Nibud: iedereen levert in Nederland helpt Fransen Ruiters bewaken het besneeuwde land PZC Mooie ijsvloer op De Luts voedt Elfstedenkoorts =0= ZEELAND Blof en Racoon hebben Zeeland op de kaart gezet 21 en 22 PODIUM Duo brengt uniek geluid in Britse folk UitGids Vandaag cruciale zitting bij rechtbank in Breda over toekomst fosforbedrijf Nieuwdorp DE STELLING UW MENING 563 reacties Er moet nog meer sneeuw vallen Word ook abonnee! 8 711688 555530 DONDERDAG 17 januari 2013 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 255e jaargang nr. 14 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Zonnig en koud, -2° Kazphosphate wil Thermphos door Frank Balkenende vlissingen - De Kazachstaanse fos- forproducent Kazphosphate is de belangrijkste kandidaat voor volle dige overname van het failliete Thermphos bij Nieuwdorp. De voormalige concurrent praat met de curatoren over een overna me van Thermphos, dus niet al leen de over de wereld verspreide dochterondernemingen, maar ook de fabriek in het Sloegebied. Er zijn echter meer gegadigen, met name voor de Thermphos-doch- ters. Curator Steven van Boven was gisteren niet bereikbaar voor een reactie. Gedeputeerde Ben de Reu (PvdA, economie) houdt het bij: „Ik ben nog optimistisch." Vandaag is een cruciale dag voor Thermphos. Bij de rechtbank in Breda dient een zitting die bepa lend is voor de toekomst van het fosforbedrijf bij Nieuwdorp. Dan moet duidelijk worden of bieders op het volledige Thermphos, dus- inclusief de Zeeuwse hoofdvesti ging, nog tijd krijgen om hun bod verder te onderbouwen. Het kan ook zijn dat de rechter-commissa- ris akkoord gaat met een voorstel van de curatoren om (een deel van) de buitenlandse vestigingen te verkopen. Voor de werkgelegen heid zou dat een zware klap zijn. Volgens goed ingelichte bronnen is de belangstelling van Kazphos phate zeer serieus: „Het fosforbe drijf gelooft in de groene strategie van Thermphos en wil de fabriek daarvoor aanpassen. Bij een door start is het bereid om minimaal de helft van de 430 ontslagen perso neelsleden in dienst te nemen. Dat zou goed nieuws zijn voor de Zeeuwse werkgelegenheid en het Thermphos-personeel in het bij VLISSINGEN - Vliegend over een besneeuwd Zee land kom je talloze prachtige vergezichten tegen. Dorpjes als bestoven met poedersuiker, water gangen die zich door een wit landschap slingeren en beelden die vooral mooi zijn omdat er veel wit te zien is. Dat geldt ook voor deze foto van een akker bij Vlissingen. De ruiters, vermoedelijk met bonenstro, zie je zonder sneeuw op het veld amper staan, maar op een witte door de winter zon beschenen akker ontstaat een mooi spel van wit, donker en lange schaduwen. Als wachters op het veld waken de ruiters over elkaar en over de sneeuw. foto Izak van Maldegem/Sky Pictures pagina 2/3: Bedrijven spinnen garen bij sneeuw pagina 6: Help jezelf de winter door... utrecht - Alleen studenten met een bijbaan gaan er iets op voor uit, voor de rest heeft vrijwel ieder een dit jaar minder te besteden dan in 2012. Vooral gepensioneer den moeten flink inleveren, blijkt uit berekeningen van het Natio naal Instituut voor Budgetvoorlich ting, Nibud. Het netto-inkomen valt dit jaar voor velen wel iets ho ger uit dan in 2012, maar van dat geld kan minder worden gekocht dan vorig jaar. De prijzen stijgen harder dan de lonen. Hoewel geen belasting meer hoeft te worden be taald over de werkgeversbijdrage ziektekosten wordt het belastingta rief in de eerste schijf verhoogd van 33,1 naar 37 procent. Ook stijgt het eigen risico in de zorg fors. pagina 13: Nibud-boek eerste hulp bij financiële onrust den haag - Nederlandse militaire transportvliegtuigen gaan op korte termijn Frans materieel vervoeren voor de missie in Mali. De minis ters van Defensie, Buitenlandse Za ken en Ontwikkelingssamenwer king schrijven dat aan de TXveede Kamer. De vluchten gaan - om vei ligheidsrisico's te voorkomen - niet rechtstreeks naar Mali, maar naar de buurlanden van het Afri zonder." Momenteel zitten 340 ex-Thermphossers in de WW. De rest heeft een andere baan gevon den of werkt nog bij Thermphos zolang de onderhandelingen met overnamekandidaten lopen. Ze houden de fabriek op een laag pit je in stand, wat een heropstart ver gemakkelijkt. pagina 3: commentaar pagina 12: vijand nu een vriend; hoop op redding uit Kazachstan BALK - Het ijs op riviertje De Luts in Friesland lag er woensdag op veel plekken al uitstekend bij. Dat meldde Auke Hylkema, rayon hoofd van Balk. Hylkema zegt dat hij in zijn gebied sinds 1984 niet meer een dergelijke ijsvloer heeft gezien. Vorig jaar was de slechte kwaliteit van het ijs bij De Luts een van de redenen waarom er uit eindelijk geen Elfstedentocht kwam. Daardoor is dit jaar beslo ten om bij de eerste vorst de schui ven in het riviertje direct dicht te doen. Hierdoor is het water tot stil stand gekomen en kon het ijs snel ler aangroeien. Inwoners van Balk deden er vorig jaar alles aan om .er voor te zorgen dat de tocht niet aan hun dorp voorbijging. Tiental len mensen gingen het ijs op om de sneeuw weg te schuiven. Uitein delijk kwam de tocht er niet. Ik kijk uit naar een Elfstedentocht Reageer op pzc.nl eens oneens 65% kaanse land. Frankrijk heeft daar een aantal militaire bases. De Fran se regering had verzocht om de steun bij het luchttransport. De transportvliegtuigen komen van het European Air Transport Com mand (EATC) in Eindhoven. De Beneluxlanden, Frankrijk en Duits land 'poolen' daarin hun trans port- en tankvliegtuigen. pagina 9: Koranles eindigt in frontlinie Ga naar www.pzc.nl/abonneren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1