zeeland 125 Onderdak gezocht voor tien boerderijkatten intratuin MEUBEL- OPRUIMING Rectificatie Stremming brug Bijna alle plaatsen marathon 'Zeeland fietst voor Sophia' vol 11 geeft aan groen woensdag 16 januari 2013 WÊÊHÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊ iüwiiwai door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De Sophia Katten Bond is dringend op zoek naar boeren die een aantal boerderijkat ten willen huisvesten. Het gaat om tien dieren die zijn achtergebleven bij een verlaten boerderij bij Groede. De eigenaar is vertrokken in verband met het project Waterdunen dat daar gerea liseerd wordt. „Steeds meer boeren zwichten voor de druk, kiezen eieren voor hun geld en vertrekken", zegt Mari na Goossens van de Sophia Katten Bond Werkgroep Zeeuws-Vlaande ren. „Bovendien verdwijnen in het zelfde gebied campings die plaats maken voor luxe vakantieparken, waar schuwe en verwilderde kat ten niet geduld worden." Leden van de werkgroep vangen zwerfkatten, laten ze castreren en plaatsen ze dan terug in hun omge ving. De katten die op de verlaten boerderij zijn achtergebleven kun nen volgens Marina Goossens niet worden teruggezet. „Ze zijn niet helemaal verwilderd, de dieren werden vroeger gevoerd. Ze zijn het niet gewend zelf eten te moe ten zoeken. Terugplaatsen bete kent dat ze verjaagd worden en uit gehongerd raken." De dieren in een asiel onderbren gen is ook niet mogelijk. De katten gedragen zich niet als huiskatten en zijn slecht te benaderen. Goos sens: „Deze dieren maken geen kans om geplaatst te worden in een gezin. Ideaal zou zijn dat we de dieren kunnen onderbrengen bij een boerderij waar de katten dienst doen als muizenvanger. Met een paar brokjes en een droge slaapplaats zijn ze al tevreden." Mensen met een geschikte opvang plek kunnen bellen met de Sophia Katten Bond via 06-46597349. RUBEN OE JONGE TOTAAL WONEN Heerenstraat 9 's-Heerenhoek Tel.: 0113-351311 www.totaalwonendejonge.r Kijk voor alle aanbiedingen op onze website MIDDELBURG - De sneeuw heeft dinsdag korte tijd overlast opgele verd voor het verkeer over de Schroebrug in Middelburg. De voetgangersbrug ging door het ge wicht van de sneeuw een klein stukje omhoog. Hierdoor konden de schepen er niet onder door. BURGH-HAAMSTEDE - Bijna alle blokken van de spinningmarathon 'Zeeland fietst voor Sophia' zitten vol. Alleen in de ochtend zijn nog wat plekken over. „We kregen een paar fietsen terug van sportschool Take Care", zegt Marcel Willemse, een van de organisatoren. „We ho pen dat we die fietsen ook nog alle maal vol krijgen." Nog ruim ander halve week en dan zit sportcen trum Westerschouwen van 's och tends vroeg tot 's avonds laat vol met sporters. In de sportzaal staan zaterdag 26 januari 200 spinning- fietsen opgesteld, op de tennisba nen wordt gespeeld en ook de bowlingbanen kunnen worden af gehuurd voor het goede doel. Voor de bowlingbanen loopt het nog niet storm en de tennisbanen zijn nog beperkt beschikbaar. „Ik ver wacht dat de bowlingbanen vooral op de dag zelf geboekt worden", zegt Willemse. Het goede doel is dit jaar het thoraxcentrum van het Sophia kinderziekenhuis in Rotter dam. Vastgoedveiling Zeeland en Zuidelijke Zuid-Hollandse Eilanden 7 februari 2012 Op 5 januari stond in deze krant de aan kondiging van een aantal veilingobjecten, waaronder het pand Boterzandestraat 8 te Biervliet. Dit is niet juist. Geveild zal worden: het woonhuis met aan- en toebehoren gelegen aan de Boterzande straat 3 te Biervliet, gemeente Terneuzen, kadastraal bekend gemeente Terneuzen sectie BC nummer 1315, groot 2.04 Are. Notariskantoor Loof Segers Poppe Claushof 2,4532 BB Terneuzen Telefoon: 0115-617977 Fax:0115-630216 Contactpersoon: Dhr. mr J.P. Loof Ter hoogte van de tweede passerel over de weg op de Veerse Gatdam moet het eilandhotel 'Meer aan Zee' verschijnen, archieffoto Lex de Meester BROUWERSHAVEN - De vrouwen van de afdeling Brouwershaven van Vrou wen van Nu breien mee voor de actie Save the Children. Doel is het onder steunen van moeders en hun pasgeboren baby's in Centraal Azië. De muts jes helpen baby's warm te houden. De vrouwen - op de foto penningmees ter Matty Hage - breiden 111 mutsjes. foto Koos Hage Intratuin Koudekerke (Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke) Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53