Verkoop bad én camping kan nu C1000 verwacht hectiek op slotdag ZEEUWS-VLAANDEREN Vóóral genieten 21 Scheldorado failliet Tweede antenne voor Soft- en harddrugs na telefoon op kerktoren inval aangetroffen WOENSDAG 16 januari 2013 PZC Pontje van Sluiskil, een succesverhaal 22 door Harmen van der Werf terneuzen - Subtropisch zwem bad Scheldorado in Terneuzen is dinsdag door de rechtbank in Mid delburg failliet verklaard. Het door personeel van Scheldorado aange vraagde faillissement maakt het bijna mogelijk over te gaan tot ver koop van het zwembad en het in december failliet verklaarde vakan tiepark De Braakman bij Hoek. Erik Jansen, medewerker van cura tor Coen Houtman, verwacht dat de overname in februari rond kan zijn. Scheldorado sloot op 12 november al de deuren. De rekeningen kon den niet meer worden betaald. Me dewerkers kregen over november nog wat loon, maar over december helemaal niets. Het bedrijf moest eerst failliet zijn, voordat ze bij uit keringsinstantie UWV terecht kon den voor een loongarantieregeling. Dat kan nu. Het faillissement van Scheldorado komt ook curator Houtman goed uit. Hij heeft 'meer dan vijf over namekandidaten voor vakantie-ei- land De Braakman, die 't liefst ook Scheldorado willen kopen. Dank zij het faillissement van het zwem bad kan er verder worden gespro ken. Voordat er een deal kan wor den gesloten, moeten nog wel twee andere BV's failliet worden verklaard, aldus Erik Jansen; Wa- bra (het water van de Braakman kreek) en Braakman Sport (de ten- nishal). Jansen weet dat het faillis sement van beide BV's is aange vraagd. Alle Braakman BV's en Scheldorado waren eigendom van vastgoedgigant Westermeijer in Arnhem. Het concern kwam be gin 2012 in financiële problemen, wat uiteindelijk ook de Zeeuws- Vlaamse bedrijfsonderdelen fataal werd. Jansen gaat ervan uit dat de overname al in februari geregeld kan zijn. „De nieuwe eigenaar kan dan voor Pasen (31 maart en 1 april) nog alles op orde brengen." Ruim duizend kilometer file in Nederland...Maar dat was gisteren aan Zeeuws-Vlaanderen niet besteed. Natuurlijk, de sneeuw zorgde ook in onze regio voor wat (verkeers)overlast. Maar het gros van de Zeeuws-Vlamingen genoot van het witte pak. Een impressie. Van linksboven met de klok mee: Chelsea's moeder legde haar eerste kennismaking met sneeuw vast in het plantsoen bij de Narcisstraat in Terneuzen. Freddie jansen uit Terneuzen met zijn kleinzoon Joey in zijn zelf gemaakte 'zwaanslee'. Een brief posten in Hulst, die per se op de bus moest, was voor sommige mensen een hele toer. Sneeuwballen gooien op de Markt in Hulst, die vanwege riole ringswerkzaamheden een dagje autovrij was. Medewerkers van Rijkswaterstaat blazen sneeuw weg op de sluis muur bij de zeesluis, foto's Camile Schelstraete, Mark Neelemans HOEK TERNEUZEN door Raymond de Frel terneuzen - In tijden van crisis let ten veel mensen op elke eurocent, dus is het niet zo heel verwonder lijk als je zaterdag bij supermarkt C1000 in winkelcentrum Schut tershof in Terneuzen over de kop pen kunt lopen. C100.0 houdt na melijk leegverkoop. Op nagenoeg alle producten wordt vijftig procent korting gegeven. De winkel gaart om 16.00 uur op slot, om op woensdag 6 februari weer open te gaan onder de vlag van su permarktketen Jumbo. „Ik heb alle caissières ingeroosterd, want het zal wel lekker druk worden", zégt bedrijfsleider Jos Vogel. „Hoewel we deze week ook al flinke kortin gen geven en natuurlijk niet veel meer bestellen. De winkel is nog niet voor de helft leeg, maar de spoeling wordt wel al dunner." Het personeel, dat volledig wordt overgenomen door Jumbo, wordt de komende weken voorbereid op de omvorming door de zogenoem de 'Jumbo Academy'. Binnen nu en tweeënhalf jaar wor den alle Ciooo-filialen in Neder land omgevormd tot Jumbo of ver kocht aan een andere keten. Vodafone Libertel wil op de kerkto ren van Hoek een antenne-installa tie plaatsen om de dekking van het mobiele netwerk te verbeteren. B en W van Terneuzen zijn bereid daarvoor vergunningen te verle nen. KPN heeft al een antenne-in stallatie in de toren. De zendkracht van de installaties valt binnen de gezondheidsnormen, aldus het Ter- neuzense college. In het pand aan het Huizingaplein in Terneuzen waar de politie maan dagavond een inval deed, is 'een hoeveelheid soft- en harddrugs' ge vonden. De politie wil 'in verband met het onderzoek' niet zeggen hoeveel. De bij de inval opgepakte zes personen zijn na verhoor vrijge laten. De politie kwam in actie na klachten uit de buurt. Meer arresta ties worden niet uitgesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55