sport 127 Defensie van PSV op de schop Vakbond tegen dopingakkoord wielerbond Tour in 2014 drie dagen in Engeland Oltmans verruilt Papendal voor India Verhoeven boekt zege in Dakar Rally 'Ik ben nog altijd gek op Ajax, samen met Real Madrid is dat mijn favoriete club. En het opleidingsniveau hier ligt gewoon heel hoog' vrijdag 18 januari 2013 PARIJS De Ronde van Frankrijk van 2014 begint met een vlakke rit van Leeds naar Harrogate. Dat heeft Tourbaas Christian Prudhomme donderdag bekendgemaakt. Na nog twee ritten op Engelse bodem verhuist de kara vaan naar het vasteland. Eerder was al bekend dat het graaf schap Yorkshire het zogenoemde Grand Départ in 2014 zou herber gen. De Tour begint op 5 juli. Een dag later is er een rit van York naar Sheffield. Op 7 juli wordt gestart in Cambridge en ligt de finishstreep in Londen. ARNHEM Roelant Oltmans gaat aan de slag als Director High Perfomance bij Hockey India. Dat heeft zijn huidige werkgever NOCNSF donderdag be kendgemaakt. Oltmans (58) was de afgelopen drie jaar in dienst van de sportkoepel als prestatiemanager. Begin januari reisde hij af naar In dia om daar ruim vijf weken op te treden als coach van de Uttar Pra desh Wizards, één van de vijf hockeyteams die deelnemen aan de Hockey India League. Sinds zijn komst in India heeft hij meerdere gesprekken gevoerd. Die gesprek ken hebben Oltmans doen beslui ten in India een nieuwe uitdaging aan te gaan. CO PI APO Frans Verhoeven heeft donderdag de twaalfde etappe van de Dakar Rally gewonnen. De Nederlandse motorcoureur was op zijn Yamaha de snelste op de klassementsproef over 319 kilometer tussen Fiambala en Copiapó. Verhoeven finishte na 3 uur, 49 minuten en 15 seconden. Daarmee hield hij de Portugees Ru ben Faria (KTM) 1.38 minuten ach ter zich. De Spanjaard Joan Barreda Bort (Husqvarna) werd derde op ruim 3 minuten. Verhoeven was vooralsnog weinig gelukkig in de Dakar Rally. Hij kon zich tot donderdag niet mengen in de strijd om de dagzege. foto Paul Vreeker/ANP Finidi George Finidi George, de voormalige vleugelspits van Ajax, is neergestreken in Zwolle. Daar loopt hij de komende maanden stage bij PEC. door Rik Elfrink EINDHOVEN - Het is de opvallend ste naam in de PSV-opstelling bij de competitiehervatting van van avond. Mathias 'Zanka' Jörgensen moest dit seizoen dé defensieve versterking voor PSV worden. Tot begin december speelde hij twee minuten in de eredivisie. Twee keer negentig minuten in de com petitie na een schorsing van Marce- lo hebben trainer Dick Advocaat voorlopig overtuigd. Zanka krijgt thuis tegen PEC Zwolle in het hart van de defensie van PSV de voor keur boven Timothy Derijck. „Ik vind niet dat Derijck het slecht heeft gedaan. Jörgensen krijgt nu zijn kans, ik wil hem wel eens wat meer wedstrijden achter elkaar aan het werk zien", aldus Advo caat. De defensie is al jaren het zorgen kindje van PSV. Advocaat begon dit seizoen met het centrale duo Mathias Jörgensen Marcelo-Bouma en switchte daar na naar Marcelo-Derijck. Inmid dels heeft de van FC Kopenhagen overgekomen 'Zanka' de Belg ver drongen. „Ik zag dat Jörgensen scherper werd in de afgelopen we ken. Zijn passing is goed, hij is scherp in het doordekken en oogt gewoon beter. Ik leg Derijck niks uit, alleen als hij erom vraagt. Hem heb ik ook een kans gegeven, nu is het de beurt aan Jörgensen. Hij had blijkbaar tijd nodig, je speelt niet zomaar ruim drie jaar in het eerste elftal van FC Ko penhagen. Ik heb wel eens gedacht dat het beter was om hem te ver huren en het daar ook met hem over gehad. Dat wilde hij niet, hij was heel duidelijk en wil hier sla gen." Dick Advocaat begint daarnaast met Erik Pieters in de basis. „Leuk om te zien dat hij terug is. Erik is een international, je praat over een speler met heel veel mogelijk heden. Als het centrale duo goed blijft draaien, zie ik geen reden hem daar neer te zetten. Toch moeten we oppassen, Pieters is pas weer fit. Vorige week moest hij nog wat gas terugnemen." De trainer hoopt nog altijd dat Adam Maher de stap naar zijn se lectie kan maken. Aan de andere kant beseft hij dat de bomen niet tot in de hemel groeien. „Iedere speler heeft zijn prijs. We hebben geen gekke dingen gevraagd bij het bestuur van PSV. Als het niet kan, dan kan het niet. Het is niet nood zakelijk, al vind ik dat we meer concurrentie in de groep nodig hebben." Technisch manager Marcel Brands meldde donderdagmiddag dat hij bij AZ opnieuw nul op het rekest heeft gekregen na zijn bod op Ma- her. „Ze hebben aangegeven dat ze nu niet willen verkopen. Het zou mooi zijn als hij in de winterstop kan overkomen, we hebben geen andere speler op het oog. Maar als AZ nu niet wil, dan houdt het op. Voor Hiljemark, een Zweeds inter national, hebben we nog geen twee miljoen betaald. PSV betaalt alleen een marktconform bedrag, anders gaat het niet door." 'S-GRAVENMOER - De Nederlandse profwielrenners moeten voorlopig het akkoord negeren dat de wiel- renunie KNWU en de drie na tionale profploegen deze week hebben gesloten. Dat adviseert de vereniging van beroepswielren ners. „Er is nog te veel onduidelijkheid over het akkoord. Daarnaast kun nen onze leden niet goed de gevol gen inschatten wanneer de bijbe horende verklaring wordt onderte kend", zei secretaris John van den Akker donderdag. De KNWU en de Nederlandse profploegen kwamen maandag naar buiten met een plan van aan pak tegen dopingzondaars in het peloton. De renners moeten onder meer voor 1 april naar waarheid een vragenlijst invullen, waarin ook vragen over hun mogelijke do- pingverleden staan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 27