Fietstunnel zeeland 119 Anywave stichting schaapskudde niet uit Twee jaar geleden was de Kloetingseweg de beste optie De suat is Advocaat sluit faillissement van hoofdact festival Dromen mie Jewannes in 't Kerkje Politiehond zoekt en vindt dief van truck Inbraak in woning op klaarlichte dag Praise@Sea met band in de Westerkerk Molly Malone treedt op in De Patrijs 'iEen tunnel is nodig, zeker voor de toekomst Bovendien is het veel veiliger, met al die scholieren die oversteken' Nieuwjaarsconcert OKK met doedelzak donderdag 17 januari 2013 ELLEWOUTSDIJK Ria Keijzer-Meeuwse uit Voorburg gaat zondag 20 januari voor in een oecumenische bijeenkomst in 't Kerkje van Ellesdiek. Het thema van de dienst, die geheel in streek taal wordt gehouden, is Dröme mie Jewannes. Aan de bijeenkomst doet een koperensemble mee. De aanvang is om 14.30 uur en er wordt een collecte gehouden voor de Wilde Ganzen. RILLAND Een 35-jarige man uit Roosendaal is dinsdagavond aangehouden na dat hij in Middelburg een vrachtau to had gestolen. Die diefstal werd om 21.00 uur bij de politie gemeld. Agenten die naar de auto uitkeken, zagen hem bij Rilland rijden en lie ten hem stoppen, maar de chauf feur zette het op een lopen. Met hulp van een politiehond kon de Roosendaler worden gepakt. KRUININGEN Bij een inbraak in een woning aan de Rijksweg in Kruiningen zijn dinsdag een laptop en geld gesto len. De dieven kwamen op klaar lichte dag tussen 8.15 en 15.30 uur binnen door een ruit in te tikken. Inbrekers verplaatsen hun activitei ten in toenemende mate van de nacht naar de dag. Ze stellen zich op de hoogte van de afwezigheid van bewoners. De overgang bij de Kloetingseweg woensdagmorgen. foto Mechteld Jansen ZIERIKZEE - De Nederlandse garage rockband De Staat is de hoofdact van het Anywavefestival op 7 juni in Zierikzee. De vijfmansformatie rond oprich ter en zanger Torre Florim speelde eerder op Pinkpop, Lowlands en het Engelse festival Glastonbury. Anywave, in een tent bij podium Brogum Popcultura aan de Julia- nastraat, vindt dit jaar plaats op 5, 7 en 8 juni. De Staat meldt het optreden in ierikzee zelf op Twitter, rogum-voorzitter Frans Kruijff "estigde gisteren dat De Staat dact is. De andere acts van ig staan nog niet vast. door Frank van Cooten MIDDELBURG - Advocaat Diana Hans van de voormalige herder Koen Pille van de Zeeuwse schaapskudde sluit niet uit dat be stuursleden van de stichting per soonlijk aansprakelijk worden ge steld. De rechtbank heeft Pille een vorde ring op de stichting toegewezen maar de stichting heeft geen geld om de voormalige herder te beta len. „We bewandelen echter eerst de koninklijke weg. Ik heb begrepen dat er wat beweging is." De advocaat doelt bijvoorbeeld op het gesprek dat de Vlissingse wet houder Jacques Damen, in de ja ren zeventig betrokken bij de op richting van de stichting en bij de schaapskudde, eind deze maand heeft met Staatsbosbeheer en Na tuurmonumenten. Staatsbosbe heer wijst echter alle verantwoor delijkheid op voorhand af. „Wij hebben niets te maken met het conflict tussen de stichting en ex-werknemers", verklaarde een woordvoerster woensdag in deze krant. Advocaat Hans weet nog niet hoe lang haar geduld en dat van haar cliënt zal zijn. „Het moet natuur lijk niet te lang duren. Als er echt niets valt te halen bij de stichting zal ik de bestuursleden persoonlijk aansprakelijk gaan stellen." Hans sluit ook niet uit dat het fail lissement over de stichting zal wor den uitgesproken als het bestuur er niet in slaagt geld te vinden om Pille uit te betalen. „Dan wordt ook een curator aangesteld om de zaak te onderzoeken. De curator en ik overigens zullen onder meer willen weten waar het geld is ge bleven. De opstallen zijn voor een prikkie overgegaan naar schapen boerderij De Schaapskooi. Je kunt je afvragen of dat de meest verstan dige keuze is geweest van het stich tingsbestuur." GOES Gospel@Sea houdt volgende week twee keer een speciale muziekbij- eenkomst onder de naam Praise@Sea. De eerste is in Vlissin- gen en de tweede, op 19 januari, in de Westerkerk in Goes. Voor de bij eenkomst is een gelegenheidsband samengesteld met mensen vanuit de hele provincie. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Kaarten te koop via www.gospelatsea.nl COLIJNSPLAAT De band Molly Malone treedt zater dag 19 januari op in café De Patrijs in Colijnsplaat. Molly Malone be staat uit Zeeuwse muzikanten maar brengt vooral Ierse folk met covers van bands als Flogging Mol ly en The Pogues. De band speelt zaterdag ook klassieke meezingers zoals The Wild Rover en Whiskey in the Jar. Molly Malone begint om 21.30, de entree is gratis. door Nadia Berkelder Vanavond presenteert de ge meente Goes een nieuw onderzoek met de voor- en nadelen van twee mogelijke loca ties voor een fietstunnel onder het spoor. Twee jaar geleden was er ook al zo'n rapport. Met een duide lijke conclusie: de Kloetingseweg is de beste keuze. Het is een prachtige fietsroute, vonden verkeersadviseurs Ligter- moet en Partners: vanuit Zuid over het spoor door de Voorstad - een speciale fietsstraat - richting het centrum. En niet alleen de des kundigen vinden dat, de fietsers zelf ook, bleek uit de cijfers: dage lijks rijden er achtduizend fietsers, tegen vijfduizend van de M.A. de Ruijterlaan en drieduizend van de Buys Ballotstraat. Een tunnel past er ook, conclu deerde het bureau. „Het is krap, maar het kan", vond men. Van avond wordt duidelijk of de nieu we deskundigen dat ook vinden. De bijeenkomst begint om 19.30 uur in het stadskantoor. Barbara van der Schraaf WEMELDINGE Muziekvereniging OKK in Wemel- dinge geeft zaterdag 19 januari een Nieuwjaarsconcert in De Wemel. Het programma is gevarieerd, met moderne, lichte en klassieke mu ziek en natuurlijk de traditionele nieuwjaarsnummers. Speciale gast is Arie van Meerwijck, die de doe delzak bespeelt. Het nieuwjaarsconcert begint om 19.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55