zeeland19 Telexbericht GroenLinks hekelt plan toren in Veerse Meer Docenten Pontes gaan spinnen voor Sophia Van her en der kasten vol vergankelijk papier naar duurzame en overzichtelijke documenten KIEK NOE! MONNIKENWERK Toosten op feestje bij zwembad Dol-Fijn Type-examen groep 6 Onder de Wieken Dorpsraad trakteert op stamppottenbuffet Politiehond grijpt vrachtwagendief Gewapende overval op woning opgelost donderdag 17 januari 2013 De documentatie over de ramp is veelomvattend. De telexberichten uit de eerste dagen zitten erbij, evenals dagboeken, verhalen en verslagen van (hulp)organisaties. Alle digitaal toegankelijke documentatie is integraal doorzoekbaar. Han Looten (vicevoorzitter museum), gedeputeerde Ben de Reu, burgemeester Gerard Rabelink en Marlies Jongejan (vlnr). foto Dirk-Jan Gjeltema Er is veel documentatie over de watersnoodramp. Heel veel. Al leen stonden al die papieren her en der in kasten verspreid. Het digitaliseren van documentatie maakt al jaren opgang. In 2000 ging de Beeldbank met daarin dui zenden foto's van start. In 2008 volgde de Krantenbank. Langs digitale weg zijn allerlei kran tenberichten toegankelijk. Het digitaliseren van beeld, geluid Schouwen-Duivelandse schoolfoto's vertellen een verhaal. Lees het op: www.pzc.nl/kieknoe Bekijk alles over kerken en kerkge nootschappen in Zeeland op het blog: www.pzc.nl/monnikenwerk TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Het nieuws van vandaag staat al op www.pzc.nl/schouwen-duiveland en papier heeft niet tot minder be langstelling voor archieven ge leid. Integendeel. Mensen komen thuis achter de computer op het spoor van historie en zoeken die op het archief verder uit. Ervaring heeft geleerd dat het aan tal bezoekers van de Krantenbank groeit Ook is gebleken dat bezoekers van de Krantenbank aandachtig lezen. KAMPERLAND - De provincie moet voorkomen dat er in het Veerse Meer een toren van 28 verdiepin gen hoog wordt gebouwd. Dat schrijft de fractie van Groen- Links in een brief aan het dagelijks provinciebestuur. De partij rea geert op de plannen om een hotel toren te bouwen vlakbij de Veerse- gatdam, op een eiland in het Veer se Meer. De hoofdstad van Zeeland dreigt overschaduwd te worden door de gemeente Noord-Beveland, waar schuwt statenlid Leen Harpe. De Lange Jan is negentig meter hoog, de toren in het Veerse Meer zou honderdtwintig meter hoog moe- Gemiddeld blijven ze rond de 19 minuten op één pagina. De Krantenbank geeft toegang tot ongeveer anderhalf miljard kran tenpagina's. Inmiddels zijn 30.000 pagina's van documenten over de watersnood ramp gedigitaliseerd. Ook deze pagina's zijn te vinden via www.krantenbank.nl, maar er kan ook doorgeklikt worden vanaf de website van Zeeuwse Biblio- ten worden. De plannen voor het hotel en recreatie-eiland worden vanavond geprestenteerd in de ge meenteraad van Noord-Beveland. Het is een plan van Zeeuwse Lagu ne, Cordeel Groep en AWG archi tecten en vervangt een ouder plan dat door de gemeente en de pro vincie te massief werd gevonden. De hoteltoren komt op een eiland aan de Kamperlandse kant. Daar op moeten 28 duinwoningen ko men, bovenop een parkeerkelder die onder de waterlijn ligt. De to ren van 28 verdiepingen biedt plaats aan bijna 200 hotelkamers en 80 appartementen. De bouw kost 75 tot 80 miljoen euro. theek. Het Schouwen-Duivelandse gemeentearchief en het waters noodmuseum verwijzen op hun website naar de Krantenbank. Het gemeentearchief is te raadple gen via www.schouwen-duive- land.nl, de website van de gemeen te. Tekst en beeld is op te zoeken via Atlantis. Het adres van het watersnoodmu seum aan de digitale snelweg is; www.watersnoodmuseum.nl HAAMSTEDE - Elf medewerkers en docenten van de Pontes Pieter Zee man in Zierikzee doen mee aan de spinningmarathon zaterdag 27 ja nuari in sportcentrum Wester- schouwen ten bate van het Sop- hia-kinderziekenhuis in Rotter dam. Voor de spinners van Pontes staan tien fietsen klaar. Pontes Pie ter Zeeman sponsort dit initiatief met 100 euro per fiets hetgeen be tekent dat er minimaal 1000 euro binnen is voor het goede doel. De deelnemers gaan zelf ook nog op zoek naar persoonlijke sponsors. De Pontes-medewerkers doen mee aan het tweede blok, tussen 14.00 en 17.00 uur. NIEUWERKERK Het feit dat de gemeente Schou- wen-Duiveland besloten heeft zwembad Dol-Fijn in Nieuwerkerk tot minstens 2019 financieel te blij ven ondersteunen wordt vrijdag in het zwembad gevierd met een be scheiden feestje. Alle vaste zwembadbezoekers zijn uitgenodigd om samen met ge meenteraadsleden, burgemeester en wethouders, personeel, dona teurs en sponsors het glas te heffen op de toekomst. Het feestje in zwembad Dol-Fijn begint vrijdag om 19.30 uur. HAAMSTEDE Alle kinderen van groep 6 van Ra- darschool Onder de Wieken in Burgh-Haamstede doen maandag 21 januari type-examen. Vanaf september 2012 hebben de kinderen elke week type-les gehad van Juf Stephanie en hebben thuis letters, woordjes en - later - teksten geoefend. Al dit oefenen wordt maandag be loond met een certificaat. De kinde ren maken straks in groep 7 en 8 een uitgebreid paspoort op de com puter. ZONNEMAIRE De dorpsraad van Zonnemaire trak teert alle inwoners van Zonnemai re - en dat zijn er volgens de laatste cijfers 748 - uit voor een stamppot tenbuffet in het dorpshuis op zater dag 26 januari. Op het menu staat zuurkool, boe renkool, andijvie, rookworst, spe klapjes en ribbetjes. Dorpsbewo ners kunnen via de website van de dorpsraad www.zonnemaire.eureser veren voor de maaltijd. Het winterse eetfestijn in het dorpshuis begint om 17.00 uur. RILLAND Een 35-jarige man uit Roosendaal is dinsdagavond aangehouden na dat hij in Middelburg een vrachtau to had gestolen. Die diefstal werd om 21.00 uur bij de politie gemeld. Agenten die naar de auto uitkeken, zagen hem na een tijdje bij Rilland rijden en lieten hem stoppen, maar de chauf feur zette het op een lopen. Met hulp van een politiehond kon de inwoner van Roosendaal uitein delijk worden gepakt. De verdach te liep daarbij enkele hondenbeten op. VOGELWAARDE De gewapende overval op een wo ning in de Elzenstraat in Vogel waarde (Zeeuws-Vlaanderen) is op gelost. De overval werd gepleegd op Twee de Kerstdag rond 23.30 uur. De poli tie heeft in totaal vijf verdachten en diverse getuigen gehoord. Een 27-jarige man uit de gemeente Hulst en een 24-jarige man uit de gemeente Terneuzen zitten nog vast. De andere drie verdachten zijn weer in vrijheid gesteld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61