berco zeeland 119 Elke vooruitgang verbetert de kwaliteit van leven 'Nee hoor, zorg heb ik niet nodig' voordeel ledereen vindt dat we er ontzettend op vooruit zijn gegaan.' Cottondubavond in Café De Concurrent Karla Peijs voorzitter Watersnoodmuseum lange vorststraat - goes l.'ll'"»'jlMlZIEN In het artikel Grote interesse in naschoolse opvang, in de PZC van donderdag, wordt gesproken over 'opvang'. Bedoeld wordt na schools 'aanbod' van workshops door sport- en culturele verenigin gen, en niet de naschoolse opvang zoals die door kinderopvangorgani saties wordt aangeboden. In het artikel over de PZC Pu blieksprijs voor jonge vrijwilli gers, ook in de krant van donder dag, staat dat Simon Pouwelse is ge nomineerd vanwege zijn vrijwilli gerswerk bij voetbalvereniging Zee- landia. Dit moet zijn MZVC (Mid delburgse Zaterdag Voetbal Club). vrijdag 18 januari 2013 MHR NMMMMHHNMMNHHMHMMNNMNNNMMMHBNNNRI Saskia van der Weel van Stichting Lentekind over de nieu- we locatie aan de Beneluxlaan in Middelburg. VLISSINGEN In Café De Concurrent in Vlissin- gen is elke laatste vrijdag van de maand een Cotton Club. De eerste is op vrijdag 25 januari, vanaf 21.30 uur. Tijdens die avond wordt opge treden door Lady 8c Vagabonds. La ter op de avond draait dj Sarien. Toegang is gratis. OUWERKERK Karla Peijs wordt per 1 maart voor zitter van het Watersnoodmuseum in Ouwerkerk. Zij volgt Hans Sim ons op. Peijs is nog tot 1 maart com missaris van de koningin. Haar ech- genoot Rinus Platschorre trad op 1 januari af als vice-voorzitter van het museum. Algemeen bestuurs lid Chris van Oord legt zijn functie per 1 februari neer. Nieuw in het bestuur zijn penningmeester Joop Roes (voormalig belastingadvi seur) en algemeen bestuurslid Eva Kuit (mediatrainer). De overige be stuursleden Han Looten (voorma lig penningmeester en nu vi ce-voorzitter), Ton Brandenbarg (secretaris) en Lida Iburg (alge meen bestuurslid), zijn herbe noemd. Fayé (4) speelt in de poppenhoek. foto's Lex de Meester Het is rustig donderdagoch tend in het kinderdagcen trum van Stichting Lente kind in Middelburg. In de jongste groep (tot zes jaar) wordt ge speeld, in afwachting van het mid dageten. De kinderen hebben er al een heel programma op zitten: liedjes zingen, bewegen in de groep, naar buiten én individuele begeleiding om gestimuleerd te worden kleine stapjes in de ont wikkeling te maken. Dat is de aan pak van Lentekind. En het werkt, zien de medewerkers van de stich ting. De kinderen in het dagcentrum va riëren sterk in leeftijd en in beper king. Het ene kind heeft een ont wikkelingsachterstand; het andere is ernstig meervoudig gehandi capt. Maar allemaal hebben ze be hoefte aan ontwikkeling en bewe ging, is het uitgangspunt. En elke vooruitgang verbetert de kwaliteit van het leven van de kinderen. Bij het ene kind is dat leren lopen, bij een kind met een ernstig meervou dige beperking is dat bijvoorbeeld verbetering van het oogcontact of vermindering van spanning in het lichaam. Het programma bestaat bij deze laatste groep uit het zacht jes losmaken van het lichaam door massage en contactoefeningen, waarna bewegingsoefeningen wor den gedaan. Contact, spel en plezier zijn bij de aanpak van Lentekind belangrijke voorwaarden. Ook contact met leeftijdsgenoten zonder beperking. De kinderen van Lentekind spelen daarom regelmatig met de peuters van buurschool De Bijenburch. Adrie Lindenberg als gastdocent bij leerlingen Verzorging op het ROC Scal- da in Goes. foto Willem Mieras door Nadia Berkelder veere - Adrie Lindenberg, een 93-jarige bewoner van verzorgings huis Nieuw Sandenburg in Veere, geeft gastlessen aan leerlingen Ver zorging van het ROC Scalda in Goes. „Zodat u weet wat het bete kent om oud te zijn." Zorg heeft hij niet nodig, zegt Adrie Lindenberg tegen de klas, met pretogen. „Alleen mijn hoofd. Als je op Nieuw Sandenburg komt, kamer 114, dan moet je mijn hoofd doen." Hij tikt hard met zijn knokkels op zijn schedel. Het klinkt hol. „Dat moet elke dag." Zijn hoofd moet worden schoonge maakt. Dat komt door een onge luk dat hij als vijfjarige kreeg. Hij kwam met zijn hoofd onder de tram in Middelburg en lag 'mis schien wel twee jaar' in het zieken huis. En dus heeft hij een plaat in zijn schedel. En moet zijn huid da gelijks worden gewassen. Het is wennen, zegt hij, de over stap naar een verzorgingshuis. „Je wil niet graag je zelfstandigheid op geven. Ik had een flinke tuin en veel gereedschap, waar ik moeilijk afstand van kon doen. Ik was na tuurlijk helemaal niet van plan om in een bejaardenhuis te gaan." Maar het moest, vertelt hij de leer lingen - twee jongens en de rest meisjes. „Het was een mooie ka mer. Groot, alles erop en eraan." Hij vertelt over zijn werk, de mili taire dienst, de oorlog, Indië, de watersnoodramp en zijn klein dochter die in Amsterdam woont, maar er niet voor terugdeinst om met zijn achterkleinkind in de au to helemaal naar Veere te rijden. „Die heeft, een avontuurlijke geest." En over hoe moeilijk het ondanks alles ook kan zijn, het le ven in een verzorginshuis. „Je houdt op den duur niets meer over. Je bent eenzaam en alleen." Hij ontroert de klas met het ver haal over zijn vrouw; hoe hij haar veroverde door als jonge loodgie ter vanaf de haan van de Lange Jan in Middelburg met een rode zakdoek naar haar te zwaaien. En hoe hij nu nog aan haar denkt - ze hield van dieren, van zachte die ren om te aaien - als hij de opge zette cavia van de kast haalt in zijn kamer en even op schoot zet. „Dan denk ik weer terug aan die tijd dat ik op de Lange Jan zat." De leerlingen hebben nog een vraag: wat zou hij nog willen doen in zijn leven? Adrie Lindenberg haakt zijn duimen achter zijn bre tels en lacht. „O, met één van die meisjes uitgaan ofzo." „U kleurt er ook zo lief van", zegt een leerlinge. „Ik kan nog blozen hoor", zegt Lin denberg. „Jij ook hé?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19