zeeland! 25 Vrijwilligers 'Plek voor en door ouderen' Rectificatie Rijkswaterstaat pleegt 'kaalslag' bij de Braakman Bestuur NH-kerk vraagt steun gemeente Sluis Lautarii speelt volks- en zigeunermuziek Dagje lekkere muziek bij De Pit Vogelvreugd houdt beurs in café De Ster Eerste verzameldag van Verzamelvrienden Oud anker komt weer naar Nieuwe Bierkaai Talenten krijgen kans op 33ste Havendagen woensdag 16 januari 2013 Het ontmoetingscentrum De Lieve draait, zoals veel activiteiten van Stich ting Welzijn Hulst, grotendeels op de inzet van vrijwilligers. In totaal heeft SWH 16 betaalde medewerkers en 220 vrijwilligers.. Het Dienstencentrum De Lieve in Hulst wordt omgedoopt tot Ontmoetingscentrum. Een naam die volgens Stichting Welzijn Hulst veel beter bij de functie van het gebouw past. De afgelo pen tijd is ook de hele inrichting gemoderniseerd. door Eugène Verstraeten Een plek voor en door oude ren. Dat is De Lieve nieu we stijl, een echte ontmoe tingsplaats. Om activitei ten bij te wonen, zelf te organise ren, of zomaar een praatje te ko men maken Het gebouw aan de Broodmarkt in Hulst is er klaar voor. Het interieur heeft een com plete restyling ondergaan en ziet er nu vooral fleurig en uitnodi gend uit. „Het was hard nodig", legt directeur Aschwin van den Abeele van Stichting Welzijn Hulst uit. „Bij De Lieve zijn in de loop der jaren telkens ruimten aan gebouwd. Op een gegeven mo ment zaten we bijvoorbeeld in de ene zaal met groene tegels, in de andere met bruine vloerbedek king. Niet meer van deze tijd, dus hebben we het gebouw helemaal opnieuw ingericht." In de Lieve komen jaarlijks zo'n 40.000 ouderen over de vloer. Ze wonen er allerlei activiteiten bij, maar een heleboel ouderen komen Directeur Aschwin van den Abeele van SWH is tevreden dat er altijd wel iets te doen is in De Lieve. Zo komen veel ouderen er een kaartje leggen. foto Camile Schelstraete WÊBBÊKÊKÊBMKBBBSKKKHHHHKHÊKÊKÊSKHKHHKBHÊÊHSUÊHnKtKÊKM ook gewoon voor een kopje koffie en een gezellig praatje. Het is de ontmoetingsfunctie die SWH wat meer wil benadrukken. Ook met name in het kader van het project 'Hulst voor Elkaar', dat probeert ouderen zo lang mogelijk zelfstan dig in hun eigen omgeving te laten wonen. „In de Lieve is altijd wel iets te doen", zegt Van den Abeele. „Vroe ger organiseerden wij vooral zelf activiteiten, maar tegenwoordig zijn het vooral anderen die hier van alles organiseren. Als ze dat willen bieden we vanuit SWH ui teraard wel ondersteuning." Vele clubjes ouderen vinden in de Lieve onderdak om te biljarten, kaarten, tekenen, te computeren en jeux de boules te spelen. Van den Abeele: „Daarmee vervult De Lieve een belangrijke functie voor de binnenstad." In De Lieve hangt aan de muur een grote kalender waarop te zien is wanneer het gebouw bezet is. De kalender staat al voor een heel jaar praktisch vol. Van maandag tot en met vrijdag, maar ook in een aantal weekenden. Een keer of zestien per jaar is er in samenwer king met Hulst Cultureel 'Uit op zondag', met optredens van arties ten. „Een groot succes, een activi teit die echt voorziet in een behoef te." Een initiatief om de soms lan ge zondagen te breken. „Welzijn is eigenlijk een preven tief verhaal. Het gaat er om dat .mensen zo lang mogelijk contac ten houden. Anders gaan ze zitten verpieteren en komen ze in de zorg terecht. Een dubbeltje geïnves teerd in welzijn levert een euro aan zorgkosten op." GROEDE Het muziekgezelschap Lautarii treedt zondagmiddag op in de Gro te Kerk in Groede. Lautarii bete kent in het Roemeens 'muzikan ten'. De groep speelt voornamelijk Zuid-Roemeense volks- en zigeu nermuziek, een enkele keer met een Transsylvanisch tintje. Lautarii richt zich vooral op muziek uit de jaren zestig en zeventig. Het concert begint om 15.00 uur. De entree is 15 euro. TERNEUZEN Bij poppodium De Pit zijn zaterdag geen optredens, maar er wordt wél goede muziek gedraaid. Tussen 15.00 en 19.00 uur gebeurt dat tij dens 'an afternoon collection of fi ne music'. Dj Najjazeg is te gast. Vanaf 20.00 uur brengt dj Sauro een tribute aan zijn overleden punkhelden, zoals Joe Strummer, Sid Vicious en Joey Ramone. Toe gang is op beide dagdelen gratis. HUbST Vogelvereniging Vogelvreugd in Hulst houdt zondag een grote vo- gelbeurs. Dat gebeurt in café De Ster in de Overdamstraat. De beurs begint om 9.00 uur en wordt omstreeks het middaguur weer afgesloten. Er kunnen vogels worden bekeken, geruild en gekocht. Er is ook een opkoper aanwezig. De toegang tot de beurs is gratis. KIELDRECHT De Kieldrechtse Verzamelaarsvrien den houden zondag de eerste verza meldag van het nieuwe jaar. In feestzaal Sint - Michiel worden al lerlei verzamelobjecten aangebo den. Hoofdmoot van de bëurs is de grote collectie postzegels. Verder is er ook een informatiestand. De beurs begint om 8.30 uur en duurt tot 12.00 uur. BRAAKMAN - Dat er bij Schoondij- ke, IJzendijke en Biervliet dezer da gen hier en daar een boompje ver dwijnt, dat valt niet zo op. Maar de 'kaalslag' die Rijkswaterstaat momenteel bij vakantiepark De Braakman laat uitvoeren, daar kün je niet omheen. Het 'bos' wijkt voor de reconstruc tie van de N61, die fors wordt ver breed. Bij de Braakman wordt de huidige weg omgevormd tot paral lelweg, en komt ernaast, op de rand van het vakantiepark, een nieuwe weg. Ter hoogte van de Braakman wordt die twee keer éénbaans. Rijkswaterstaat gaat ook nog aan de slag bij Hoek, waar ter hoogte van het kruispunt flink gekapt en gesnoeid moet worden. Bij elkaar worden voor de nieuwe N61 400 bomen gekapt; in totaal 2100 ko men er voor terug. Gekapte bomen in de sneeuw ter hoogte van de receptie van vakantiepark De Braakman. foto Mark Neelemans HULST Het anker dat vele jaren op de Vis markt te Hulst lag, komt dit voor jaar terug in de Nieuwe Bierkaai. Het krijgt een plaatsje op de onder kade van de haven nabij de Vis markt. Het anker lag sinds half ja ren zeventig op de Vismarkt en werd in verband met de aanleg van de haven zolang naar de Minder broedersstraat gebracht. Nu de ha ven gereed is, kan het anker terug komen. TERNEUZEN De Havendagen Terneuzen komen dit jaar op de 33ste editie met iets nieuws, een talentenjacht. De orga nisatie van het grootste evenement in Terneuzen wil daarmee regiona le talenten een podium bieden om hun kunsten aan een groot publiek te tonen. De Terneuzense Havenda gen zijn 28, 29 en 30 juni. De talen tenjacht is zondag 30 juni van 13.00 tot 17.00 uur. Dans, zang, acroba tiek, alles is welkom. Een act mag maximaal vijftien minuten duren. Aanmelden kan vanaf heden op de site van de Havendagen Terneuzen, www.havendagenterneuzen.nl. Vastgoedveiling Zeeland en Zuidelijke Zuid-Hollandse Eilanden 7 februari 2012 Op 5 januari stond in deze krant de aan kondiging van een aantal veilingobjecten, waaronder het pand Boterzandestraat 8 te Biervliet. Dit is niet juist. Geveild zal worden: het woonhuis met aan- en toebehoren gelegen aan de Boterzande straat 3 te Biervliet, gemeente Terneuzen, kadastraal bekend gemeente Terneuzen sectie BC nummer 1315, groot 2.04 Are. Notariskantoor Loof Segers Poppe Claushof 2,4532 BB Terneuzen Telefoon: 0115-617977 Fax:0115-630216 Contactpersoon: Dhr. nir J.P. Loof IJZENDIJKE - Het bestuur van de Stichting Hervormd Kerkgebouw vraagt de gemeente Sluis bijdragen voor het onderhoud van de protes tantse kerk in IJzendijke én voor de viering van het 400-jarig be staan. De stichting beseft dat Sluis voor dit jaar geen geld heeft gere serveerd, maar wil de zekerheid - ook om andere subsidiegevers over de streep te trekken - dat ze volgend jaar wel geld krijgt. De gemeente beloofde Hervormd Kerkgebouw, eigenaar van de op één na oudste voor de protestant se eredienst gebouwde kerk, in het verleden bij te dragen aan onder houd van de toren. Onderhoud kan niet veel langer wachten, we zen diverse inspecties uit. De stich ting heeft ook een ambitieus plan voor viering van het eeuwfeest vol gend jaar, waarvoor ze onder ande ren prins Maurits wil uitnodigen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 59