zeeland 119 Korte lijntjes Lennart aan kop in stemming PZC Publieksprijs voor Jonge Vrijwilliger De Staat is hoofdact festival Anywave Snoeimiddag in het dorpsbos Verkeersopfriscursus voor 50-plussers Muziekquiz in Panta Rhei Gewapende overval op woning opgelost Zeeland West-Brabant Drechtsteden Nu nog meer voordeel met Zorgstroom X-tra! Kijk voor meer info op www.zorgstroom.nl/ voordeelpas of bel 0118 - 684000 donderdag 17 januari 2013 GRIJPSKERKE Kinderen van Jeugdnatuurclub de Vleermuis gaan zaterdag in het dorpsbos Grijpskerke snoeien en wilgen knotten. Omdat het dorps bos nu ruim zeven jaar oud is moet er uitgedund worden. Ieder een kan meehelpen. Verzamelen om 12.00 uur bij de ingang van het Dorpsbos naast de begraafplaats. De werkzaamheden duren tot on geveer 15.00 uur. Voor meer info kunt u mailen naar natuurclub@zeelandnet.nl Harald Bergmann MIDDELBURG - De lijntjes tussen de bestuurders in het zuidwesten zijn kort. Harald Bergmann (1965) en zijn collega-burgemeester in Dordrecht Arno Brok (1968) zijn van dezelfde generatie VVD-bestuurders. Bo vendien komt Bergmann uit Rot terdam en hij was voor zijn komst naar Zeeland burgemeester in de Rijnmondgemeente Albrands- waard. Nadat Brok in 2010 burgemeester werd van Dordrecht kwamen hij en Bergmann elkaar geregeld te gen in de overleggen van het Rijn mondgebied. Brok is bovendien voorzitter van de bestuurdersvere niging binnen de WD. Burgemeester Peter van der Velde (1954) van Breda komt uit Bergen op Zoom, de stad die zich profi leert met de slogan 'Waar Brabant Zeeland kust'. In de jaren tachtig was hij wethouder in de Markie- zaatsstad en van 2000 tot zijn ver trek in 2004 naar Breda ook burge meester van zijn geboortestad. Ber gen op Zoom heeft altijd veel ban den met Zeeland gehad. Zijn opvolger in Bergen op Zoom werd in 2005 Han Polman (1963). Polman zal dit jaar Karla Peijs op volgen als commissaris van de ko ningin in Zeeland. MIDDELBURG Stichting Welzijn Middelburg geeft vanaf maandag 28 januari samen met Veilig Verkeer Nederland een verkeersopfriscursus voor 50-plus sers in het Ontmoetingscentrum Dauwendaele in Middelburg. De cursus van vijf lessen is inclusief een rijtest in eigen auto onder lei ding van een rij-instructeur. De kosten zijn 35 euro. Aanmelden ui terlijk 21 januari bij SWM via tele foonnummer 0118 -751400. Of: n.vogel@welzijnmiddelburg.nl VLISSINGEN Vrijdag is er weer een muziekquiz in Panta Rhei strandpaviljoen te Vlissingen. Dit wordt de 26e editie van de quiz, die bestaat uit zeven rondes muziekvragen in theorie, beeld en veel geluidsfragmenten. De muziekquiz is door Panta Rhei samengesteld en bevat altijd ele menten uit Zeeland of de actuali teit. De quiz begint om 20.30 uur. Deelname is gratis en kan in teams tot maximaal vier personen. VOGELWAARDE De gewapende overval op een wo ning in de Elzenstraat in Vogel waarde is opgelost. De overval werd gepleegd op Tweede Kerst dag rond 23.30 uur. De politie heeft in totaal vijf verdachten en diverse getuigen gehoord. Een 27-jarige man uit de gemeente Hulst en een 24-jarige man uit de gemeente Ter- neuzen zitten nog vast. De andere drie verdachten zijn weer in vrij heid gesteld. 'Onze commissaris van de koningin noemde Zeeland een keer 'de kurk' waar de Vlaamse economie op drijft Het is niet alleen Zeeland, maar ook het ge bied rondom ons'. Harald Bergmann in zijn nieuwjaarstoespraak 381.200 inwoners 13 gemeenten Voortrekkersrol voor gemeente Middelburg Overkoepelende overheid: provin cie Zeeland Grote gemeenten: Terneuzen (54.700 inwoners), Middelburg (47.500), Vlissingen (44.400), Goes (37.000). 702.700 inwoners 19 gemeenten Voortrekkersrol voor gemeente Breda Overkoepelend: Regio West-Bra bant (waarin ook Tholen) Grote gemeenten: Breda (178.200 inwoners), Roosendaal (77.500), Oosterhout (54.000), Bergen op Zoom (52.900). 262.000 inwoners 6 gemeenten Voortrekkersrol voor gemeente Dordrecht Overkoepelend: Gemeenschappe lijke regeling Drechtsteden Grote gemeenten: Dordrecht (118.600 inwoners), Zwijndrecht (44.630 inwoners) en Papendrecht (32.075). ZIERIKZEE - De Nederlandse garage- rockband De Staat is de hoofdact van het Anywavefestival op 7 juni in Zierikzee. De vijfmansformatie rond oprich ter en zanger Torre Florim speelde eerder op Pinkpop, Lowlands en het Engelse festival Glastonbury. Anywave, in een tent bij podium Brogum Popcultura aan de Julia- nastraat, vindt dit jaar plaats op 5, 7 en 8 juni. De Staat meldt het optreden in Zierikzee zelf op Twitter. Brogum-voorzitter Frans Kruijff bevestigde gisteren dat De Staat hoofdact is. De andere acts van vrijdag staan nog niet vast. MIDDELBURG - De strijd om de PZC Publieksprijs voor de Jonge Vrijwilliger is in volle hevigheid losgebarsten. In vier dagen tijd zijn al bijna zeshonderd stemmen uitgebracht op de elf genomineer den. Dat is een bruto aantal: daar zitten dus ook stemmen bij die dubbel zijn ingestuurd. Dubbelin gen worden nog uit de definiteve uitslag gefilterd. Voorlopig gaat Lennart van Sluis aan kop met 95 stemmen. Lennart is genomineerd omdat hij vrijwilli gerswerk doet voor de Midelburg- se volkssterrenwacht Philippus Lansbergen. Op de tweede plaats (81 stemmen) staat nu Niels de Witte, die voor korfbalvereniging Ondo het jaarlijkse Vrienden van Ondo-toernooi organiseert. Den nis Witte, die dat toernooi mede organiseert, staat op de vierde plaats met 63 stemmen. Met één stem meer dan Dennis staat Jenny Schroevers op de derde plek. Zij werkte als vrijwilliger in Kenia en doet vrijwilligerswerk bij het Zeeuws Museum. Vijfde in de tus senstand is Anne-Ruth Blaasse, vrijwilligster bij de Kledingbank Zeeland (58 stemmen); zesde is Robbin Verburg (60), die samen met de andere genomineerde Ke vin Weug films maakte over jonge ren en vrijwilligerswerk doet bij Stichting Welzijn Middelburg. Ke vin heeft voorlopig de minste stemmen (acht). Gedeeld zevende met 53 stemmen zijn Simon Pou- welse (trainer en voorheen mede werker van het clubblad van voet balvereniging Zeelandia) en Ivo Boot (geeft drumles bij Juliana Korpsen). Negende staat Laura Gi- deonse (41 stemmen), die zich al jarenlang inzet voor de stichting Christophorus Zeeland (kerst markt en gezinsbeurs). Met der tien stemmen staat nu voorlaatste Jasmijn de Klerk, die op eigen ini tiatief saxofoonconcerten geeft in zorgcentrum Sint Willibrord. Stem op: www.pzc.nl/langejanawards Dichtbij mensen De trein in Middelburg vertrekt richting West-Brabant en Zuid-Holland. Bereikbaarheid is een van de thema's waar over binnen het overleg Middelburg-Breda-Dordrecht wordt gesproken. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 19