Terra Maris neemt natuurlessen over WALCHEREN Wethouders bezoeken serrestal Meisje zwaargewond bij ongeluk almanak „Er is een fijne sfeer hier." Wak hakken is 18 dagelijks werk Walcherse wethouders willen taken opgeheven MicMec onderbrengen bij museum voor natuur en landschap Vergunningen voor zeegroente snijden VRIJDAG 18 januari 2013 PZC door Theo Giele MIDDELBURG - Terra Maris in Oost- kapelle neemt de taak over van de stichting MicMec, het opgeheven centrum voor natuur- en milieu educatie op Walcheren. Forse bezuinigingen op de subsi die waren de reden voor MicMec om te stoppen met de activiteiten. De gemeenten zijn daarop op zoek gegaan naar een alternatief. De bibliotheek in Vlissingen nam na het stoppen van MicMec per juli 2012 de uitgifte van leskisten voor haar rekening. Een alternatief voor MicMec was aansluiten bij een goed georgani seerde organisatie voor natuur- en milieueducatie, te weten Natuur en Zo in Terneuzen. De voorkeur van de gemeenten ging echter uit naar aansluiting bij een organisatie die gevestigd is op Walcheren. Vier partijen werden daarvoor benaderd: Zeeuwse Bibli otheek, Speelhof Hoogerzael in Middelburg, bibliotheek 't Spui in Vlissingen en Terra Maris in Oost- kapelle. De drie verantwoordelijke wethouders besloten verder te gaan met Terra Maris. Voor natuureducatie hebben de ge meenten samen een bedrag van 37.500 euro over. Voor dat geld kan Terra Maris, en overigens ook de andere drie benaderde organisa ties, de kerntaken uitvoeren. Voorlopig is daar een mouw aan te passen door de opbrengst van de verkoop van het pand van Mic Mec aan de Reigerstraat in Middel burg te gebruiken voor het opstar ten van de natuur- en milieueduca tie door Terra Maris. 'Op deze manier hopen we voor de komende vijf jaar voldoende middelen te hebben voor natuur- en milieueducatie', schrijft de Mid delburgse wethouder Ed de Graaf in een brief aan de gemeenteraad. Binnenkort wordt met Terra Maris gesproken over de uitvoering van de natuureducatie op Walcheren. wmÊHmmÊÊÊmaÊÊmmmBmKÊÊÊÊmÊÊÊÊÊÊÊmmmiiÊmimmUÊKmiimÊKimKÊÊÊKmaÊÊmmÊÊKÊmÊmÊÊÊmÊmmmÊmmmmmmKKKKKmBm MIDDELBURG - Wethouder Daamen koppelt een koe aan de melkmachine. Zijn collega's Melse en Aalberts kijken of hij het goed doet. Ze hadden alledrie al vaker koeien gemolken, maar donderdag deden de drie Walcherse wet houders Daamen, Melse en Aalberts dat voor het eerst in de nieuwe, moderne caroussel- melkstal van de familie Mesu op kaasboerde rij Schellach bij Middelburg. Vlak daarvoor hadden de wethouders ruimtelijke ordening een bezoek gebracht aan de al even nieuwe en moderne serrestal van het melkveebedrijf. De familie Mesu en wethouder Johan Aalberts van Middelburg wilden de Vlissingse wethou der Jacques Daamen en de Veerse wethouder Jaap Melse de serrestal laten zien. De stal kon gebouwd worden omdat de ge meente Middelburg meewerkte. Volgens Els Mesu zijn er collega-melkveehouders in de ge meente Veere die ook zo'n soort stal zouden willen bouwen, maar zijn de regels in Veere veel strenger. Melse erkende dat het bouwen van een stal zoals die van de familie Mesu in zijn gemeente niet zo gauw zal worden toege staan. „Een nieuwe stal moet wel landschappe lijk in te passen zijn." Volgens Aalberts voldoet de stal van Mesu aan de Middelburgse normen van inpassing. „Maar je moet dat per geval bekijken." Melse gaf aan wel open te staan voor veranderingen op dat gebied. foto Lex de Meester MIDDELBURG Bij een ongeval op de kruising Ka- naalweg-Schroeweg in Middelburg is donderdagmiddag een meisje van veertien zwaargewond ge raakt. Ze is naar een ziekenhuis in Rotterdam gebracht. Het meisje botste op haar fiets met een vracht wagen die rechtsaf richting de Schroebrug ging. Het meisje kwam uit de richting van het station en stak, op het moment van de aanrij ding, de Schroeweg over. Tech nisch rechercheurs van de Ver- keers Ongevallen Analyse onder zoeken hoe het ongeval kon gebeu ren. Vermoedelijk negeerde ofwel het meisje, ofwel de chauffeur het rode verkeerslicht. Door het onge val werd het verkeer dat uit het zui den kwam, door de politie omge leid. Ook het treinverkeer liep door het ongeval vertraging op. WISSENKERKE De aanvraagformulieren voor het mogen snijden van zeegroenten rond de Oosterschelde dit seizoen zijn van dinsdag 12 tot en met vrij dag 15 februari beschikbaar bij de gemeenten rond de zeearm. De for mulieren worden uitgegeven zo lang de voorraad strekt; de aanvra gen voor de seizoensvergunningen worden door loting bepaald. Er zijn maximaal 284 vergunningen. Tip? redactie@pzc.nl Dat Zierikzeese stel kwam terug van een feestje waarbij de alcohol rijke lijk vloeide. Maar hoewel hij best een stevig borreltje lust had de heer des huizes zich deze keer van zijn bes te kant laten zien. Hij was de BOB en dronk ook echt geen druppel alco hol. Toen in de verte een politiecon trole opdoemde, wreef de man zich vergenoegd in de handen. Eindelijk kon hij onbevreesd de Hermandad te gemoet treden. Keurig stopte de man en antwoordde ontkennend op de vraag van de politieman of hij alco hol gedronken had. De blaasproef be wees zijn gelijk. „Het is de P van Pri ma", zei de politieman. En er meteen ontnuchterend achteraan: „Maar U krijgt wel een bekeuring omdat u de gordel niet omheeft."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 17