Naar Dirk dus! BEVELANDEN/THOLEN Boerenwuufje Dash wasmiddel Bel-angst Opening van schaapsweel in Lewedorp Karin van den Broeke PKN-preses almanak 17 Heinkenszand krijgt een 8 in enquête PZC Cultuurprijs voor gitaarvirtuoos 18 Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! DONDERDAG 17 januari 2013 PZC Inwoners missen een discounter door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Inwoners van Heinkenszand geven hun dorp een gemiddeld rapportcijfer van 8. De meesten hebben daarom geen enkele intentie te verhuizen. Dat blijkt uit een enquête van de ze krant. Met name de aanwezig heid van drie basisscholen (keuze vrijheid), de hoeveelheid sport- voorzieningen en het winkelbe stand wordt gewaardeerd. Het onderzoek bevestigt overigens de stelling van het gemeentebe stuur dat Heinkenszand behoefte heeft aan een tweede supermarkt. Alle inwoners die aan het onder zoek van deze krant hebben mee gewerkt (31), missen een tweede grootgrutter (met name een Aldi of Lidl) in Heinkenszand. Een tweede supermarkt betekent een gezonde concurrentie voor de aan wezige Emté aan de Stenevate. De tweede supermarkt moet dan wel een betere parkeergelegenheid krijgen dan de huidige Emté. Met name rond de feestdagen werden auto's noodgedwongen geparkeerd op straat en op de stoep, merkt één van de deelnemers aan het on derzoek op. Het aanzien van de Dorpsstraat komt er overigens niet zo goed vanaf in de enquête. De winkel straat is te smal en er zijn te wei nig goede parkeerplaatsen bij de winkels. Tevens vinden sommigen de aanwezige lantaarnpalen en 'buizen' een sta in de weg. Bij de drie scholen en de Stenge is het aantal parkeerplaatsen vrij ka rig. Sommige inwoners adviseren van de ruimte achter het pand van de woningbouwvereniging een parkeerplaats te maken. Om de verkeersveiligheid te verbe teren wordt gepleit voor het instel len van eenrichtingverkeer in de Dorpsstraat. In Heinkenszand wordt tevens een lunchcafé met een gezellig ter ras gemist om het centrum wat aantrekkelijker te maken. Er wordt ook een beroep op de horeca ge daan om in het weekeinde, met na me in de zomermaanden, wat va ker open te zijn. Met name fietsers staan meer dan eens voor een ge sloten terras op zaterdag of zon dag. Ook pleiten sommigen voor een grote speeltuin in Heinkenszand in plaats van de kleine speelplek ken in de wijk. Wijken veroude ren en kinderen worden ouder zo dat die kleine speelplekken geen functie meer hebben. Uit het onderzoek blijkt ook dat in woners een goede aansluiting op de A58 missen. Zij moeten nog even geduld hebben. Zodra de Sloeweg wordt verdubbeld krijgt Heinkenszand ook een nieuwe aansluiting op de snelweg. Nu de enquête in Heinkenszand is afgerond, wil de redactie van de PZC, editie Bevelanden/Tholen graag de mening weten van de in woners van Wemeldinge. De en quête staat vanaf zaterdag op www.pzc.nl Poeder of vloeibaar. GOES - Het wachten is op de kleinkinderen. Rinus Pik kaart en Mieke Zuijdwegt hopen dat ze nog even zal blijven staan: de sneeuwvrouw. Rinus maakte haar met een toen de sneeuw maandag gevallen was. Ogen van zwarte kralen en kralen van rode kerstballen. „Voor haar stikken had ik geen goudpapier, dus ze zal het met zilveren moeten doen." Het boerenwuufje (Zuid-Beve land, protestant) kreeg een bezem zodat het lijkt of zij de paadjes heeft schoongeveegd, maar dat deed Rinus zelf. „Van die sneeuw is ze gebouwd. Zoiets doe je nor maal gesproken met je kleinkinderen, maar die hadden geen tijd en je moet het ijzer smeden als het heet is of liever: de sneeuwpop bouwen als het koud is." Rinus stelt vast dat zijn creatie gevaarlijk naar links be gint te hellen. „Ik ga haar rechtzetten, zodat de kleinkin deren haar nog kunnen zien." foto Mechteld Jansen LEWEDORP - Dijkgraaf Toine Pop- pelaars van waterschap Schelde- stromen en wethouder Ad Schenk van Borsele openen vrijdag 25 ja nuari de schaapsweel in Lewe dorp. Deze weel bij het kunstwerk van het schaap op de kruising Postweg/Lewedijk is aangelegd door Wim van de Sluis uit Lewe dorp. De bestaande waterpartij is door Van de Sluis' verfraaid met onder meer nieuwe beplanting en een eilandje met een picknick plaats. Dit gebeurde in samenwer king met het waterschap, de ge meente, de Rabobank en de dorps raad. De opening is om 14.00 uur. WISSENKERKE - Ds Karin van den Broeke (49) uit Wissenkerke is voorgedragen voor het ambt van preses van de Protestantse Kerk in Nederland (PKN). Als de predikant, die behalve in Wissenkerke, ook in Kortgene preekt, wordt benoemd, is zij de eerste vrouw in de geschiedenis die de synode voorzit. Tip? redactie@pzc.nl Nerveus was ze voor het gesprek met een bekende Nederlander. Ze zei dat ze dat altijd had. Ze zag te veel te gen bekende Nederlanders op. De sta giaire journalistiek van 18 jaar wilde weieens van die bel-angst afkomen en keek hulpzoekend naar haar colle ga's. Collega's die al eventjes mee gaan in het vak spraken haar moed in. Hij gaat net als ieder ander naar het toilet en hij trekt ook zelfde wc door. Daar moest ze het mee doen. Ze vatte moed, belde hem op en sprak zijn voicemail in. „Giel, wil je mij terugbellen vooreen interview?" Drie minuten later belde dj Giel Bee- len al terug. Maar waar was de sta giaire? Ja, op het toilet, waar ze ra zendsnel doortrok om een professio neel interview af te nemen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53