zeeland 121 'GGD voldoet niet meer aan wettelijke eisen' Wietplantages op Tholen ontmanteld Docenten Pontes gaan spinnen BAAUWE Natuurwandeling door Zwaakse Weel Gewapende overval op woning opgelost Guus Schipper over fietsen naar Santiago papier naar duurzame documenten donderdag 17 januari 2013 MMNNMMM door Martijn de Koning en Raymond de Frel TERNEUZEN - GGD Zeeland moet van de dertien Zeeuwse gemeen ten tien procent bezuinigen, maar kan daardoor niet meer aan zijn wettelijke taken voldoen. Dat zei de Terneuzense wethou der Cees Liefting dinsdagavond in de raadscommissie Samenleving. „Als de GGD zo doorgaat, krijgt ze bezoek van de Inspectie voor de Gezondsheidszorg. Ze kan het ba sistakenpakket niet meer goed uit voeren", aldus Liefting. Saillant is dat Liefting voorzitter is van de GGD Zeeland. De dertien Zeeuwse gemeenten besturen de gezondheidsorganisatie samen. Dat is een wettelijke plicht. „Een meerderheid van de dertien wet houders (volksgezondheid) heeft ingestemd met een bezuiniging van tien procent. Dat heeft onder meer tot gevolg dat de afdeling Jeugdgezondheidszorg het aantal consultatiemomenten bij jonge kinderen moet terugbrengen. Zo worden er sinds 1 januari geen huisbezoeken bij achttien maan den meer afgelegd", aldus Liefting. Overigens wordt op de Bevelan- den - en met name in de gemeet- ne Reimerswaal - al langer gespro ken over mogelijke sluiting van consultatiebureaus. In zijn rol als wethouder vindt Liefting dat ongewenst. Daarom vraagt hij de gemeenteraad, die hoogstwaarschijnlijk instemt, om voor 2013 en 2014120.000 euro be schikbaar te stellen, waarmee de consultaties in de gemeente Ter- neuzen door de GGD kunnen wor den voortgezet. Daarna ontstaat een nieuwe situatie, omdat ge meenten vanaf 2015 zelf verant woordelijk zijn voor de zorg voor jeugd, uiteenlopend van preventie tot gespecialiseerde jeugdzorg. Lieftings collega in Sluis, Jan Schaalje, erkent dat ook in zijn ge meente waarschijnlijk extra geld beschikbaar moét komen voor de GGD. Schaalje vindt het nog te vroeg met een voorstel naar de ge meenteraad te stappen. „De GGD is bezig met het uitwerken van een aantal scenario's. Gemeenten kunnen een keuze maken uit die opties. Daarna weet ik pas hoeveel extra geld er naar de GGD moet." Schaalje verwacht binnen de ge meenten een discussie over het ta kenpakket van de GGD. „Je zou, en nu noem ik zomaar een voor beeld, tot de conclusie kunnen ko men dat de GGD niet langer ver antwoordelijk is voor inentingen van kinderen. De huisarts zou dat ook kunnen doen. En zo zijn er een heleboel mogelijkheden te be denken. We wachten daarom eerst af waar de GGD zelf mee komt." KWADENDAMME Wandelschoenen, warm goed en een verrekijker zijn aanbevolen tij dens een wandeling door De Zwaakse Weel op zaterdag 19 janua ri. De boswachter van Natuurmo numenten vertrekt om 15.00 uur bij de werkschuur aan de Zwaakse- dijk 5. De tocht duur twee uur. On derweg is er glühwein of chocola demelk. Deelname kost 8 euro. VOGELWAARDE De gewapende overval op een wo ning in de Elzenstraat in Vogel waarde, gepleegd op Tweede Kerst dag rond 23.30 uur, is opgelost. De politie heeft in totaal vijf ver dachten en diverse getuigen ge hoord. Een 27-jarige man uit de ge meente Hulst en een 24-jarige man uit de gemeente Terneuzen zitten nog vast. De andere drie verdach ten zijn weer in vrijheid gesteld. WEMELDINGE De afdeling Wemeldinge van de ANBO houdt vrijdag 18 januari een lezing in dorpshuis De Wemel. Guus Schipper uit Wemeldinge, die al verschillende keren naar San tiago de Compostela in Spanje is ge fietst, vertelt over zijn ervaringen. De lezing begint om 14.00 uur en de toegang is gratis. gedeputeerde Ben de Reu, burgemeester Gerard Rabelink en Marlies Jonge- foto Dirk-Jan Gjeltema De Krantenbank geeft toegang tot ongeveer anderhalf miljard kran tenpagina's. Inmiddels zijn 30.000 pagina's van documenten over de watersnood ramp gedigitaliseerd. Ook deze pagina's zijn te vinden via www.krantenbank.nl, maar er kan ook doorgeklikt worden vanaf de website van Zeeuwse Biblio theek. Het Schouwen-Duivelandse gemeentearchief en het waters noodmuseum verwijzen op hun website naar de Krantenbank. Het gemeentearchief is te raadple gen via www.schouwen-duive- land.nl, de website van de gemeen te. Tekst en beeld is op te zoeken via Atlantis. Het adres van het watersnoodmu seum aan de digitale snelweg is; www.watersnoodmuseum.nl THOLEN - Op Tholen en Sint Philip- sland heeft de politie woensdag vier wietplantages opgeruimd. In een huis aan de Hoogstraat in Tholen trof men 105 plantjes, in een woning aan de Achterstraat in Sint Philipsland 520 planten. De bewoner is aangehouden en na verhoor weer vrijgelaten. In de Deldenstraat in Sint Philipsland werden 20 planten gevonden. In een woning aan de President Ken nedy straat in Sint Maartensdijk 250 tot 300 hennepplanten. Ook hier was niemand aanwezig. In de woningen in Tholen en Sint Philip sland werden goederen in beslag genomen zoals enkele televisies. HAAMSTEDE - Elf medewerkers en docenten van de Pontes Pieter Zee man in Zierikzee doen mee aan de spinningmarathon zaterdag 27 ja nuari in sportcentrum Wester- schouwen ten bate van het Sop- hia-kinderziekenhuis in Rotter dam. Voor de spinners van Pontes staan tien fietsen klaar. Pontes Pieter Zeeman sponsort dit initiatief met 100 euro per fiets hetgeen bete kent dat er minimaal 1000 euro binnen is voor het goede doel. De deelnemende medewerkers de school gaan zelf ook nog zoek naar persoonlijke spon- De Pontes-medewerkers mee aan het tweede blok, 14.00 en 17.00 uur. 01. Eethoek Hulsta Now 12 met stoelen en bankje van €3225,- voor 1612,-. 02. Ladekast Pregno Sheraton van 4375,- voor 2187,-. 03. Oorfauteuil Diez van 2391voor 1195,- 04. Hoekbank Jibbe 3B van 8685,- voor 4342,- 05. Aanbouwwand Schuitema van 12425 - voor 6212,-. 06. Eettafel Van Rossum massief met bankje van 4640,- voor C 2320,- 07. Serveerwagen Galotti Radice van 945,- voor 472,-. 06. Bartafelset Keijser Co van 2790,- voor 1395,-. 09. Fauteuil elektrisch 3B Prince van 4070,- voor 2035,- 10. Eethoek Bannink van 6679,-voor 3339,-. 11. Aanbouwwand Schuitema van €12425,-voor 6212,- 12 2,5 Zitsbank Mol Geurts lederen Saigon van 5095,- voor 2547,-. 13 Dressoir Behr met zebrano, hoogglans en lade-indeling van 7595,- voor 3797,-. 14. Fauteuil mini Cumulus sta op van 1758,- voor 879,- ZONNEMAIRE Zuidweg 20a, 4316 LB Zonnemaire (0111)40 13 18 info@interieur-paauwe.nl www.interieur-paauwe.nl EJ1 WÊ t» jl~1 n iH v' Bestel ook snel en makkelijk via onze webshop! Liefhebbers van tijdloze meubels en accessoires opgelet... we ruimen onze klassieke collectie he-le-maal op! Dit is uw kans om te profiteren van kortingen tot wel 70%! Voor alle meubels geldt op=op, dus kijk meteen op interieur-paauwe.nl/webshop of kom langs. Vanwege de uitzonderlijk scherpe prijzen, vragen we u om contant te betalen en de meubels zelf af te halen. Tegen geringe vergoeding bezorgen we natuurlijk gewoon bij u thuis. Ruilen is voor de meubels in deze'opruiming niet mogelijk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57