zeeland 121 Provincie wil berging schuiven Serooskerke Korte lijntjes Sterrenkundigen naar Oostkapelle RAAUWE Zangdienst met koor uit Burgh-Haamstede Eerste vrouwelijke preses voorgedragen Meisje (17) uit Middelburg vermist Drechtsteden donderdag 17 januari 2013 INTERIEUR door Annemarie Zevenbergen SEROOSKERKE - De provincie wil een berging voor sneeuwschuiven neerzetten op een stuk eigen grond aan de Gapingseweg in Serooskerke. Het gaat om een over kapping niet hoger dan vijf meter. De provincie heeft daarvoor een extra strookje grond aangekocht van het waterschap. Daarin ligt nu nog een slootje, dat na toestem ming van het waterschap gedempt moet worden. Het bouwplan past echter niet bin nen het huidige bestemmingsplan. De gemeente Veere wil zich niet direct verzetten tegen het plan, fgin noemde Zeeland een keer 'de kurk' waar ■iet is niet alleen Zeeland, maar ook het ge in in zijn nieuwjaarstoespraak 262.000 inwoners 6 gemeenten Voortrekkersrol voor gemeente Dordrecht Overkoepelend: Gemeenschappe lijke regeling Drechtsteden Grote gemeenten: Dordrecht (118.600 inwoners), Zwijndrecht (44.630 inwoners) en Papendrecht (32.075). MIDDELBURG - De lijntjes tussen de bestuurders in het zuidwesten zijn kort. Harald Bergmann (1965) en zijn collega-burgemeester in Dordrecht Arno Brok (1968) zijn van dezelfde generatie VYD-bestuurders. Bo vendien komt Bergmann uit Rot terdam en hij was voor zijn komst naar Zeeland burgemeester in de Rijnmondgemeente Albrands- waard. Nadat Brok in 2010 burgemeester van Dordrecht werd kwamen hij en Bergmann elkaar geregeld te gen in de bestuurlijke overleggen in het Rijnmondgebied. Brok is bo vendien voorzitter van de bestuur dersvereniging binnen de WD. Burgemeester Peter van der Velde (1954) van Breda komt uit Bergen op Zoom, de stad die zich profi leert met de slogan 'Waar Brabant Zeeland kust'. In de jaren tachtig was hij wethouder in de Markie- zaatsstad en van 2000 tot zijn ver trek in 2004 naar Breda ook burge meester van zijn geboortestad. Ber gen op Zoom heeft altijd veel ban den met Zeeland gehad. Zijn opvolger in Bergen op Zoom werd in 2005 Han Polman (1963). Polman zal dit jaar Karla Peijs op volgen als commissaris van de ko ningin in Zeeland. door Annemarie Zevenbergen OOSTKAPELLE - Sterrenkundigen uit binnen- en buitenland kunnen straks hun hart ophalen in Oostka pelle. Aan de Duinbeekseweg mo gen van de gemeente Veere nog vijf sterrenwachten gebouwd wor den op het terrein van Klaas Jobse, die daar sinds 1970 zijn Cyclops Observatory heeft. Het college van burgemeester en wethouders van Veere staat posi tief tegenover de plannen van Job- se. Hij wil daar naast de twee be staande, nog vijf sterrenwachten bouwen. Die zijn met name be doeld voor wetenschappelijke ob servaties en onderzoek. Het gaat om gebouwtjes van ne gen vierkante meter en drie meter hoog, waarin de telescopen staan. Jobse wil nog niet concreet ingaan op zijn plannen: „Ik heb nog niets van de gemeente gehoord, dus ik wil eerst precies weten wat mag en niet mag." De Oostkapellenaar wil in ieder ge val ook de mogelijkheid voor een aparte slaap- en verblijfsruimte waar toekomstige sterrenkijkers te gen betaling kunnen vertoeven. Jobse: „Ik moet wel inkomsten hebben, anders kan ik mijn plan nen niet verwezenlijken." Binnen het huidige bestemmingsplan mag dat niet, maar op grond van de re gels in het toekomstige bestem mingsplan Buitengebied mag Job se wel een zomerwoning hebben. Die mag ook bijvoorbeeld in een bestaand gebouw op het terrein. Wethouder Jaap Melse: „Wij zijn erg enthousiast over de plannen. Het is een unieke plek, de donker ste plek van Zeeland zeg ik altijd. Jobse heeft daar dus een perfecte plek voor observatie en onder zoek." De vijf sterrenwachten zijn qua af meting dusdanig klein dat ze niet opvallen in het landschap. Boven dien breekt hij daarvoor een ver vallen kassencomplexje af. Jobse: „Ik houd me met name be zig met de wetenschappelijke kant van de sterrenkunde en werk mee aan diverse onderzoeksprojecten. Dat wil ik graag verder uitbouwen en zo veel meer specialisme uit het buitenland binnenhalen." Jobse houdt zich al sinds 1970 in Oostkapelle bezig met observatie en onderzoek naar meteoren en planetoïden. De amateur-sterrenkundige heeft zelfs een mini-planeet op zijn naam staan. De kleine planeet kreeg in 2010 van de Internationale Astronomi sche Unie de naam Jobse, en zweeft ergens in de ruimte tussen Jupiter en Mars. SEROOSKERKE (W) In de hervormde kerk in Seroosker ke wordt zondag een zangdienst ge houden. Het Interkerkelijk Kerk koor uit Haamstede verleent hier aan. Dirigente is Lize de Hoog uit Veere. Organiste is Annet van de Linde uit Nisse. Voorganger is de ei gen predikant A. de Reuver. De dienst begint om 19.00 uur. WISSENKERKE Dominee Karin van den Broeke (49) uit Wissenkerke is voorgedra gen voor het ambt van preses van de Protestantse Kerk in Nederland (PKN). Als de predikant wordt be noemd, is zij de eerste vrouw in de geschiedenis die de synode voor zit. De zittingstermijn is vijf jaar. De kerk kiest volgende week don derdag haar nieuwe synodevoorzit ter. MIDDELBURG De 17-jarige Diessika da Cruz uit Middelburg is sinds vorige week vrijdag (11 januari) vermist. Zij is na een conflict met haar móeder vertrokken en sindsdien niet meer thuisgekomen. Diessika is geboren in Brazilië, heeft bruin haar met blonde lokken en bruine ogen. Mensen met informatie kunnen bellen met 0900-6070. Liefhebbers van tijdloze meubels en accessoires opgelet... we ruimen onze klassieke collectie he-le-maal op! Dit is uw kans om te profiteren van kortingen tot wel 70%! Voor alle meubels geldt op=op, dus kijk meteen op interieur-paauwe.nl/webshop of kom langs. Vanwege de uitzonderlijk scherpe prijzen, vragen we u om contant te betalen en de meubels zelf af te halen. Tegen geringe vergoeding bezorgen we natuurlijk gewoon bij u thuis. Ruilen is voor de meubels in deze opruiming niet mogelijk. maar vraagt de provincie wel uit te leggen waarom het gebouwtje juist daar moet komen. De gemeente betreurt het wel dat opnieuw een zogenoemde omge- vingsvergunning-met-afwijking verleend moet worden, nadat na intensief overleg met de Seroos- kerkse dorpsraad een dergelijke vergunning een paar maanden ge leden werd verleend voor de bouw van provinciale zoutsilo's. Veere vraagt zich af of de provin cie, die het wegensteunpunt in Serooskerke 'blijkbaar wil vernieu wen of intensiever benutten', niet eerder met de gemeente had kun nen overleggen over de plannen. Harald Bergmann 01. Eethoek Hulsta Now 12 met stoelen en bankje van 3225,- voor 1612,-. 02. Ladekast Pregno Sheraton van 4375,- voor 2187,-. 03l Oorfauteuil Diez van 2391,- voor 1195,-. 04. Hoekbank Jibbe 3B van 8685,- voor 4342,-. 05. Aanbouwwand Schuitema van 12425,- voor 6212,-. 06 Eettafel Van Rossum massief met bankje van 4640,- voor 2320,-. 07. Serveerwagen Galotti Radice van 945,- voor 472,-. 06 Bartafelset Keijser Co van 2790,- voor 1395,-. 09i Fauteuil elektrisch 3B Prince van 4070,- voor 2035,- 16 Eethoek Bannink van 6679,- voor 3339,-. 11. Aanbouwwand Schuitema van 12425,- voor 6212,- 12 2,5 Zitsbank Mol Geurts lederen Saigon van 5095,- voor 2547,-. 12 Dressoir Behr met zebrano, hoogglans en lade-indeling van 7595,- voor 3797,-. 14 Fauteuil mini Cumulus sta op van 1758,- voor 879,-. Zuidweg 20a, 4316LB Zonnemaire (0111)40 13 18 info@i nterieur- paau wen I www.interieur-paauwe.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63