes 3-4, 1.676; 3. Jan Flipse Oostkapelle 3-2, 1.714; 4. Remko Blok Colijnsplaat 3-0, 1.136. TENNIS Melbourne. Australian Open. Mannen. Tweede ronde: Federer (Zwi/2) - Davidenko (Rus) 6-3 6-4 6-4, Murray (GBr/3) - Sousa (Portugal) 6-2 6-2 6-4, Del Potro (Arg/6) - Becker (Dui) 6-2 6-4 6-2, Tsonga (Fra/7) - Go Soeda (Jap) 6-3 7-6 (1) 6-3, Gasquet (Fra/9) - Falla (Col) 6-3 6-2 6-2, Cilic (Kro/12) - Ram (VSt) 7-5 6-2 6-4, Raonic (Can/13) - Rosol (Tsj) 7-6 (2) 6-2 6-3, Simon (Fra/14) - Levine (Can) 2-6 6-3 7-6 (4) 6-2, Kohlschreiber (Dui/17) - Weintraub (Isr) 6-2 7-6 (4) 6-4, Seppi (lta/21) - Istomin (Oez) 7-6 (4) 5-7 6-7 (3) 7-6 (3) 6-2, Berankis (Lit) - Mayer (Dui/25) 6-2 6-3 6-1, Chardy (Fra) - Granollers (Spa/30) 6-3 3-6 6-1 6-2, Dodig (Kro) - Nieminen (Fin) 6-3 6-7 (3) 6-3 6-7 (4) 6-1, Monfils (Fra) - Lu Yen-Hsun (Tai) 7-6 (5) 4-6 0-6 6-1 8-6, Kavcic (Slv) - Duckworth (Aus) 3-6 6-3 6-4 6-7 (3) 10-8, Tomic (Aus) - Brands (Dui) 6-7 (4) 7-5 7-6 (3) 7-6 (8). Vrouwen. Tweede ronde: Azarenka (WRu/1) - Daniilidou (Gri) 6-1 6-0, Serena Williams (VSt/3) - Muguruza Blanco (Spa) 6-2 6-0, Rob- son (GBr) - Kvitova (Tsj/8) 2-6 6-3 11-9, Woz- niacki (Den/10) - Vekic (Kro) 6-1 6-4, Kirilen- ko (Rus/14) - Peng Shuai (Chn) 7-5 6-2, Vinei (lta/16) - Amanmoeradova (Oez) 6-3 6-2, Jo- vanovski (Ser) - Safarova (Tsj/17) 7-5 7-5, Wickmayer (Bel/20) - Cepelova (Slw) 7-6 (8) Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda 23-jarige Wit-Russische vuurde drie keer zo veel 'winners' af als haar Griekse opponente Danii lidou en zei dat ze langzaam haar vertrouwde ritme herwon nadat een voetblessure, veroorzaakt door een pedicure, haar voor bereiding had verstoord. „Het voelde echt goed vandaag", vertel de Azarenka die in de volgende ronde de Amerikaanse Jamie Hampton treft.. „Ik was gefocust, er zat een duidelijke verbetering in ten opzichte van mijn eerste partij." Bij de mannen heeft Roger Fede rer zonder al te veel problemen de derde ronde bereikt bij de Au stralian Open. De Zwitser, als tweede geplaatst, versloeg de Rus Nikolai Davidenko in drie sets: 6-3 6-4 6-4. Gaël Monfils slaagde er in op vier matchpoints op rij een dubbele fout te produceren. Die merkwaar dige reeks verhinderde niet dat de Fransman in de tweede ronde van de Australian Open alsnog te sterk was voor de Taiwanees Hu Yen-Hsun: 7-6 4-6 0-6 6-1 8-6. Monfils, ongeplaatst bezig aan een rentree na langdurig blessure leed, snapte er zelf ook niks varu „Het was heel raar. Ik dacht ook steeds: ik moet een ace slaan, an ders wordt het weer een dubbele fout." TERNEUZEN - Trainer Alexander van Keulen heeft van het bestuur van voetbalvereniging Terneuzen te horen gekregen dat zijn eenjari ge contract niet verlengd wordt. Dat betekent dat de Goese oefen- meester de club komende zomer na één seizoen al moet verlaten. Van Keulen volgde medio 2012 in terim-trainer Henk Ottens op. On der Ottens was Terneuzen gedegra deerd naar de tweede klasse van het zondagvoetbal. Op dat lagere niveau kwam de Zeeuws-Vlaamse ploeg tot dusver re ook niet goed uit de verf. Voor de winterstop pakte de formatie in twaalf wedstrijden slechts vijftien punten. Terneuzen begint daarom als nummer acht aan de tweede seizoenshelft. De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzc.nl ZATERDAG 19 JANUARI Schaakvereniging Landau uit Axel houdt voor de 34e keer het ICL Landau Jeugdschaaktoernooi. Plaats van handeling is tussen 10.00 en 17.00 uur de Marijkeschool in Axel. Het toernooi is ook de start van de Zeeuwse Grand Prix. Dit initiatief heeft als doel het schaken via een reeks van vijf Zeeuwse toernooien onder jongeren te stimule ren en om het jeugdschaken in de provincie op een hoger niveau te brengen. Er wordt gespeeld in diverse leeftijdscategorieën. Er doen spelers van verschillende schaakverenigingen uit Zeeland en Bel gië mee. Ook schoolschakers zijn welkom. Meer informatie is beschik baar op www.landau-axel.nl. ■K 7-5, Vesnina (Rus) - Lepchenko (VSt/21) 6-4 6-2, Koeznetsova (Rus) - Hsieh Su-Wei (Tai/26) 6-2 6-1, Stephens (VSt/29) - Mla- denovic (Fra) 6-4 6-3, Date-Krumm (Jap) - Peer (Isr) 6-2 7-5, Suarez Navarro (Spa) - Poetintseva (Kaz) 1-6 7-6 (5) 6-2, Tsoerenko (Oek) - Gavrilova (Rus) 7-5 6-3, Hampton (VSt) - Kumkhum (Tha) 6-1 6-2, Morita (Jap) - Beek (Dui) 6-2 6-0. ZAALVOETBAL Hulst. Rayoncompetitie. A-klasse: Micro Analyse/Rue du Nord-IZV/IBS 7-4, Café Lazarus-De Kroon/Lents 9-7, Van Waes Graszoden-Café Lazarus 4-3. B-klasse: ZOOT-Café Ambiance 6-7, Taverne De Meerpaal-Metaalhandel Van de Walle 7-2, CC Den Dullaert-Taverne De Meerpaal 0-8, Bar De Klaroen-IZV/IBS 2 3-2, Metaalhandel Van de Walle-Ripa/Rilo 3-5. In de nieuwe sporthal De Sprong, die twee maanden geleden in gebruik werd genomen, zijn de korfballers van Swift nog ongeslagen. Me de daardoor staan de Middelburgers op de twee de plaats in de eerste klasse E. Zaterdag om 18.30 uur speelt Swift pas voor de vierde keer thuis, terwijl er al vijf uitduels zijn ge weest. De tegenstander is VEO uit Voorburg. Die ploeg bracht de equipe van trainer Dennis Plantinga op 17 november de enige nederlaag toe. De uitwedstrijd eindig de in 20-19 voor de Zuid-Hollanders. De voormalige beroepswielrenner Ludo Dierckx sens is zaterdag te gast bij de finale om de Zeeuw se ATB Cup in Heinkenszand. De Belg is van de partij om de huldiging van de winnaars in de verschillende categorieën te huldigen. In zijn professionele loopbaan die hij overigens pas op zijn dertigste jaar startte, werd Dierckx sens (48) onder meer in 1999 Belgisch kampioen en in hetzelfde jaar won hij in Saint-Etienne de elfde etappe in de Ronde van Frankrijk. Tegen woordig bestiert Dierckxsens een rijwielhandel in Meerhout. In bijna alle categorieën zijn de winnaars overigens reeds bekend, zodat in feite alleen de dagoverwinning nog van belang is. Op Stelleplas bij Heinkenszand gaat zaterdag om 12.30 uur de eerste categorie van start. Om 15.15 uur beginnen de A-categorie en de vrouwen aan hun slotkar- wei. Sportcentrum Vliegende Vaart in Terneuzen vormt zaterdag het decor van het Zeeland Seaports NK zaalvoetbal CVOS Nederland. De organisatie is in handen van de Zeeuws-Vlaam se afdeling van scheidsrechtersvereniging COVS. Naast gastheer Zeeuws-Vlaanderen doen teams van scheidsrechters uit zeven KNVB-districten mee. Er wordt gespeeld in twee poules van vier ploegen. Daarna zijn er plaatsingswedstrijden en de finale. De duels staan onder leiding van arbiters uit de hoogste klasse van het zaalvoetbal. De pouleduels beginnen om 10.00 uur, de finale om 15.00 uur. De 41e editie van de Delta Cross is de vierde wedstrijd die meetelt voor de Zeeuwse crosscom petitie. De wedstrijden worden gehouden in de bossen van Westenschouwen, start en finish zijn bij de Adriaan van der Weijdeweg. De eerste start is om 12.30 uur, de laatste is om 14.00 uur. Marlies Kort is één van de prominente deelne mers. De tweevoudig winnares van de Zeeuwse Kustmarathon is even overgekomen uit Curasao. Pascal van Troost, een andere voormalige Zeeuw, is kanshebber bij de mannen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29