sport 125 Topdagen voor broers Mesu Nederlaag Kerkhove Zeeuwse sporttalenten overwinteren wmHmmmÊmmËmmmÊÊÊKÊÊÊKmmmmmmmmmm Rijkaard ontslagen bij Saudi-Arabië 'Matchfixing in vijftig voetbalcompetities' Bekerduel Vitesse tegen Ajax in Emmen Sjarapova dendert door naar derde ronde Noodweer teistert Dakar Rally Anderlecht moeizaam verder in beker Sommige mensen denken dat ik daar maar even vakantie ga vieren, maar daarin vergissen ze zich. Het is keihard trainen om ervoor te zorgen dat ik er sta als het wielerseizoen weer begint' mm v donderdag 17 januari 2013 RIJSWIJK De voetbalbond van Saudi-Arabië heeft woensdag Frank Rijkaard ont slagen. De oud-international onderteken de in de zomer van 2011 een drieja rig contract als bondscoach. Heel succesvol was Rijkaard niet. De Arabieren werden vroeg uitgescha keld in de kwalificatie voor het WK 2014 en onlangs volgde ook een teleurstelling op het toernooi om de Golf Cup in Bahrein. ZURICH Om en nabij vijftig voetbalcompeti ties buiten Europa zijn doelwit van illegaal gokken. Het zijn georgani seerde criminele bendes die hun aandacht verleggen van de drugs handel naar het zogeheten match fixing. Dat zegt Ralf Mutschke, vei ligheidschef van de wereldvoetbal bond Fifa. „Elke competitie is vat baar." Mutschke werkte 33 jaar voor de Duitse inlichtingendienst. EMMEN De bekerwedstrijd tussen Vitesse en Ajax wordt op donderdag 31 ja nuari gespeeld in het Univé Sta dion van FC Emmen. Burgemees ter Cees Bijl van Emmen heeft dat bekendgemaakt. Vitesse moet wel zorgen voor voldoende beveiliging en begeleiding van supporters, be nadrukte Bijl. De club uit Arnhem kan niet in het eigen Gelredome te recht, omdat daar twee dagen later een dancefeest wordt gehouden. MELBOURNE Maria Sjarapova duldt vooralsnog geen tegenstand op de Australian Open. De Russische tennisster gun de ook haar Japanse tegenstander in de tweede ronde geen enkele ga me. Sjarapova versloeg Misaki Doi met 6-0 6-0. De als tweede geplaats te Russin had in de eerste ronde haar landgenote Olga Poetsjkova met dezelfde cijfers vernederd. FIAMBALA De elfde etappe van de Dakar Rally is wegens stortregen en overstro mingen voor auto's en vrachtwa gens afgebroken. De organisatie sommeerde de chauffeurs al bij het eerste controlepunt van de etappe te stoppen. De motoren finishten wel. De Fransman Cyril Despres fi nishte als derde en behield de lei ding in het algemeen klassement. BRUSSEL Anderlecht heeft zich woensdaga vond moeizaam geplaatst voor de halve finales van de Belgische voet balbeker. De ploeg van trainer John van den Brom won op eigen veld met 1-0 van AA Gent. Dat was na de 1-1 in de eerste wedstrijd net vol doende om door te gaan. Ook Ra cing Genk haalde de halve finales. De ploeg van trainer Mario Been won van Zulte over twee duels. middelburg - De winterse tempe raturen zorgen voor schaatskoorts onder de marathonrijders. Ook de uit Middelburg afkomstige broers Niels en Er win Mesu alsmede Ant- wan Tolhoek uit Yerseke rijden vol op mee in de natuurijswedstrijden die vooral in het noorden van het land worden gehouden. Vandaag staat in Gramsbergen al weer de derde wedstrijd in het ka der van de Natuurijs Vierdaagse op het programma. Vrijdag volgt de finale in Veenoord, terwijl zater dag op het kunstijs van de Jaap Edenbaan in Amsterdam de finale van de KPN Marathoncup wordt verreden. „Het is behoorlijk aanpo ten", zegt Erwin Mesu, net als zijn broer rijdend in de topdivisie. „Maar het is ook wel weer lekker. Ik zie deze wedstrijden vooral als een mooie opwarmer richting de natuurijsklassiekers die vanaf vol gende week zouden kunnen wor den gereden. Dan moet het wel blijven vriezen. Daar hoop ik op." Antwan Tolhoek is dezelfde me ning toegedaan. In de eerste divi sie staat hij in het tussenklasse- ment op de achttiende plaats. Die klassering volstaat om op het na tuurijs mee te mogen rijden met de mannen uit de topdivisie. Net als de gebroeders Mesu reist hij binnenkort normaliter af naar de Oostenrijkse Weissensee. Daar staan eind januari en begin februa ri onder meer de Alternatieve Elf stedentocht en het open NK mara- thonschaatsen op het programma. Uiteraard ziet de jeugdige Yerseke- naar daar naar uit. Niettemin is ook bij hem de wens de vader van de gedachte. „Het is afwachten hoe alles zich in Nederland ont wikkelt. Het is nu niet zo dat we bij voorbaat niet naar Oostenrijk gaan. Maar als de grote wedstrij den in eigen land worden gereden, hebben die voorrang." Gisteravond kwamen de mara thonschaatsers in actie in Haaks bergen. Christijn Groeneveld schreef die wedstrijd op zijn naam. Niels Mesu eindigde als ne gentiende, broer Erwin werd 23e en Antwan Tolhoek kwam als 43e over de meet. Bij de vrouwen won Mariska Huisman. Stuttgart - Tennisster Lesley Kerkhove is 2013 slecht begonnen. De Zierikzeese werd woensdaga vond al in de eerste ronde van het fiituretoernooi van Stuttgart uitge schakeld. De 21-jarige Kerkhove was voor de eerste keer tijdens een ITF-toer- nooi als eerste geplaatst. Ze kon haar favorietenrol echter niet waar maken. Ze verloor in drie sets van de zes jaar oudere Sloveense Anja Prislan: 6-3 2-6 6-2. Eerder op de dag overleefde ook Bernice van de Velde uit 's-Graven- polder de eerste ronde niet. Zij ging met tweemaal 6-3 onderuit te gen de Zwitserse Viktorija Golubic. naast beschikt hij over materiaal- en kledingssponsors die hem op weg helpen. „En ook ontvang ik nog een toelage van SportZeeland." Jendrusch snapt wel er nu van hem verwacht wordt dat hij ko mend seizoen verbetering laat zien. De wereldtopper bij de jeugd en subtopper bij de senioren eist ook wel van zichzelf dat hij weer meer presteert. „Ik zit op een leeftijd waarop je elk jaar nog meer kunt bereiken. Mijn doel is daarom in de top vijf te komen in de Europese tour en in de top vijftien in de we reldtour. Ik zou nog wel bij de jeugd uit kunnen komen, maar dat doe ik niet, denk ik. Dan zou ik bijna alleen maar winnen en daar leer je niks van." Nick van der Lijke Wielrennen Atletiek Freestyle windsurfen Afkomstig uit: Middelburg Nieuw Haamstede Vlissingen Leeftijd: 18 jaar Overwinterde in: Spanje Portugal Willem Adriaansens bron Roeland van Vliet foto's Lex de Meester, Ruben Oreel, Izaak Verkeste en Robert Vos/ANP Diverse Zeeuwse talenten ontvluchtten de Nederlandse kou en trainden de afgelopen tijd in het buitenland. Daar vonden ze betere trainingsmogelijkheden en konden ze zich hele dagen aan hun sport wijden. Naam: Nick van der Lijke Tommy Staal Rick Jendrusch Sam van t Westende Scharendijke 21 jaar 18 jaar 21 jaar Brazilië en Zuid-Afrika Japan, Zuid-Korea en Oostenrijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25