Ro I stoe I te n n istoe r nooi maakt challenger compleet 281 sport Maas wordt trainer Duiveland Simon zet roeicarrière toch voort sweetcteali.nl Tjoba langer door met trainer Van Geffen Future voor mannen op banen van MLTC in Middelburg Sociaal programma informatie van het waterschap DEAL VAN DC PAG Maak kennis met de Argentijnse keuken: een 3-gangenmenu bij Restaurant Amigo in Vlissingen, inclusief stokbrood met kruidenboter en koffie of thee na. Nu voor slechts Volg Sweetdeal op TWitter en Facebook fe @SWEETDEALZEELND f /SWEETDEAL.ZEELAND www.sweetdeal.nl» wMifpHpmpaffiggaBgM vrijdag 18 januari 2013 'S-HEER HENDRIKSKINDEREN - Korf balvereniging Tjoba heeft het con tract met hoofdtrainer Bram van Geffen met een jaar verlengd. De Dordtenaar is bezig aan zijn twee de seizoen bij de club uit 's-Heer Hendrikskinderen. Tjoba komt zowel in de zaal als op het veld (na promotie onder Van Geffen) uit in de overgangsklasse. Bij Tjoba 2 werd trainer Jouri van den Broeke voor nog een jaar vast gelegd. OOSTERLAND - André Maas is vol gend seizoen de hoofdtrainer bij voetbalvereniging Duiveland. Hij volgt bij de Schouwse zaterdag tweedeklasser uit Oosterland Ko Stoutjesdijk op, die aan het einde van de lopende competitie ver trekt André Maas, die eerder in Zeeland al bij GPC Vlissingen, Tholense Boys, Rillandia en WHS actief was, is momenteel trainer bij SC Gastel. Tijdens de Challenger Zeeland van 2013 is er voor het eerst ook ruimte voor rolstoeltennis sers. Er komt in juli een zoge noemd ITF Future outdoor wheel- chairtoernooi, alleen voor man nen. „Dit was altijd al een wens van ons", zegt Sander van Buren, de organisator van het jaarlijkse evenement in Middelburg. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - De Challenger Zee land was de afgelopen jaren al groots van opzet, met ITF-toer- nooien voor mannen en vrouwen, een open toernooi en een jeugd- toernooi. Komende zomer komt er nóg een speelschema bij: voor rol stoeltennissers. Een rolstoeltennistoernooi stond al jaren op het verlanglijstje van San- der van Buren, de directeur van het evenement in Middelburg. Het kwam er alleen nog niet van. „In oktober werden we benaderd door de tennisbond. Het zat de KNLTB dwars dat Nederland wel een flink aantal wereldtoppers heeft, zoals Esther Vergeer en Maikel Scheffers, maar dat er hier geen enkel interna tionaal outdoortoernooi voor die categorie sporters is. Omdat wij al tijd goede rapportcijfers krijgen van de Internationale Tennis Fede ratie, hebben ze ons gevraagd dit op ons te nemen." Van Buren hoefde niet al te lang na te denken. „We wilden al langer een toernooi voor rolstoeltennis sers aan de challenger toevoegen. We vonden steeds dat het plaatje zonder hen niet compleet was. Nu wordt het dat wel en is ons toer nooi uniek in Europa." Er komt een future voor mannen. Er is baancapaciteit voor zestien en kelspelers en acht dubbelkoppels. „Het vraagt wel het één en ander van ons", vertelt de organisator. „We moeten zorgen voor rolstoel toegankelijke banen en we een aan tal ITF-regels naleven. Zo zijn we bij een future verplicht om de spe lers op te halen van het vliegveld, onderdak te bieden en dagelijks drie maaltijden voor te schotelen." Van Buren kijkt al verder dan 2013. De rolstoelers spelen dit jaar een future, maar dat moet op termijn een challenger worden. „Het is de bedoeling om de status binnen drie jaar op te waarderen." Monique Kalkman De Challenger Zeeland heeft voor het rolstoeltennistoernooi Moni que Kalkman aangetrokken als am bassadrice. Zij was in de jaren ne gentig lange tijd de nummer één van de wereld en won diverse para lympische medailles. „Het is heel mooi dat dit toernooi wordt georga niseerd", zegt Kalkman. „Twee jaar geleden was er namelijk voor het laatst in Nederland een outdoor toernooi voor rolstoeltennissers." Tijdens de Challenger Zeeland van 2013 krijgen regionale rolstoelten nissers, verstandelijk gehandicap ten van de stichting Arduin, kinde ren uit financieel minder draag krachtige gezinnen en ouderen in een sociaal isolement speciale aan dacht. Ze krijgen tijdens het evenement clinics aangeboden en mogen in de twaalf maanden erna geheel kosteloos tennislessen volgen. Dit sociale project, waar maximaal honderd mensen aan kunnen deel nemen, zal volledig gesponsord worden. De nieuwe Middelburgse future staat inmiddels op de jaarkalen der van de ITF. Tijdens de Austra lian Open, die momenteel aan de gang is in Melbourne, wordt er al reclame voor gemaakt. „Dat doet mijn man Mare", ver telt Kalkman. „Die is bondscoach van de Nederlandse rolstoel tennissers. En zelf zal ik Middel burg ook zoveel mogelijk promo ten." Het waterschap heeft op 11 januari 2013 een watervergun ning verleend aan Marsaki bv voor het onttrekken en retour bemalen van grondwater voor de bouw van twee kelders onder gebouwen aan de Kloosterweg 18 bij Burgh-Haamstede. Het waterschap heeft op 11 januari 2013 een watervergun ning verleend aan Windpark Zierikzee voor het onttrekken van grondwater voor de aanleg van drie fundatiepoeren voor windturbines langs de Gouweveerse Zeedijk bij Zierikzee. Op 19 december 2012 is het aanwijzingsbesluit over de heffing en invordering van precariobelasting en leges vastgesteld. Dit besluit is vanaf 1 januari 2013 geldig en ligt van 21 januari tot en met 15 april 2013 ter inzage in de kantoren in Middelburg en Terneuzen. Vanaf 22 februari tot en met 4 maart liggen de ontwerp- bebouwingscontouren langs waterkeringen ter inzage op beide waterschapskantoren. Vanaf 21 januari tot en met 4 maart 2013 ligt het verkeers- besluit voor de Steenbakkerij - weg bij Middelburg ter inzage. Het besluit betreft het opheffen van een geslotenverklaring voor doorgaand verkeer, het instellen van een geslotenverklaring voor vrachtverkeer en een advies snelheid. Sinds 1 januari 2013 is het wettelijk verplicht om verkeersbesluiten elektronisch bekend te maken in de digitale Staatscourant. Dit verkeers- besluit kunt u vinden op: zoek.officielebekendmakingen.nl. Meer weten? Uitgebreidere informatie over onderwerpen in deze advertentie vindt u op www.scheldestromen. nl/waterschapsblad. Mocht u niet de beschikking hebben over een computer en meer informatie over een bepaald onderwerp willen ontvangen, dan sturen we u graag de informatie op papier toe. Deze kunt u aanvragen bij de afdeling Communicatie en Bed rij fscu ltuu r. watersch •Schekiest romen Postadres: Postbus 1000, 4330 ZW Middelburg Bezoekadressen: Kanaalweg 1,4337 PA Middelburg Kennedylaan 1, 4538 AE Terneuzen 088-2461000 (lokaal tarief) info@scheldestromen.nl www.scheldestromen.nl AMSTERDAM - Een groep van bijna vijftig roeiers gaat eind deze maand op trainingskamp in het Portugese Avis (27 januari-10 fe bruari). Meest opvallende naam in het nieuwe Aegon Nationaal Roei- team 2013 is die van Diederik Si mon. De 42-jarige routinier zou vorig jaar na de Olympische Spe len van Londen, waarbij hij vijfde werd met de Holland Acht, stop pen met topsport. De vijfvoudige olympiër wil het komende sei zoen evenwel opnieuw voor zijn kansen gaan. Bij de selectie voor de Holland Acht ontbreken Sjoerd Hambur ger, Jozef Klaassen en Matthijs Vel- lenga. Van dat trio keert Hambur ger misschien later dit seizoen nog terug. Hij is nog niet helemaal hersteld van een zware val tijdens een fietstocht ongeveer een maand na Londen 2012. Bij de lichte vier zonder gaat on der anderen Roeland Lievens mee naar Portugal. De uit IJzendijke af komstige sporter was afgelopen zo mer ook actief op de Spelen. Uit de nieuwe en verjongde natio nale roeiselectie worden uiteinde lijk de mannen en vrouwen gese lecteerd die mogen deelnemen aan onder meer de wereldbeker wedstrijden in Eton (Engeland) en Luzern (Zwitserland) en aan het WK in Zuid-Korea. 1\veevoudig olympisch kampioen Nico Rienks en herintreder Mark Emke gaan als nieuwe bonds- coaches mee naar Portugal. Deze deal koop je a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 28