zeeland 121 élexbericht Terneuzen verzacht korten op subsidie GGD Zeeland Gebouw McDonald's op Karreveld Koudekerke BLAUWE fEen klassieke Op=Op ruiming bij Interieur Paauwe Opening verfraaide schaapsweel Inbraak in woning op klaarlichte dag Zangdienst met kerkkoor Haamstede Bestel ook snel en If*"* makkelijk pam via onze webshop! 01. Eethoek Hulsta Now 12 met stoelen en bankje van €3225,- voor 1612,-. 02. Ladekast Pregno Sheraton van 4375,- voor 2187,-. 03. Oorfauteuil Diez van 2391,- voor 1195,- 04. Hoekbank Jibbe 3B van 8685,- voor 4342,-. 05. Aanbouwwand Schuitema van 12425, voor 6212,-. 06. Eettafel Van Rossum massief met bankje van 4640,- voor 2320,-. 07. Serveerwagen Galotti Radice van 945,- voor 472,-. 08. Bartafelset Keijser Co van 2790,- voor 1395,-. 09. Fauteuil elektrisch 3B Prince van 4070,- voor 2035,-. 10. Eethoek Bannink van 6679,- voor 3339,-. 11. Aanbouwwand Schuitema van 12425,- voor 6212,-. 12.2,5 Zitsbank Mol Geurts lederen Saigon van 5095,- voor 2547,-. 13. Dressoir Behr met zebrano, hoogglans en lade-indeling van 7595,- voor 3797,-. 14. Fauteuil mini Cumulus sta op van €1758,-voor €879,- ZONNEMAIRE Zuidweg 20a, 4316 LB Zonnemaire (0111)40 13 18 info@interieur-paauwe.nl www.interieur-paauwe.nl LEWEDORP Dijkgraaf Toine Poppelaars van wa terschap Scheldestromen en wet houder Ad Schenk van Borsele ope nen vrijdag 25 januari de schaaps weel in Lewedorp. Deze weel bij het kunstwerk van het schaap op de kruising Postweg/Lewedijk is aangelegd door Wim van de Sluis uit Lewedorp. De bestaande water partij is door hem verfraaid met nieuwe beplanting en een eilandje met een picknickplaats. KRUININGEN Bij een inbraak in een woning aan de Rijksweg in Kruiningen zijn dinsdag een laptop en geld gesto len. De dieven kwamen op klaarlichte dag tussen 8.15 en 15.30 uur binnen door een ruit in te tikken. Inbrekers verplaatsen hun activitei ten in toenemende mate van de nacht naar de dag. Ze stellen zich op de hoogte van de afwezigheid van bewoners. SEROOSKERKE (W) In de hervormde kerk in Seroosker- ke wordt zondag een zangdienst ge houden. Het Interkerkelijk Kerkkoor uit Haamstede verleent muzikale me dewerking. Dirigente van het koor is Lize de Hoog uit Veere. Organiste is Annet van de Linde uit Nisse. De voorgan ger in de dienst is de eigen predi kant A. de Reuver. De dienst begint om 19.00 uur donderdag 17 januari 2013 De documentatie over de ramp is veelomvattend. De telexberichten uit de eer ste dagen zitten erbij, evenals dagboeken, verhalen en verslagen van (hulpor ganisaties. Alle digitaal toegankelijke documentatie is integraal doorzoekbaar. Gemiddeld blijven ze rond de 19 minuten op één pagina. De Krantenbank geeft toegang tot ongeveer anderhalf miljard kran tenpagina's. Inmiddels zijn 30.000 pagina's van documenten over de watersnood ramp gedigitaliseerd. Ook deze pagina's zijn te vinden via www.krantenbank.nl, maar er kan ook doorgeklikt worden vanaf de website van Zeeuwse Biblio theek. Het Schouwen-Duivelandse gemeentearchief en het waters noodmuseum verwijzen op hun website naar de Krantenbank. Het gemeentearchief is te raadple gen via www.schouwen-duive- land.nl, de website van de gemeen te. Tekst en beeld is op te zoeken via Atlantis. Het adres van het watersnoodmu seum aan de digitale snelweg is; www.watersnoodmuseum.nl door Annemarie Zevenbergen koudekerke - McDonald's Zee land is van plan om op het bedrij venterrein Karreveld in Koudeker ke een bedrijfsgebouw te bouwen. Het gaat niet om een restaurant maar om een pand waar bijvoor beeld administratie en opslag van apparatuur een plek kunnen vin den. De gemeente Veere wil daarvoor een restperceel van ongeveer 551 vierkante meter in de eerste fase van het bedrijventerrein verkopen. De opbrengst gaat naar de grondexploitatie Karreveld. De franchisehouder A. de Kam van McDonald's Zeeland, met ves tigingen in Middelburg, Goes en Terneuzen, denkt dat Koudekerke een praktische locatie is om de drie Zeeuwse vestigingen van de fast foodketen aan te sturen. In het bedrijfsgebouw op het Kar reveld zou inventaris opgeslagen kunnen worden, maar daarnaast moet het ook ruimte bieden aan apparatuur die nodig is voor ver vaardiging van de producten van McDonald's. Ook is een kleine kan toorruimte nodig voor een deel van de administratie van de drie vestigingen. Het gebouw komt te midden van een aantal al bestaan de kleine bedrijven. Liefhebbers van tijdloze meubels en accessoires opgelet... we ruimen onze klassieke collectie he-le-maal op! Dit is uw kans om te profiteren van kortingen tot wel 70%! Voor alle meubels geldt op=op, dus kijk meteen op interieur-paauwe.nl/webshop of kom langs. Vanwege de uitzonderlijk scherpe prijzen, vragen we u om contant te betalen en de meubels zelf af te halen. Tegen geringe vergoeding bezorgen we natuurlijk gewoon bij u thuis. Ruilen is voor de meubels in deze opruiming niet mogelijk. door Martijn de Koning en Raymond de Frel terneuzen - GGD Zeeland moet van de dertien Zeeuwse gemeen ten tien procent bezuinigen, maar kan daardoor niet meer aan zijn wettelijke taken voldoen. Dat zei de Terneuzense wethou der Cees Liefting dinsdagavond in de raadscommissie Samenleving. „Als de GGD zo doorgaat, krijgt ze bezoek van de Inspectie voor de Gezondsheidszorg. Ze kan het ba sistakenpakket niet meer goed uit voeren", schetst Liefting de gevol gen van de bezuiniging op het bud get van de GGD. Liefting is behal ve wethouder ook voorzitter van de GGD Zeeland. De dertien Zeeuwse gemeenten besturen de gezondheidsorganisatie samen. Dat is een wettelijke plicht. Een meerderheid van de dertien wethouders (volksgezondheid) heeft namens hun gemeente inge stemd met een bezuiniging van tien procent. Dat heeft onder meer tot gevolg dat de afdeling Jeugdgezondheids zorg het aantal consultatiemomen ten bij jonge kinderen moet terug brengen. Zo worden sinds 1 januari geen huisbezoeken afgelegd als een kind de leeftijd van achttien maan den heeft bereikt. In zijn rol als wethouder vindt Liefting dat onge wenst. Daarom vraagt hij de Terneuzense gemeenteraad, die hoogstwaar schijnlijk instemt, om voor 2013 en 2014 120.000 euro beschikbaar te stellen. Met dat geld kunnen de consultaties in de gemeente Ter neuzen door de GGD worden voortgezet. Over twee jaar ontstaat een nieu we situatie, omdat gemeenten van af 2015 zelf verantwoordelijk zijn voor de zorg voor jeügd, uiteenlo pend van preventie tot gespeciali seerde jeugdzorg. w--

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21