Jachtclub blijft nog op oude stek Pak sneeuw brengt overlast 'Opschonen organisatie van kudde' 22 Veel animo voor klusjes tijdens NLdoet in Goes Gedoogvergunning woensdag 16 januari 2013 door Nadia Berkelder RILLAND - De gemeente Reimers- waal blijft de kleiduivenschieters in Rilland voorlopig gedogen. De Jacht Schiet Vereniging krijgt voor het komende zomerseizoen een vergunning om te schieten op het terrein naast de golfclub in Ril land. Al jaren wordt in Reimerswaal ge steggeld over een speciaal terrein voor sporten die herrie maken: motorcross, karten en kleidui- venschieten. Rond de eeuwwisse ling kondigde toenmalig burge meester Ton Verbree aan dat een dergelijk terrein er moest komen. De kleiduivenclub zit nu op een terrein waar dat volgens het be stemmingsplan niet mag. Dat was een noodgreep: de vereniging moest verhuizen omdat de golf baan mocht uitbreiden. De rechter legde de kleiduifactiviteiten in 2005 stil omdat ze illegaal waren. Daarop besloot de gemeente een gedoogvergunning af te geven, de situatie zou immers maar tijdelijk zijn. Maar de vergunning is tot nu toe telkens verlengd. Hoe lang die situatie nog gaat du ren, is niet bekend. Er is nog steeds geen overeenstemming over een nieuwe locatie, zegt een amb tenaar van de gemeente Reimers waal desgevraagd. „Dat heeft aller lei oorzaken: de samenwerking tus sen de clubs en vertraging bij de gemeente, het is een beetje een op telsom." Voor de kleiduivenschieters wordt gedacht aan een terrein aan de Brugweg, een stukje richting Bath. „Verplaatsing is wel nodig. Het ter rein is voor de vereniging nu wat te krap." De motorcrossers doen in ieder ge val niet meer mee aan het geza menlijke lawaaisportcentrum, klinkt het op het gemeentehuis. „Die blijven gewoon zitten waar ze nu zitten." Kinderen op de slee in 's-Gravenpolder (links). De weekmarkt in Goes was vanwege de sneeuwval erg mager bezet. Zeeland was dinsdag bedekt on der een flink pak sneeuw. Leek het vorige week nog voorjaar, nu moesten weer 'ouderwets' auto's worden uitgegraven en was het uitkijken geblazen. Een middagje op sneeuwreportage. door Luc Oggel In de Kloetingse Schalklaan wordt hard gewerkt. Bewo ners zijn volop met sneeuw ruimers in de weer om de stoepen vrij te maken. „Het hoort er bij", zegt Kees „het zou jammer zijn als net voor mijn deur iemand valt." Val- en slippartijen waren er wel her en der. Hoewel er redelijk was geveegd en gestrooid door de ge meente, moesten met name fiet sers zich 's ochtends onder meer in de Buys Ballotstraat op de rij baan begeven om op hun plek van bestemming te komen. Dat had er ook mee te maken dat het in de loop van de ochtend opnieuw be hoorlijk begon te sneeuwen. „Bij onze afdeling openbare ruimte zijn in elk geval veel complimen ten binnengekomen", zegt een woordvoerster van de gemeente Goes. „Medewerkers hebben dub bele diensten gedraaid. Op plek ken waar de machines niet kon den komen, is handmatig geveegd en gestrooid." Wel had de reini gingsdienst wat last met het opha len van het gft-afval. Dat zat in sommige gevallen vastgevroren in de bakken. Op de Goese schoolpleinen vlie gen de sneeuwballen je om de oren en sneeuwpoppen worden er uiteraard ook veelvuldig gemaakt. Voor mensen die buiten werken, zoals bouwvakkers en postbodes, is het minder leuk. „Het is een dra ma", zegt een duidelijk geïrriteer de postbezorger. „Ik ben al vanaf zes uur 's ochtends bezig, ik wil naar huis." Wie had gehoopt dat de parkeer- controleurs binnen zouden blij ven, heeft het mis. Ze doen ge woon hun ronde. Maar sneeuw van de ruiten vegen om te kijken of daar wel een vergunninghou- derskaart achter ligt, daar begin nen ze niet aan. Op de Grote Markt in Goes is het deze dinsdag opval lend rustig. Veel onderne mers die vanuit elders in het land moeten komen, hebben de Goese weekmarkt vanwege de weersom standigheden links laten liggen. Zoniet bakkerij 't Stoepje uit het Utrechtse Spakenburg, dat samen met een handvol andere onderne mers in alle vroegte ^toch de weg op is gegaan. „Het is minder druk dan normaal", zegt verkoopster Jo- landa Minneboo, die zelf uit Vlis- singen komt. „Maar we komen voor onze vaste klanten. En je blijft anders met al je verse spullen zitten." Ook in de rest van de bin nenstad is het niet druk. Echt fijn winkelen is het ook niet door de natte drab. Mensen die dinsdag hoopten hun rijbewijs te halen, moeten nog even geduld hebben. Rijschool Dek bijvoorbeeld, met filialen in Goes, Middelburg en Terneuzen, had alle examens afgelast. Volgens een medewerkster gaat het om veertien examens. Die worden over twee weken ingehaald. Ook de bibliobussen reden niet en sommige bijeenkomsten, zoals die van KBO Goes die vanmiddag in het Heer Hendrikhuis in 's-Heer Hendrikskinderen zou worden ge houden, gaat niet door. GOES - Tot nu toe zijn er 77 klus sen aangemeld voor de actie NL doet in Zeeland. Het Oranjefonds, dat de actie organiseert, krijgt dit jaar vooral meer aanmeldingen van basisscholen en peuterspeelza- len.Vanuit Goes komen de meeste aanmeldingen: acht tot nu toe. NLdoet is een actie waarbij vrijwil ligers zich in één weekend inzet ten voor klussen bij allerlei organi saties. Dit jaar is dat op 15 en 16 maart. Organisaties kunnen nog tot 1 februari budget aanvragen. Op de website van NLdoet is te zien welke organisaties een klus aanbieden en wat het werk precies inhoudt. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Yvonne Nijssen en Rens Duvekot van schapenboer derij De Schaapskooi in Heinkens- zand zitten met de handen in het haar. Ze namen in 2011 vol goede bedoelingen de schaapskudde over van Stichting De Zeeuwse Schaaps kudde, maar buiten hun schuld om dreigt hun droom in een nachtmerrie te eindigen. Daarom namen ze twee weken ge leden zelf het heft in handen door actie te voeren voor behoud van de kudde. Loco-burgemeester Ad Schenk kreeg dinsdag 2500 handte keningen overhandigd. Het voltalli ge Borselse college, met uitzonde ring van burgemeester Jaap Gelok die voor zaken in Den Haag was, zette ook de handtekening op de lijst. „Ook wij dragen de kudde een warm hart toe", zegt Schenk. De wethouder benadrukt wel dat de gemeente niets te maken heeft met het wel en wee van de kudde. De enige verbintenis was de inmid dels stopgezette subsidierelatie. Schenk gaf dinsdag wel toe dat de dubbelrol van Jaap Gelok, burge meester en voorzitter van stich ting de Zeeuwse Schaapskudde, een lastige is. „Zodra de financiële problemen zijn opgelost moet daarom ook de organisatie rondom de schaapskud de worden opgeschoond. Wellicht door middel van de oprichting van een nieuwe organisatie 'Vrien den van de Schaapskudde'. Deze mensen houden zich door middel van netwerken bijvoorbeeld alleen maar bezig met fondsenwerving." Het oplossen van de financiële pro blemen is moeilijk, erkent Schenk. De stichting kan de opstallen, schaapskooi en bezoekerscentrum niet verkopen, omdat ze formeel eigendom zijn van Staatsbosbe heer. Het toenmalige bestuur had 'vergeten' een recht van opstal te vestigen. De schaapskooi is dus for meel eigendom van Staatsbosbe heer. De sleutel ligt dus volgens Schenk bij Staatsbosbeheer, maar deze or ganisatie bemoeit zich niet met het conflict, zegt woordvoerster Jo ke Bijl. „Het is weliswaar een heel trieste, zaak maar wij zijn niet bij machte deze financiële problemen op te lossen. Het gaat om een con flict tussen een stichting en twee voormalige werknemers. Wij spe len geen rol in een oplossing." Daar is het laatste woord echter nog niet over gezegd, vindt de Vlis- singse wethouder Jacques Damen, in de jaren zeventig intensief be trokken bij de oprichting van de stichting en de schaapskudde. „Staatsbosbeheer heeft als natuur beheerder heel veel baat gehad bij de schapen op de bloemdijken. Ik wil daarom graag een bemiddelen de rol spelen." Damen heeft op 30 januari een gesprek met Staatsbos beheer en met Natuurmonumen ten over het conflict.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50