zeeland 23 45.333 'Pontje is na 2015 juist nog dringender nodig' 'Wel markt voor tweede speelhal' Fonds Cadzand-Bad krijgt nieuwe opzet Het oude rijkspontje Grote carnavalsquiz als opwarmertje Landau-toernooi voor jeugdschakers Zelden Rust houdt bos-en poldertocht Dorpsraadvergadering over afblazen wozoco woensdag 16 januari 2013 passanten maakten vorig jaar gebruik van de sluiproute die het pontje biedt tussen beide oevers van het Kanaal van Cent naar Terneuzen. Dat zijn er 15.000 meer dan in 2 011, toen Rijkswaterstaat nog met de pont voer. In 2010 nog grondig gereviseerd vaart dit oude rijks pontje nu dertig uur per week onder de hoede van de Stichting Behoud Pont Sluiskil. Een cadeautje van Rijkswaterstaat aan de (brom)fietsende en wande lende bevolking van Sluiskil. Voorzitter Meerten Dallinga van de Stichting Behoud Pontje Sluiskil is trots op wat de vrijwilliger voor elkaar hebben gekregen. foto Mark Neelemans door Henk Boot Toen de Stichting Behoud Pontje Sluiskil vorig jaar het pontje over het Kanaal van Rijkswaterstaat overnam, zou dat voor drie jaar zijn. Tot 2015, het jaar waarin de Sluiskiltunnel klaar is. Stichtingsvoorzitter Maarten Dal- linga kijkt echter al verder vooruit. „Er komt daar helaas geen fietstun- nel. Dat vind ik anno 2013 toch wel vreemd. Het zou zo maar kun nen dat de noodzaak om hier een pontje in bedrijf te houden in feite- veel groter wordt." Hoe dat zo? „Ik kan me voorstellen dat de brug na openstelling van de tunnel veel va ker dicht is voor het wegverkeer. Dat betekent: nog langere wachttij den voor het langzaam verkeer. En bovendien speelt veiligheid voor ons ook een rol. Omrijden via de brug op een weg waar ook tracto ren over mogen, vind ik niet geluk kig." Nee, als het aan Dallinga en zijn kornuiten ligt, kan Sluiskil zich nu alvast opmaken voor een nieuwe actie: 'Hou het pontje ook na 2015 in de vaart.' „Het scheelt voor fietsers nu al mi nuten als ze vanuit Sluiskil de pont kunnen pakken, vergeleken bij een tocht langs de brug." Maar, zo beseft ook Dallinga: waar haalt de stichting de stuivers vandaan voor de exploitatie en het onder houd? „Daarvoor zullen we naar het bedrijfsleven of de overheid moeten kijken. Want een ton per jaar kunnen wij niet zelf ophoes ten. Maar we hebben nog even tot het zover is." HULST Het carnaval barst zaterdagavond al los in café de Ster in Hulst. Om 20.00 uur begint er een grote carna valsquiz. Initiatiefnemer is Jack Polfliet van de Ster. De deelnemen de teams worden getest op de para te kennis van het leutfeest en moe ten de vertolkers van oude carna valskrakers raden. De deelnemen de groepen zijn carnavalesk ge kleed. Na afloop is het pas echt feest met optredens van Rock en Ja gers en Tonnie Sober. AXEL Jeugdschakers schuiven zaterdag in de Marijkeschool in Axel aan voor het jaarlijkse Landau-toernooi. De schaakclub Landau houdt het toer nooi voor de 34ste keer. De deelne mers worden in verschillende cate gorieën ingedeeld. De jongste groe pen spelen partijen van 15 minu ten. De oudste groepen doen er nog vijf minuten bij. Het toernooi in de als speelzaal ingerichte gym zaal van de basisschool begint om 10.00 uur. AXEL Wandelliefhebbers kunnen zater dag in Axel deelnemen aan een wandeltocht van wandelsportvere niging Zelden Rust. Vanaf 8.30 uur starten bij cultureel centrum De Halle uitgepijlde toch ten van 7, 14 en 21 kilometer van start. De trajecten voeren de deel nemers door bos en polder. Deelna me kost 1,50 euro. Mensen die lid zijn van een wandelclub betalen 1,10 euro. PHILIPPINE Het voorlopig afblazen van de bouw van een woonzorgcentrum (wozoco) in Philippine komt don derdag 24 januari aan de orde in de jaarvergadering van de dorpsraad Philippine. Ook wordt er gespro ken over ontwikkelingen in het openbaar vervoer, de toekomst van de bibliotheek, de aanpak van wa teroverlast en verkeersproblemen. De jaarvergadering is vanaf 19.30 uur in De Kaaie. door Harmen van der Werf TERNEUZEN - In de gemeente Ter- neuzen is wel degelijk een markt voor een tweede speelautomaten- hal, aldus directeur Alexander Loontjens van de Christoffelgroep in Middelburg. Hij reageert daar mee op kritiek van JVH Gaming die de enige bestaande speelhal .in de gemeente Terneuzen momen teel exploiteert, Playland in Axel. Volgens JVH Gaming wordt Play land direct in het voortbestaan be dreigd als de gemeenteraad zou in stemmen met de door Loontjens voorgestelde bouw van een speel- automatenhal in het oude postkan toor aan de Nieuwstraat in Terneu zen. „Het is natuurlijk niet leuk als er concurrentie komt", realiseert Loontjens zich, „maar er is abso luut ruimte voor een tweede speel- automatenhal in de gemeente Ter- neuzen. In gemeenten van verge lijkbare grootte is het immers ook mogelijk." Het platform kerken in Terneuzen heeft een ander aspect aangesne den in een kritische brief: gokver slaving. Vooral jongeren zouden daar vatbaar voor zijn. Loontjens karakteriseert dit bezwaar als 'koudwatervrees'. „In Hulst zitten we met onze speelautomatenhal naast de basiliek. Van de kerk al daar heb ik nooit een negatief ge luid vernomen. Bovendien, kans spelen zijn 18 plus-activiteiten." Voorstanders van een speelhal in de Terneuzense gemeenteraad ha meren erop dat aan die investering ook de bouw van een bowling-, snooker- en biljartcentrum aan de Kennedylaan-West in Terneuzen is gekoppeld. Loontjens maakt zelf die koppeling niet zo strikt. „De speelhal heeft prioriteit. En we wil len 't liefst allebei realiseren, maar het zou ook los van elkaar kun nen." Loontjens gaat het centrum aan de Kennedylaan-West overi gens niet zelf exploiteren. „We tre den op als leverancier, ontwikke laar en financier." De Terneuzense raad praat donderdag weer over de speelhal. Een probleem wordt nog - als Ter neuzen het uitsterfbeleid voor speelhallen laat vallen - hoe een nieuwe vergunning wordt verge ven. Die hoeft niet per se naar Loontjens te gaan. door Martijn de Koning CADZAND-BAD - Het - investerings- fonds voor Cadzand-Bad krijgt een nieuwe opzet. De gemeente raad wordt er de baas over. In het fonds, nu nog beheerd door een stichting, storten ontwikke laars met plannen in het kustdorp een bedrag. Daaruit wordt de aan kleding van de openbare ruimte betaald. Het stichtingsbestuur be staat nu uit vier personen, onder wie wethouder Peter Ploegaert en burgemeester Jacques Suurmond. Omdat Suurmond bij stakende stemmen de doorslag mag geven, hebben B en W het in het fonds dus feitelijk voor het zeggen. Raadsleden morden over het feit dat ze niet kunnen meepraten over de bestedingen en ook geen duidelijk zicht hebben over de in komsten en uitgaven. Het college komt daar nu aan tegemoet. B en W stellen een structuurvisie op, waarin onder meer een lijst wordt opgenomen van mogelijke bestedingen uit het fonds. Het plan wordt samen met de gemeen teraad en 'de omgeving' gemaakt en de raad heeft er uiteindelijk het laatste woord over. Het fonds wordt eind dit jaar over geheveld naar de gemeente. De stichting houdt op te bestaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57