buitenland 19 met wapenwet Een derde vrouwen Zuid-Afrika bleekt huid cheap.nl dagactie 75 Herstart van kernreactors België uitgesteld 3 dagen aan het strand in Zeeland cheap.nl/dagactie|0900-700 7004 Wij noemen deze mensen Fanta van boven en Coca Cola van onderen' 'Mijn huid oplichten betekent niet dat ik mijn innerlijk verander of dat ik blank wil zijn' Bloedbad onder studenten in Aleppo Verzet tegen Chuck Hagel brokkelt af Cholera-uitbraak op Cuba gemeld Arrestatie premier Pakistan gelast per /toplocatie één superactie! wo 16 januari ZZ Golden Tulip Strandhotel Westduin woensdag 16 januari 2013 Mimi Nkala Zangeres Nomasonto Mnisi van lichtere teint Mimi Nkala (25) uit Kaapstad is van plan om haar huid dit jaar een tint of twee op te bleken zodat lichte littekens op haar lichaam niet langer opvallen. foto Miriam Mannak perking van het aantal kogels waar mee een wapen mag worden gela den. In plaats van een magazijn met tien kogels is het maximum nu zeven patronen. Eigenaren van wapens met grotere magazijnen hebben een jaar de tijd hun wa pens te verkopen, buiten de staat New York. Ook wordt het veel moeilijker voor geesteszieken een vuurwa pen te bezitten. Artsen die hen be handelen en 'een geloofwaardige bedreiging' herkennen van vuur wapengebruik zijn verplicht dat via hun directie door te geven aan de autoriteiten. Voor Amerikaanse begrippen gaat de wetgeving zeer ver. Particuliere wapenverkoop aan een ander dan iemand van de eigen familie wordt nu gekoppeld aan het ver plicht inwinnen van achtergrond informatie over de koper. De ver koop op internet moet worden ge reguleerd en wie zijn wapen thuis niet kan bewaren in een veilige, af sluitbare, plek riskeert een boete. De straffen voor het schieten op eerstelijns hulpverleners worden flink verhoogd met een zogeheten 'Webster Bepaling'. Dit als eerbe toon aan de twee brandweerman nen die vorige maand werden ver moord door een man die zijn huis in brand had gestoken en in hin derlaag wachtte op de brandweer. De Senaat heeft de maatregelen gisteren al aangenomen met 43 stemmen voor en 18 tegen. Naar verwachting zal het Huis van Afge vaardigden dinsdag met de nieuwe wapenwet instemmep. New York heeft dan van alle Amerikaanse sta ten de strengste wapenwet. De Democratische senator Jeffrey Klein benadrukte dat het er niet om ging rechten van wapenbezit ters weg te nemen. „Dit gaat om een veiliger samenleving. Vandaag hebben we een mijlpaal geslagen voor de rest van het land." KAAPSTAD - Met een scala aan be volkingsgroepen waaronder de Khoisan of Bushmen, Zulu, Xho- sa, Ndebele, Sotho, Venda, Tsonga, blanken en kleurlingen, loopt het menselijke kleurenpalet in Zuid-Afrika uiteen van ivoor- en koffieroomwit tot melkchocola, oker, mahonie en ebbenhout. Volgens een onderzoek van de Universiteit van Kaapstad (UCT) onderwerpt een op de drie Zuid-Afrikaanse vrouwen haar huid aan allerlei bleekcrèmes, -lo tions en soortgelijke behandelin gen. Dat komt neer op 8,8 miljoen mensen waarvan het leeuwendeel niet-blank is. Verkeerde producten kunnen er voor zorgen dat de gebruiker een vervelende verkleuring van de huid oploopt die niet meer weg trekt. „Dit veroorzaakt veel emotio nele stress", aldus UCT-onderzoe- ker Lester Davids. Eén van de controversiële bestand delen is hydroquinone dat melato- nine-pigmenten afbreekt, die de huid beschermen tegen UV-stra- ling. Hierdoor kan de huid zich veel minder goed beschermen te gen de zon en neemt de kans op huidkanker toe. „Daarnaast is dit ingrediënt zelf kankerverwekkend. Het wordt in verband gebracht met leukemie, lever- en nierkan ker", aldus Davids. Huidbleken in Afrika gaat terug naar de 19e eeuw. Davids: „De Brit ten, Portugezen en Hollanders na men middeltjes met zich mee om huidaandoeningen zoals acne, pso riasis en pigmentvlekken aan te pakken." NMMRMNNMMRRMMMHMmnHHMMBffiMMM ALEPPO Twee explosies hebben gisteren op de universiteit van de Noord-Syri- sche stad Aleppo aan minstens 82 studenten het leven gekost. Dat zegt de Syrische VN-ambassadeur tegen de Veiligheidsraad. Er zou den 162 gewonden zijn. De oorzaak van de explosies is onduidelijk. De Syrische regering en de opstande lingen beschuldigen elkaar ervan achter de explosies te zitten. WASHINGTON Het verzet van de Republikeinen te gen de benoeming van hun eigen partijgenoot Chuck Hagel tot mi nister van Defensie van de Verenig de Staten, begint af te brokkelen. De invloedrijke Republikeinse se nator Charles Schumacher zei giste ren na een gesprek met Hagel voor diens benoeming te stemmen en hij riep de andere senatoren op het zelfde te doen. HAVANA In de Cubaanse hoofdstad Havana zijn 51 gevallen van cholera gecon stateerd. De uitbraak is al op 6 ja nuari ontdekt. Van officiële zijde was er tot nu niet over bericht, maar in de stad gingen de afgelo pen dagen al geruchten over moge lijke gevallen van cholera. Volgens de autoriteiten is de ziekte inmid dels al bijna uitgewoed. Havana telt ruim 2 miljoen inwoners. ISLAMABAD Het hoogste gerechtshof in Paki stan heeft de arrestatie gelast van premier Raja Pervez Ashraf en 15 anderen wegens corruptie. De uit spraak van de rechtbank komt op de tweede achtereenvolgende dag met protesten tegen de regering in de hoofdstad Islamabad waar tien duizenden mensen aan meedoen. Politici zien in de arrestatie de hand van het Pakistaanse leger. BRUSSEL - Een besluit over de even tuele herstart van twee Belgische kernreactors is uitgesteld. De Bel gische nucleaire waakhond FANC vraagt meer informatie van de ex ploitant voordat de knoop wordt doorgehakt. Een definitieve sluiting van de kernreactors wegens onregelmatig heden lijkt op dit moment niet no dig, aldus het FANC gisteren. De toezichthouder bekijkt sinds maan den of de reactors van respectieve lijk de kerncentrales Doel en Ti- hange nog wel veilig genoeg zijn. Tijdens een routine-inspectie vo rig jaar waren 'fouten' in het mate riaal van de reactorvaten ontdekt. In Maastricht demonstreerden za terdag nog zo'n 1.500 personen voor de sluiting van Tihange aan de Maas bij Luik, ongeveer 40 kilo meter van de grens met Neder land. alleen vandaag boeköaar! van439" per persoon, per arrangement 2 overnachtingen incl. ontbijt Gratis gebruik sauna zwembad 1 x 3-gangen diner 1/ Op 50 meter van het strand "Prijs o.b.v. 2-porsoonskamor Excl. res.koeten C 15 per boeking. Voorwaarden zie website

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 9