i8l zeeland Drie gegadigden voor Businesspark Krant en tijdschrift Ooggetuigenis ramp met één muisklik SI Gemeente past bestemmingsplan aan voor Precisiewerk Zierikzee Speeltuinvereniging Souburg opent kinderschaatsbaan De Staat is hoofdact festival Anywave Cultuurprijs Borsele voor gitarist Julio Melio 'Het is compleet, makkelijk toegankelijk, duurzaam en overal raadpleegbaar' donderdag 17 januari 2013 WKKÊÊHÊÊÊÊÊÊÊÊKmHi door Ton van den Nouweland zierikzee - Voor het kantorenver zamelgebouw op het Businesspark in Zierikzee hebben drie bedrijven serieus interesse getoond. Als het verzamelgebouw er inder daad komt, is het de derde bedrijfs vestiging op het 'chique' Business park langs de Weg naar de Val. Het verzamelgebouw bestaat uit drie kantoorvilla's, die elk weer in meerdere zelfstandige kantoren te verdelen zijn. Namens de vof Business Kantoor Zierikzee, brengen Teambog.nl en Sturm Makelaars de kantoren aan de man. Lennard Sturm: „Er zijn met een heleboel partijen gesprek ken gaande. Verkocht of verhuurd is er nog niets, maar drie partijen hebben serieuze belangstelling." Het zijn met name bedrijven in de dienstverlenende en creatieve sec tor die zich mogelijk in de kantoor villa's willen vestigen. Sturm: „Het project zit nog in de trek- en duw- fase. Niemand legt zich vast als hij niet weet wie er boven of naast hem komt te zitten. Een accoun tant bijvoorbeeld, wil alleen mee doen als een andere accountant dat ook doet." Om al die partijen eens bij elkaar te krijgen en mogelijk nog meer ondernemers te interesseren voor het project, houden Teambog.nl en Sturm donderdag 31 januari om 16.15 uur een presentatie in het ge bouw van Syntess automatisering, dat al op het Business Park is geves tigd. Aanmelden voor deze bijeen komst kan bij Teambog.nl of bij Sturm Makelaars. Het project wordt - als het inder daad wordt gebouwd - de derde bedrijfsvestiging op het Business Park, waarvan de gemeente de grond uitgeeft. Schoenmodeketen Omoda gaat volgend maand bou wen op het Business Park. Het gaat om een kantoor en een distri butiecentrum, waarvoor Omoda 27.000 vierkante meter grond heeft gekocht. Het plan van Omo da beslaat daarmee en kwart van de beschikbare grond op het Busi ness Park. De gemeente komt met moeite van haar bedrijfsgrond af. Sinds 2009 zijn slechts twee percelen ver kocht: dat van Omoda en één in Bruinisse. Wethouder Ad Verse- put beloofde de gemeenteraad vo rige maand dat hij vóór 1 juli met een voorstel komt om de acquisi tie te verbeteren. De grondprijs verlagen wil Verseput alleen voor de Straalweg in Zierikzee. oost-souburg - In de speeltuin in Oost-Souburg kan geschaatst wor den. Kinderen tot en met twaalf jaar kunnen er terecht op een spe ciaal aangelegde schaatsbaan. De speeltuinvereniging zorgt er voor dat de baan de komende da gen open is van 10.00 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 17.00 uur. Als het goed blijft vriezen, is er vrijdaga vond een schaatsdisco. Die begint om 18.30 uur en duurt waarschijn lijk een uurtje, vertelt Annemiek Paulusse, bestuurslid van de speel tuinvereniging. Alle kinderen zijn welkom in de speeltuin aan het Koopmansvoet pad. Maar het schaatsen is alleen zierikzee - De Nederlandse garage rockband De Staat is de hoofdact van het Anywavefestival op 7 juni in Zierikzee. De vijfmansformatie rond oprich ter en zanger Torre Florim speelde eerder op Pinkpop, Lowlands en het Engelse festival Glastonbury. Anywave, in een tent bij podium Brogum Popcultura aan de Julia- nastraat, vindt dit jaar plaats op 5, 7 en 8 juni. De Staat meldt het optreden in Zierikzee zelf op Twitter. Brogum-voorzitter Frans Kruijff bevestigde gisteren dat De Staat hoofdact is. De andere acts van vrijdag staan nog niet vast. Het digitaliseren van de dokumentatie over de watersnoodramp is voor een groot deel uitgevoerd door Pictura uit Heiloo. Zeeuwse kranten en tijdschriften zijn of worden door de Zeeuwse bibliotheek in eigen beheer gedigitialiseerd. Dertigduizend pagina's aan tekst over de watersnoodramp - varië rend van ooggetuigenverslagen tot onthutsende cijfers en op beurende steunbetuigingen - zijn vanaf nu nog maar één muis klik weg. Alles is te vinden op www.krantenbankzeeland.nl door Piet Kleemans Onvoorstelbaar is het. Zestig jaar na dato komen er nog steeds nieuwe ver halen over de ramp. En de documenten die er zijn, worden dankzij het digitaliserings project van Zeeuwse Bibliotheek, Watersnoodmuseum en gemeen tearchief Schouwen-Duiveland voor iedereen die met een compu ter overweg kan. Kwetsbare papie ren gegevens zijn omgezet in duur zame digitale documenten. Marlies Jongejan, plaatsvervan gend directeur en hoofd informa tiediensten en collecties van de Zeeuwse bibliotheek is razend en thousiast „Het is compleet, makke lijk toegankelijk, duurzaam en overal raadpleegbaar." Jongejan heeft gezien en ervaren hoe de di gitalisering oprukt. Met als gevolg dat ontelbare verhalen voor een steeds bredere groep toegankelijk worden. Door op een slimme ma nier zoektermen in te bouwen kan met een enkele muisklik een ware schatkamer aan historische infor matie ontsloten worden. Informatie in allerlei soorten. In kranten en tijdschriften werd na de ramp uitgebreid verslag gedaan van hulpacties, maar ook versche nen berichten over lieden die met minder goede bedoelingen naar het verdronken land kwamen. „Tik maar eens de zoekterm aasgie ren in en je krijgt een heleboel hits", aldus Jongejan. De verhalen die via de kranten bank op het beeldscherm getoverd kunnen worden, getuigen ook van hoop en wederopbouw. De preek van de dominee, maar ook de ad vertentie over stoelen met water schade en verhalen over door de ramp dakloos geworden mensen die in een geschenkwoning kun nen trekken. Jongejan - hoewel zelfvan na de ramp' - koestert bij zondere herinneringen aan de tijd na de ramp. „Er werd toen heel veel geschonken. Levensmiddelen, dekens. Echt van alles. Ik heb ook gehoord dat er bijvoorbeeld de kens die geschonken werden af komstig waren van een gevange nis. Sliep je in je huisje in Zeeland onder een gevangenisdeken." Het digitaliseringsproject werd in het watersnoodmuseum in Ouwer- kerk gepresenteerd met als bijzon dere gasten vicevoorzitter van het museum Han Looten, gedeputeer de Ben de Reu en burgemeester Gerard Rabelink van Schou wen-Duiveland. Rabelink: „Ik p: word als burgemeester bijna dage lijks geconfronteerd met de waters noodramp. Laatst nog, bij de ope ning van een bank. Kreeg ik als dank een boekje met persoonlijke verhalen over de Ramp. Het is goed dat al deze verhalen nu zo goed zichtbaar zijn." gratis voor kinderen die lid zijn van de vereniging. Kinderen die geen lid zijn, mogen wel schaat sen, maar moeten daarvoor 1,50 euro betalen. Ze mogen zo lang blijven als ze willen. Terwijl de kinderen op het ijs staan, kunnen hun ouders terecht in een verwarmde tent, waar ook warme dranken te koop zijn, ver telt Paulusse. Actuele informatie over openingstijden is te vinden op de website van de speeltuinver eniging. Schouwen-Duivelandse ijsverenigingen houden hun ba nen in de gaten. Mogelijk kan er vanaf het weekeinde worden ge schaatst. www.souburgt.nl Marlies Jongejan van de Zeeuwse bibliotheek: „Uniek dat dit project tot stand is gekomen." Archivaris Huib Uil bedankt Anne Luteijn (bieb), Jan Hei- nen (museum) en Ineke van den Broek (archief) (vlnr). door Melita Lanting zierikzee - De gemeente Schou wen-Duiveland past het bestem mingsplan Bedrijventerreinen Zie rikzee aan ten gunste van metaal gieterij Precisiewerk Zierikzee B.V. Naar verwachting past het bedrijf aan de Julianastraat in Zierikzee straks weer helemaal binnen het bestemmingsplan. In 2008 wijzigde de gemeente het bestemmingsplan bedrijventerrei nen Zierikzee. Dat pakte voor Pre cisiewerk Zierikzee aan de Julia nastraat fout uit. Het bedrijf vol deed ineens niet meer aan de ge stelde milieuvoorwaarden en zou de werkzaamheden niet langer kunnen uitvoeren öp die locatie. Het venijn zat 'm in de zogenoem de milieuzonering. De gemeente paste de norm aan omdat in de na bijheid een 'rustige woonwijk' lag. Later bleek dat het de gemeente vooral te doen was om toekomsti ge woningbouw aan 't Sas, op de plek waar nu de graansilo staat. Het bedrijf tekende bezwaar aan bij de Raad van State tegen het be sluit. Het rechtscollege stelde Preci siewerk Zierikzee in het gelijk en oordeelde dat de gemeente het be drijf teveel aan banden wilde leg gen. De Raad van State keek bij de beoordeling naar de huidige be bouwing in de omgeving, en niet naar mogelijke toekomstige wo ningbouw. In de omgeving staan weliswaar woningen, maar is ook een verkooppunt van motoren, een poppodium en een restaurant. In een dergelijke omgeving gelden minder strenge regels dat in een willekeurige woonwijk. De gemeente erkent nu dat hier in derdaad geen sprake kan zijn van strengere milieueisen en past het bestemmingsplan aan. De aanpassing geldt alleen voor de situatie van Precisiewerk Zierikzee aan de Julianastraat. Voor het ove rige blijft het bestemmingsplan zo als het destijds is vastgesteld. ovezande - De vijftienjarige Julio Melio uit Heinkenszand heeft woensdagavond de Zeeland Refi nery Cultuurprijs Borsele gekre gen. Julio Melio verdient al twee jaar zijn sporen als sologitarist, be geleider en gitarist in jonge gezel schappen van verschillende samen stelling. De jonge gitarist onder scheidt zich door zijn vituositeit op de snaren in verschillende mu ziekstijlen. De prijs, 1500 euro en een beeldje, kreeg Melio uit han den van wethouder Conny Mier- mans in soos De Klomp in Ove- zande. Tijdens de feestelijke bijeen komst speelden verschillende jon ge muzikanten met hem mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 60