2 luit selectie Songs from the heart iv* Jeugdtheaterschool Evi de Jean podium donderdag 17 januari 2013 Onder de titel 'Songs from the heart' spelen Zeeuwse muzikan ten op de derde donderdag van de maand akoestisch verhalen de liedjes. Dit keer 'Murder Bal lads Crime Songs', door o.a. Ingrid Borger (foto), Ries de Vuyst, Jan Piet de Klerk. Donderdag 17 jan., Podium de Spot, Middelburg, 20.00 uur. De Jeugdtheaterschool Zeeland begint vrijdag met het tweede presentatieweekend. Drie dagen lang tonen de productiegroepen 9+ en 12+ het publiek een voor proefje van de voorstellingen die zij in de maak hebben. Van Antigone tot Medea en van tra gedie tot improvisatiès. Vrijdag 18 jan., Podium 't Beest, Goes, 19.00 uur. Evi de Jean wordt geroemd om haar warme zangstem en haar uit het leven gegrepen verhalen. In deze theater-roadmovie ver smelt ze humor, ontroering en authenticiteit. Zij maakt met haar muzikanten een treinreis Amsterdam naar Antwerpen. Vrijdag 18 januari Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur. COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@wegenermail.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@wegenermail.nl Advertenties: Afdeling Direct Sales Regio Zuid: 088-0139995, adverteren.zeeiand@wegenerme- dia.nl Duo brengt unieke sound in Britse folk door Marius Roeting Het Britse duo Philips Hen ry en Hannah Martin heeft veel folkliefhebbers overrompeld met de cd Singing the bones. Henry en Martin zijn deze maand voor het eerst in Ne derland en België. Zij treden zater dagavond op in Theater De Wegwij zer in Nieuw- en Sint-Joosland. BBC folkicoon Mike Harding (Folk on two) is laaiend enthousiast over dit tweetal. „Ik die cd op keer op keer ge draaid. Wat een onweerstaanbaar al bum." Hij blijkt niet de enige te zijn die valt voor het jonge duo. Het publiek bij op tredens op onder meer het Gladstone- bury festival en de Sid mouth folk week bleek zeer verrast. Zelfs een optreden in het hol van de leeuw in de Maida Va le Studio's in het Amerikaanse Nashvil le doet nog steeds stof opwaaien. Phillip Henry speelde al een tijd solo in de clubs voordat hij zich aansloot bij de vijfmansformatie The Roots Union, maar hij vertrok voor een muzikale sta ge naar India. Bij terugkeer was de formatie zo goed als uiteengevallen. Henry besloot met ex-lid Hannah Martin (banjo, viool, te norgitaar, zang) als duo verder te gaan. De echte doorbraak kwam toen ze als straatmuzikanten werden opgemerkt door Steve Knighley van de Britse top- folkgroep Show of Hands. „Steve heeft onze carrière een enorme impuls gegeven. We mochten tijdens hun laatste twee tours als support act optreden. Eind april was dat voor een uitverkochte Royal Albert Hall. We spe len ook als gastmuzikant op hun laatste cd", vertelt Henry. Het geluid van het duo klinkt verfijnd, maar evenzeer krachtig, dynamisch en bijna hypnotiserend. De opbouw van de nummers is uitzonderlijk sterk, doordacht en vol spanning. Hun sound is volstrekt uniek in de Britse folk. „We zijn Engelse muzikanten en bewer ken wel Britse traditionals en Ameri kaanse folk, naast eigen werk of teksten die we van muziek voorzien. Maar we brengen die folk niet op een traditione le manier. Ik luister naar heel veel mu ziek en vind een open benadering be langrijk. Het is een uitdaging om oncon ventionele instrumenten in te passen." Naast de gangbare fiddle en gitaar en twee meeslepende zangstemmen be schikt het duo over een keur aan instru menten als banjo, slidegitaar, dobro en mondharmonica. Zo creëren zij een hedendaags, eclec tisch geluid dat doet denken aan Ameri cana, maar gevoed wordt door een Brit se achtergrond. 'Anglicana' om een term te gebruiken. Het levert opmerke lijke, fascinerende en verrassende be werkingen en uitvoeringen op. Zoals een paar instrumentals, gecomponeerd door de Ierse harpist O'Carolan. Op subtiele wijze integreert Henry daarin zijn kennis van de Indiase klassieke mu ziek. „Het heeft eenzelfde benadering: sfeer- scheppend, langzaam opgebouwde de len, decoraties en improvisatie", vertelt de multi-instrumentalist. Meer en meer schrijft het duo eigen materiaal, waarbij vooralsnog de uit Devon afkom stige Hannah Martin de meeste teksten aanlevert. Net als de streek van her komst zijn ze doorspekt met mystiek en een fraaie lyriek. Maar ook ontroe rende, emotionele songs, zoals over haar oorspronkelijk uit Duitsland af komstige grootmoeder, of een eerbe toon aan de eerste vrouwelijke astrolo ge en zangeres Caroline Herschel. Haar stem is een kruising tussen Sandy Denny, Ann Briggs en Sharron Kraus. Henry wordt beschouwd als dé slide gi tarist en dobrovirtuoos uit Engeland. Hij is tevens een meesterlijk mondhar monicaspeler. Toots Thielemans zou ja loers kunnen worden. Zeer veel indruk maakt zijn spel op het instrument, waarbij hij zowel melodie en akkoor den speelt. En dat gecombineerd met human beatbox en zang. „Ik heb me de stijl zelf aangeleerd. Veel experimenteren en oefenen, oefenen, oefenen. Ik werd geïnspireerd door het spel van Sonny Terry. Ik wilde een wat voller geluid. Vooral makkelijk bij wat grotere festivals en in roemerige zalen." Het is bekend dat Henry er een comple te, overdonderende show van maakt. Die bovendien vermakelijk is om te zien. Zaterdag 19 januari, Theater De Wegwijzer, Nieuw- en Sint-Joosland, 20.30 uur. Het Britse folkduo Philips Henry en Hannah Martin zater dagavond op in De Wegwijzer. DONDERDAG 17 JANUARI Baarland Zeeuwse coverband D-Four, Strandbrasserie De Landing, Zeedijk 7, 20.30 uur Goes Jeroen Leenders: 'Geen Idee' (try-out), Podium 't Beest, 20.30 uur Middelburg Songs from the heart: Liedjes over gro te én kleine misdaden, De Spot, 20.00 uur (toegang gratis) Terneuzen 'Coupure', Theaterproductiehuis Zee- landia, Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Theatervoorstelling 'Op sterk water\ Arsenaaltheater, 20.15 uur VRIJDAG 18 JANUARI Axel Camere van Rhetorica Sint Jan ten Steene speelt 'Pizza van Pisa', De Halle, 20.00 uur Burgh-Haamstede Dubbelconcert Oosterlands Fanfare en Kon. Harmonie Witte van Haemstede, Dorpshuis De Schutse, 20.00 uur Colijnsplaat Huiskamerconcert van de Goese trou badour Theo van Teijlingen en de Keulse band van zijn zoon Benjamin, Knivefight!, Reserveren 0113-695305De Kleine Deug niet. 20.00 uur. Goes Presentatieweekend Jeugd Theater school Zeeland met korte presentaties van producties in voorbereiding, Podium 't Beest, 19.00 - 20.30 uur 's Heer-Hendrikskinderen Festival 'Oranjeboom blêês je wêrm dweilbandfestival'. Optredens van dweil bands Blaosüuln uit Aardenburg, Juuntrap- pers uit Wolphaartsdijk/Kortgene, de Pink Panthers en Oor ons Noe uit Goes. Café De Oranjeboom, Nieuwe Rijksweg 21,20.30 uur Kapelle 'Coupure', Theaterproductiehuis Zee- landia, De Vroone, 20.00 uur Middelburg Mini-concert Zapp4: Carnaval des Ani- maux, De Drukkerij, 15.00 uur Zapp Music: Carnaval des Animaux, Jeroen van Vliet, Michael van Dijk en Ned McGowan, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur LOS Muziektheater met 'FCKD', Schouwburg, 20.00 uur Oostburg Zangeres Evi de Jean, Ledeltheater, 20.15 uur Ovezande Chili con Fusion bij Spectra DJ Edition, De Klomp, 20.00 uur Rilland Fadoconcert 'Daisy Correia canta José Afonso, Dorpshuis Luctor et Emergo, 20.00 uur Terneuzen Philippe Geubels 'Made in Belgium', Scheldetheater, 20.00 uur (uitverkocht) ZATERDAG 19 JANUARI Axel Camere van Rhetorica Sint Jan ten Steene speelt 'Pizza van Pisa', De Halle, 20.00 uur Goes Presentatieweekend Jeugd Theater school Zeeland met korte presentaties van producties in voorbereiding, Podium 't Beest, 12.30 - 16.30 uur Kabouter Plop 'Vakantie vol verrassin gen', Jeugdtheater'3+,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 38