261 zeeland Jurist neemt klachten Ogen en oren op ADRZ onder de loep Een patiënt is geen kapot apparaat Interactieve TV 2Q50 38; Geen standpunt Kamer over kolencentrale Alles-in-1 met op 2 tv's I 35 meldingen over cardiologie mogelijk ernstig Mr. Marieke Koek, de eerste president van de fusiei Alles-in-1 basispakket Vaste lage prijs Nu met gratis monteur! Werkt in je voordeel Er rolt vrijwel geen zin over haar lippen of het woord 'kwaliteit' komt er promi nent in voor. Kritiek op rechters? Van de politiek? Van teleurgestelde burgers? Van de rechterlijke macht zelf? Kwaliteit is het sleutel woord. Dat moet het ant woord zijn van de rechters en daar moeten ze ook op aanspreekbaar zijn. Aldus Marieke Koek, vanaf 1 janua ri de eerste president van de fusierechtbank Zeeland/ West-Brabant. woensdag 16 januari 2013 De Stichting Hartpatiënten Ne derland wil een gesprek met de Raad van Bestuur van het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis. Over de cardiologen van het ADRZ kwamen verhoudingsgewijs veel klachten binnen bij het meld punt cardiologie. door Ondine van der Vleuten COES - Patiënten die het gevoel hebben dat de cardioloog hen niet serieus neemt. Een cardioloog die te weinig tijd voor de patiënt heeft. Die overduidelijk geen zin heeft om de patiënt aan te horen, of ondertussen iets anders gaat zit ten doen. „Slechte bejegening van de patiën ten, dat is de rode draad in de ver halen die we bij het meldpunt car diologie binnenkrijgen", zegt woordvoerder Henri Haenen van de Stichting Hartpatiënten Neder land. Over de circa honderd afde lingen cardiologie in Nederland kwamen zo'n vijfhonderd meldin gen binnen. Zeventig daarvan gin gen over het ADRZ. Haenen: „Vijf endertig van die meldingen lijken over ernstiger zaken dan bejege ning te gaan. Wij werken samen met een jurist, die onderzoekt wat daar precies aan de hand is en een voorstel doet aan de patiënten in kwestie." Woordvoerder Dick Bos- scher van het ADRZ laat weten dat het ziekenhuis pas kan reage ren als duidelijk is wat de klachten precies inhouden. „Maar natuur lijk willen we het gesprek aan gaan." Naast de bejegening ziet Haenen nog een constante: „Veel mensen die kritiek hebben op hun cardio loog, maken er niet serieus werk van omdat ze later toch weer met die cardioloog geconfronteerd wor den. Ze zijn van hem afhankelijk." Hartpatiënten Nederland heeft de Onderzoeksraad voor de Veilig heid gevraagd nader onderzoek te doen naar de oorzaak van de klach ten over het Ruwaard van Putten. „Mocht blijken dat de veiligheid van de patiënten ook in Zeeland in gevaar is gekomen, dan zullen wij dat ook opnemen met de On derzoeksraad", stelt Haenen. Het meldpunt werd op 20 decem ber geopend en nog dagelijks ko men er telefoontjes en mailtjes bin nen. Er is daarom besloten het meldpunt open te houden. De Zeeuwse patiëntenorganisatie Kla verblad Zeeland heeft in overleg met Hartpatiënten Nederland be sloten geen eigen meldpunt in te stellen, maar klachten door te stu ren naar het landelijke meldpunt. Patiënten die iets te melden heb ben over de afdeling cardiologie in de Zeeuwse ziekenhuizen kunnen dat doen via 0475-317272 of roermond@hartpatiënten.nl. Wat als een arts het medisch helemaal goed doet, maar niet invoelend is? „Eigenlijk heb je een goede balans tussen beide no dig", zegt woordvoerder Monique Peters van de Ne derlandse Vereniging voor Cardiologie NWC. Een arts die technisch juist handelt, maar weinig oog heeft voor de mens tegenover hem, wordt al snel als arrogant ervaren. Bij het meldpunt kwamen veel klachten binnen over artsen die hun patiënt eerder als een kapot apparaat dan als mens benaderden, be- f telfort.nl 08001707 Telfort winkels Naam: Marieke Koek Functie: Rechtbankpresident Middelburg/Breda iplM Leeftijd: 51 Gezinssituatie: Gehuwd, drie kinderen Woonplaats: Den Haag Vrije tijd: Familie, vrienden, hond, muziek en huisje in Friesland vestigt woordvoerder Henri Haenen van Stichting Hartpatiënten Nederland. „Daar komt het vaak op neer. Terwijl bij een hartaandoening juist veel emo ties komen kijken. Je hart, daar hangt je leven letter lijk van af." Hartpatiënten Nederland heeft de NWC een brief gestuurd met het verzoek, eens te kijken of er iets aan te doen is. Haenen: „Misschien dat er in de opleiding meer aandacht aan kan worden besteed." Maar dat gebeurt tegenwoordig al, laat Monique Pe ters van de NWC weten. door Jan Reijnders Marieke Koek draaide vanaf 1 oktober proef in Breda en Middel burg, in beide steden als de eerste vrouwelijke president. Sinds de jaarwisseling geeft ze lei ding aan een driekoppig gerechts- bestuur. De eerste maanden gin gen daar ook goeddeels mee heen. Na een wat onhandige medede ling van het Openbaar Ministerie over concentratie van activiteiten in Breda waren in Zeeland de ra pen gaar. Marieke Koek zat weken lang meer in de trein dan op haar werkkamer in Breda. Maar de lan ge expedities (100 km) naar Mid delburg hebben hun vruchten afge worpen. Commissaris der konin gin Karla Peijs en haar dertien Zeeuwse burgemeesters lijken af doende gerustgesteld. „Er was een raar beeld ontstaan alsof we in Middelburg geen enkele rechts zaak meer gaan behandelen. Dat beeld hebben we behoorlijk bijge steld", verzekert de nieuwe recht bankpresident. - Hoe waren die treinritjes van en naar Middelburg? „Ik treinde niet alleen naar Middel burg, maar ook nog heen en weer naar huis in Den Haag. Dat bete kent dat er dagen waren dat ik vier uur in de trein zat. Zonder dat het natuurlijk een doel op zich is, heb ik daar wel heel interessante ge sprekken opgevangen. Niet dat ik op mijn tong moet bijten om me er niet in te mengen, want dat vind ik ab+soluut mijn rol niet. Maar het past wel precies in wat ik ook van collega's op de rechtbank verwacht: ogen en oren op de sa menleving gericht. Mijn eerste ont moeting met het personeel heb ik het thema meegegeven 'samen op reis'. Ik heb ook wel heel heftige dingen meegemaakt. Aanhoudin gen van lastige mensen die onder de middelen zaten en zich hevig verzetten." - Wat moeten wij ons voorstellen van die ogen en oren die op de sa menleving zijn gericht? „Ik wil dat we meer dan vroeger op de mensen af gaan. Hard wer ken aan een rechtbank met ogen en oren naar buiten. We kennen het project 'meet the judge', ont moetingen met geïnteresseerde burgers. Onze mensen moeten op straat, op feestjes en op school ogen en oren openhouden, waar nemen wat er leeft. Daar kunnen zij, daar kunnen wij ons voordeel mee doen. Ik ga stimuleren dat een teamleider of een rechter een keer meeloopt met een wethouder leefbaarheid of op een afdeling schuldsanering van een gemeente. Voor rechters in de zittingzaal is het veel moeilijker informeel con tact te maken. Zo'n zitting zit ge vangen in procedures, in een vast stramien." - Wat is de rol van een rechtbankpre- den haag - De Tweede Kamer laat het aan minister Henk Kamp (Eco nomische Zaken) over, of hij subsi die geeft aan de ombouw van de kolencentrale in Borssele tot een volledige biomassacentrale. Zowel WD als PvdA vinden dat 'geen zaak van de Kamer'. In het regeerakkoord staat dat biomassa een belangrijke manier is om duur zame energie op te wekken. Maar het plan van Delta past niet bin nen de subsidievoorwaarden. PvdA-Kamerlid Jan Vos: „Het pro ject zou te veel van het beschikba re geld opslokken." Hij wil van de minister weten hoe die dat ziet. WD'er René Leegte is het met hem eens, ook al vindt hij de om bouw belangrijk voor de ontwikke ling van de biobased economy. Kamp geeft woensdag antwoord.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54