Rechtbank negeert eis verkoop Thermphos FZC Glibberen en bibberen Kans op Elfstedentocht steeds groter Armstrong moet plak inleveren Voorbereidingen Sluis-Brugge-Sluis Word ook abonnee! BUITENLAND Schreeuw om vrede in Diyarbakir 8 en 9 WONEN Studentenkamer met de luxe van een eigen woning Toespraak Britse premier over Europese Unie uitgesteld wegens gijzeling Algerije DESTELLING UW MENING 499 reacties Ga naar www.pzc.nl/abonneren VRIJDAG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren <£3* 18 januari 2013 255e jaargang nr. 15 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Bewolkt, -2 0 Streep door speech Cameron LONDEN - De langverwachte speech van de Britse premier Da vid Cameron over de Europese Unie, die hij vanochtend zou uit spreken in Amsterdam, gaat niet door. Dat heeft te maken met de gijzelingsactie in Algerije waarbij gisteren mogelijk mensen zijn om gekomen. Cameron waarschuwde gisteravond dat de Britten zich moesten voorbereiden op 'slecht nieuws' over de gijzeling. De pre mier sprak van een 'zeer onzekere situatie'. In verschillende meldin gen liepen de dodencijfers uiteen van vier tot 34. Er zouden zeker twee Britten zijn gedood. Cameron zou vandaag naar ver wachting bekendmaken dat er nieuwe onderhandelingen moeten komen over de huidige verdeling van bevoegdheden tussen Londen en Brussel. De uitkomst daarvan zou na de Britse verkiezingen in een referendum voorgelegd moe ten worden aan de Britse bevol king. Eurosceptici in Groot-Brittan- nië, ook in Camerons eigen Con servatieve Partij, dringen al gerui me tijd aan op een vermindering van invloed van Brussel. Cameron koos Nederland voor het uitspreken van zijn toespraak, om dat ons land een van de zes oprich ters is van de Europese Unie. Bo vendien lijkt Nederland op het Verenigd Koninkrijk. Nederland kijkt als wereldhandelsland vol gens Cameron goed buiten zijn landsgrenzen, zegt zijn woordvoer der. Britse regeringsleiders hielden al vaker in het buitenland een toe spraak over de Britse houding te genover de EU. pagina 8: bloedige dag in Algerije LEEUWARDEN - Van de rayonhoof den is nog niets vernomen, maar het E-woord zoemt alweer rond in het land. Gevoed door een bericht van Weeronline, dat gisteren liet weten dat de kans op een Elfste dentocht sinds de laatste editie van 1997 niet zo groot is geweest als nu. Na volgende week woens dag is de kans op aanhoudend win terweer zo'n 80 procent. Boven dien is de route sneeuwvrij, in te genstelling tot vorig jaar, toen er uiteindelijk geen tocht kwam. Weeronline rekende uit dat in het verleden gemiddeld veertien da gen vorst nodig waren voor de tocht. Voor de laatste drie edities waren dat achttien dagen. Vandaag zitten we op dag vijf en er is een 'zeer grote kans' dat het nog een dag of tien blijft vriezen. „In het noorden kan de ijsdikte tegen het einde van de maand vijftien centi meter zijn", voorspelt Weeronline. pagina 3: commentaar pagina 10/11: op een reep chocola pagina 26: Piet van Akker strikte zijn veters te strak in 1963 OOST-SOUBURG - In deze winterse kou kun je bib berend langs de kant staan of de ijzers onderbin den en na wat voorzichtig geglibber lekker schaatsend over het ijs glijden. In Oost-Souburg bijvoorbeeld, op de ijsbaan die de speeltuinvereniging De Souburgt heeft aange legd. De speeltuin ligt aan het Koopmansvoet pad. Sinds woensdag kan er geschaatst worden, elke dag van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Vanavond is er een schaatsdisco voor kinderen. Die begint om 18.30 uur. Ouders mogen de baan niet op, maar hoeven ook niet langs de kant te koukleumen: voor hen is er een verwarmde tent, waar ze warme dranken kunnen ik ga naar Friesland om de Elfstedentocht te zien nuttigen. foto Ruben Oreel Reageer op pzc.nl 9mmmmastÊÊKÊiÊÊÊÊÊÊmÊiÊÊmmmmmmmmÊmmmmmmmÊmmÊmmmÊmmmmammmÊmmmmmKmm ■iiii——minii i u miiwimh—iwit—iiwuiiii 1 iniiim mmtsmmmmmm door Frank Balkenende MIDDELBURG - Ook na een rechts zaak die gisteren in Breda diende, bestaat nog kans op volledige over name van het fosforbedrijf Therm phos bij Nieuwdorp door het Ka- zachstaanse Kazphosphate. De rechtszaak was aangespannen door Nahum Galmor, voormalig eigenaar en enige aandeelhouder van Thermphos. Galmor is één van de schuldeisers en probeerde via één van zijn vennootschappen (Aimg) bij de rechtbank verkoop van twee dochterondernemingen van Thermphos te forceren. Ach ter de biedende partij (Ito Match) zou volgens ingewijden Galmor zelf schuilgaan. De rechter-com missaris wees de eis af. pagina 12: tijd Thermphos raakt op AUSTIN - Lance Armstrong is de bronzen medaille die hij in 2000 behaalde op de Olympische Spe len kwijt. Dat zei een official van het Internationaal Olympisch Co mité gisteren. De gevallen wieler- held ging afgelopen nacht op tv te biecht bij Oprah Winfrey. Ameri kaanse media wisten al te melden dat Armstrong bekent doping te hebben gebruikt. zie voor meer berichtgeving over Arm strongs biecht: www pzc.nl Ik kijk uit naar een Elfstedentocht eens 53 oneens ■h^hi 47 MIDDELBURG - De organisatoren van de schaatstocht Sluis-Brug ge-Sluis zijn volop bezig met de vóórbereidingen. Het draaiboek ligt klaar, de medailles en lintjes zijn binnen en de vogels worden met brood weggelokt om wakken op het parkoers te voorkomen. Toch zijn nog vijf dagen vorst no dig om de tocht te laten doorgaan. pagina 2 en 3: Paraat voor Sluis-Brug- ge-Sluis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1