Hulstenaren kunnen strijk straks laten doen zeeland21 'Bent u een prinses?' PAAUWE bij Interieur Paauwe 'Brug Sluiskil straks niet vaker dicht voor fiets' L» Een klassieke ruiming INTERIEUR f 1 f» - m i JfL k?~1 Sm y Bestel Nr,r ook snel en makkelijk 'ijtm» via onze webshop! Liefhebbers van tijdloze meubels en accessoires opgelet... we ruimen onze klassieke collectie he-le-maal op! Dit is uw kans om te profiteren van kortingen tot wel 70%! Voor alle meubels geldt op=op, dus kijk meteen op interieur-paauwe.nl/webshop of kom langs. Vanwege de uitzonderlijk scherpe prijzen, vragen we u om contant te betalen en de meubels zelf af te halen. Tegen geringe vergoeding bezorgen we natuurlijk gewoon bij u thuis. Ruilen is voor de meubels in deze opruiming niet mogelijk. bureau natuurlijk wel het mailver keer regelen, de werkplanning op stellen, contacten met onderaanne mers regelen en nog veel meer van die zaken, maar ik sta toch het liefst op de werkvloer. Bij de bouw van de Liefkenshoekspoor- tunnel was ik uitvoerder. Toen was ik de hele dag buiten." Die spoortunnel (twee keer zes kilome ter) is zo goed als klaar en wordt binnenkort opgeleverd. Daarna moet de tunnel nog worden aange kleed. Schmitz is best trots op z'n bijdrage, maar richt zich nu hele maal op de twee keer 1150 meter van de Sluiskiltunnel. Hij houdt zich nu al bezig met de aanleg van de vier dwarsverbindingen in de tunnel. De boormachine gaat over ruim een week aan het werk. Alles is van dag tot dag, van mi nuut tot minuut vastgelegd. Zo is duidelijk dat de boor voor de noordbuis 110 dagen onderweg is naar de westkant van het kanaal. Daarna wordt-ie in 75 dagen terug verhuisd. De zuidbuis vergt 95 da gen, 15 dagen minder dan de noordbuis. Kinderziekten zijn dan waarschijnlijk overwonnen, zodat het allemaal sneller kan. door Eugène Verstraeten HULST - Inwoners van de gemeen te Hulst die een hekel hebben aan strijken kunnen dit karweitje van af maandag uitbesteden. Dan start namelijk de Piblw-reïntegratie Strijkservice. Die is gevestigd aan de Tabakstraat 22 in Hulst. Iedereen kan gebruik maken van de strijkservice, die moet worden betaald met een dienstencheque van Hulst voor Elkaar. Zo'n che que kost 15 euro en kan worden in gewisseld voor een klantenkaart van de strijkservice. Afhankelijk van het soort strijkgoed worden dan strips van de kaart afgetekend. Strijkgoed kan iedere dinsdag en donderdag in de voormiddag wor den afgegeven in de Tabakstraat. Tegen betaling van 1,50 euro wordt de strijk ook thuis opge haald. Het is de bedoeling dat de strijk nog dezelfde dag gereed is. De strijkservice wordt uitgevoerd door Hulst Werkt!, een project van Piblw-Reïntegratie in samen werking met de gemeente Hulst. Wie gebruik wil maken van de strijkservice of er meer over wil weten, kan contact opnemen via telefoon 06-23016250, of kijken op de website. Met de dienstencheque Hulst voor elkaar kan men ook andere klusjes laten doen, zoals sneeuw ruimen. Eén cheque is goed voor een uur werk met twee personen. Ze zijn te koop bij de Gemeentewinkel, de Blaauwe Hoeve, Woonstichting Hulst, de Lieve en het Centrum Jeugd en Gezin in Hulst, Antonius in Kloosterzande, de Warande in Sint Jansteen en Malpertuus en sla gerij Valent in Clinge. Info via meldpunt Hulst voor Elkaar op 0114-684700. www.hulstwerkt.nl lil III II III 111 lllN lllllllllllll,l,llll/lul{,/MwmmMW^ donderdag 17 januari 2013 door Henk Boot SLUiSKy. - Rijkwaterstaat is niet van plan om na openstelling van de nieuwe tunnel onder het Ka naal de brug bij Sluiskil vaker open te zetten voor het scheep vaartverkeer. „Net als nu draait de brug dan op het aanbod van grote schepen. Zijn die er, dan gaat de brug open. Zo niet, dan kan het weg- en treinverkeer er gebruik van rftaken", zegt Edwin de Feijter van Rijkswaterstaat. Hij reageert daarmee op een aan name van voorzitter Meerten Dal- linga van de Stichting Behoud Pon tje Sluiskil. Die vreest dat vanaf 2015 als de Sluiskiltunnel klaar is, de brug over het Kanaal vaker open blijft voor het scheepvaarf- verkeer. Dat is voor hem aanlei ding te stellen dat het pontje bij Sluiskil dan des te dringender no dig is om het fietsverkeer over te zetten. „De wachttijden bij de brug worden alleen maar langer." voorziet Dallinga. Rijkswaterstaat is er volgens zegsman De Feijter ze ker niet op uit het langzaam ver keer in de wielen te rijden. Ook het goederenspoor loopt over de brug. „We gaan de brug straks op afstand bedienen, maar verder ver andert er niks. Als de stichting het pontje na 2015 in de vaart wil hou den, is dat prima. Al is het aan hen om de exploitatie rond te krijgen. Het pontje is niet meer van ons." De tunnelboor doet 110 dagen over de eerste (noordelijke) tunnel buis, wordt vervolgens in 75 dagen weer verhuisd naar de oostkant van het kanaal en boort dan in 95 dagen de zuidbuis. 01. Eethoek Hulsta Now 12 met stoelen en bankje van 3225,.- voor 1612,-. 02. Ladekast Pregno Sheraton van 4375,- voor 2187,-. 03. Oorfauteuil Diez van 2391,- voor 1195,-. 04. Hoekbank Jibbe 3B van 8685,- voor C 4342,-. 05. Aanbouwwand èchuitema van 12425,- voor 6212,-. 06. Eettafel Van Rossum massief met bankje van 4640,- voor 2320,-. 07. Serveerwagen Galotti Radice van 945,- voor 472,-. 08. Bartafelset Keijser Co van 2790,- voor 1395,-. 09. Fauteuil elektrisch 3B Prince van 4070,- voor 2035,-. 10. Eethoek Bannink van 6679,- voor 3339,-. 11. Aanbouwwand Schuitema van 12425,- voor 6212,-. 12. 2,5 Zitsbank Mol Geurts lederen Saigon van 5095,- voor 2547,-. 13. Dressoir Behr met zebrano, hoogglans en lade-indeling van 7595,- voor 3797,-. 14. Fauteuil mini Cumulus sta op van 1758,- voor 879,-. AXEL - Axel viert 8oo jaar stads rechten. Scholen worden daar ook bij betrokken. Om de kinderen in stemming te brengen, zijn in elke school activiteiten. Woensdagoch tend was de Antoniusschool aan zet. Mede in het kader van de Na tionale Voorleesdagen las Brenda van Avermaete er in Axelse kleder dracht het 'stoute verhaal' Nog 100 nachtjes slapen van Milja Praagman voor. „Wat ben ik?", wil Brenda eerst weten. De vijftig kinderen uit groe pen één, twee en drie gokken vaak mis. „Een prinses? Een leeuw?" Tot één kenner zich laat horen: „Een Axelse!" Brenda - 'de kleding is van mijn moeder die vrijwillig ster is bij het streekmuseum' - laat vervolgens zien hoeveel rokken ze over elkaar draagt. Ze komt tot drie plus een schort. Na dit ritueel kan het voorlezen beginnen. Bren da, van beroep microbiologisch analist, kwijt zich professioneel van haar taak, in Axels dialect. Het meisje in het verhaal knipt overal driehoekjes uit kleding om een slinger van vlaggetjes te ma ken. En dat wordt ook verwacht van kinderen in Axel, dat ze op school voor Axel 8oo jaar stad een grote slinger maken. De oma van één van de leerlingen van de Anto niusschool heeft uit oude lakens driehoekjes geknipt. De kinderen mogen die kleuren. In mei wor den de slingers in Axel opgehan gen. De Antoniusschool is er dus vroeg bij. Een lerares: „We zijn graag op tijd." www.pzc.nl/video Zuidweg 20a, 4316 LB Zonnemaire (0111)4013 18 info@interieur-paauwe.nl www.interieur-paauwe.nl Op en top Axelse Brenda van Avermaete leest in Axels dialect het verhaal 'Nog 100 nachtjes slapen' voor in de Antoniusschool. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 69