zeeland 119 Concordia IJsclubs staan paraat Kantoor Kapriom en Leertij naar Axel Als iedereen in Westdorpe het wil, wie ben ik dan? Cees Liefting Niet 'zomaar' steun voor ondernemers donderdag 17 januari 2013 B en W van Terneuzen zijn bereid om 405.000 euro te geven voor de omvor ming van de katholieke kerk tot gemeenschapscentrum. Dat geld was eigen lijk bedoeld voor het opknappen van verenigingsgebouw Concordia. Wethouder gemeente Terneuzen: 'Het blijft volgens mij een groot risico. Maar als de werkgroep zegt dat ze het met heel veel vrijwilligers kunnen rooien, als de inwoners van Westdorpe het willen en als de ge meenteraad het wil, wie ben ik dan?' De eucharistievieringen in de katholieke kerk van Westdorpe zijn sinds dit jaar passé, maar er gloort een nieuwe toekomst archieffoto Peter Nicolai Wethouder Cees Lief ting achtte de om vorming van de kerk in Westdorpe tot gemeenschapscentrum lange tijd onhaalbaar. Financieel, maar ook praktisch. „Een kerkdienst kostte gemiddeld al vijftig euro aan stookkosten. Maar goed, als er inpandig wordt verbouwd zijn dit soort kosten te beperken." De werkgroep Behoud Kerkge bouw Westdorpe moet van het col lege van B en W aan een aantal voorwaarden voldoen. „Zij moet een deugdelijk investeringsplan overleggen, de kerk moet aan alle wettelijke voorschriften voor een gemeenschapscentrum voldoen en de exploitatie moet door een nog op te richten stichting worden gedaan. En daarvoor geeft de ge meente geen bijdrage", aldus Lief ting. De gemeente hield lange tijd vast aan de verbouwing van het huidi ge verenigingsgebouw Concordia, omdat een verbouwing van de kerk een godsvermogen zou kos ten. Een interne verbouwing zou net zoveel kosten als nieuwbouw, betoogde Liefting vorig jaar nog. „Wij berekenden het toen op 1,6 miljoen euro, maar daarbij gingen we puur uit van het totale aantal kubieke meters. Door de kerk an ders in te richten, wordt de situa tie heel anders. Het blijft volgens mij een groot risico. Maar als de werkgroep zegt dat ze het met heel veel vrijwilligers kan rooien, als de inwoners van Westdorpe het willen en als de gemeenteraad het wil, wie ben ik dan?" door Paul Begijn en Henk Boot terneuzen - Met een beetje geluk kan er eind deze week voor het eerst op ondiep water worden ge schaatst. Weerbureau Meteocon- sult verwacht dat de vorst zeker tot na het weekend aanhoudt. De ijsclubs in Zeeuws-Vlaanderen zijn er klaar voor. Bij De Scheve Schaats in Sluiskil denken ze nog twee tot drie nacht vorstjes nodig te hebben voor er op het speel plein bij 't Meulengat kan worden geschaatst. „Daar hebben we een baan van 800 vierkante meter, als alternatief voor de baan die we vroeger op de tennisvelden had den", aldus Louis Schout. „Er ligt nu nog sneeuw op en het ijs mag nog wat steviger worden." Ook in Aardenburg achter het Schepenstraatje ligt een baantje in wording. „Maar voorlopig zwem men er alleen eendjes", aldus be stuurlid Wieland. In Hoek mikt ijs- comité 'Wel gebogen, niet gebro ken' op een klein schaatsbaantje aan de Koudepolderstraat. „Over een dag of drie moet het lukken", zegt Mario de Ritter. Voor schaat sen op De Kreek is het nog een week of twee te vroeg. Voorzitter Hans Merrelaar van ijs- en skeelervereniging Het Grote Gat in Oostburg heeft de twee ijs- veegmachines en de koek- en zo- piekraam al in gereedheid ge bracht. „Zodra er ijs ligt op het Groote Gat plaatst de club daar borden met de tekst 'gevaarlijk ijs'. Die blijven net zo lang staan tot de gewenste dikte van acht centime ter is bereikt." Bij schaatsclub Het Zwin in Sluis houden ze de vaart naar Brugge met een schuin oog in de gaten. „Maar het moet echt nog een paar weken flink vrie zen", aldus een woordvoerster van de plaatselijke VW. Ook bij IJsclub de Brandput in Biervliet zijn ze er klaar voor. „Binnen een paar uur tijd zijn we helemaal inge richt", vertelt Eddy de Wever. Een stevige ijsvloer moet minstens 10 centimeter dik zijn. „Zeker als op woensdagmiddag de basisscholen vrij zijn en er honderden kinderen op het ijs komen." door René Hoonhorst terneuzen - De gefuseerde onder wijsinstellingen Kapriom en Leer tij houden vanaf februari kantoor in Axel. De nieuwe onderwijskoe- pel, die binnen enkele weken een naam krijgt, neemt zijn intrek in het voormalige stadhuis van Axel. Het bestuurskantoor van Scholen- groep Leertij zetelt nu nog in het centrum van Hulst en Stichting Kapriom houdt kantoor in Terneu zen. Met ingang van volgende maand verkassen bestuurders en de hen ondersteunende medewer kers naar Axel. Het ministerie van onderwijs zal eind februari haar goedkeuring voor de fusie geven door in te stemmen met het fu- sie-effectrapport, is de verwach ting. Want door schaalvergroting kan onder meer de kwaliteit van het onderwijs op een hoog peil blijven. Als het ministerie akkoord is, kan het nieuwe college van bestuur for meel aantreden. Voorzitter Gerard Langeraert van Leertij wordt voor zitter van het nieuwe college van bestuur. Bestuurslid Ronny van den Broecke van Leertij blijft be stuurslid en algemeen directeur Peter de Jong van Kapriom com pleteert het college van bestuur van de nieuwe onder wijskoepel als lid en plaatsvervangend voorzit ter. Langeraert meldde gisteren dat het dozijn medewerkers van beide huidige bestuurskantoren mee naar Axel verhuizen. Er hoeven geen mensen af te vloeien, omdat de twee scholenkoepels de afgelo pen tijd al rekening hielden met de samenvoeging. Leertij biedt op de.Terneuzense ba sisschool de Meerpaal Leonar- do-onderwijs aan. De twee klas^ sen dekken niet helemaal de be hoefte aan onderwijs voor hoogbe gaafde basisscholieren. Momenteel staan tien kinderen op een wacht lijst. De nieuwe scholenkoepel be gint daarom per 1 april ook een klas voor Leonardo-onderwijs op de Reynaertschool in Hulst. „We konden een derde* lokaal voor Leo nardo-onderwijs inrichten in De Meerpaal, maar hebben gekozen voor spreiding in de regio. Door de huur op te zeggen van de Stich ting Kreatieve Vorming kunnen we dit voorjaar ook in Hulst met een Leonardoklas voor achttien tot twintig leerlingen beginnen", meldt Langeraert. De bestuursvoorzitter voegt er aan toe dat andere vormen van begelei ding voor (deels) hoogbegaafde kinderen - zoals de Plusklassen van Kapriom - voorlopig worden gehandhaafd. „Uiteindelijk harmo niseren we het onderwijsaanbod op alle punten. Maar we handha ven eerst de nu functionerende on derwijsvormen en -systemen tot dat we het hele aanbod in beeld hebben en goed op elkaar kunnen afstemmen." aardenburg - Gemeentelijke steun aan het kwakkelende Onder nemend Aardenburg is geen van zelfsprekendheid. Dat zei wethou der Conny Almekinders deze week in een commissievergade ring. Raadslid William Gijsel (Nieuw Gemeentebelang) had om een bijdrage voor de ondernemers club gevraagd. Die is op sterven na dood, onder meer doordat er maar weinig geld in kas is. Gebrek aan belangstelling voor bestuursfunc ties is daar echter óók een reden van, kaatste Almekinders de bal te rug. „Over subsidie denken we pas na als ondernemers of inwoners zélf met een plan komen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67