Groot draagvlak voor schaapskudde BEVELANDEN/THOLEN Volkslied almanak Tip? redactie@pzc.nl 21 Kleiduivenschieters moeten nog niet weg 22 Actie Yvonne Nijssen en Rens Duvekot van De Schaapskooi levert in twee weken tijd 25.000 handtekeningen op Soft- en harddrugs na inval aangetroffen Ijsbaan Krabbendijke opengebroken Voor de eerste keer een Ladiesrun in Goes WOENSDAG 16 januari 2013 PZC door Frank van Cooten HEINKENSZAND - Yvonne Nijssen en Rens Duvekot van schapenboer derij De Schaapskooi in Heinkens- zand hebben in twee weken tijd 2500 handtekeningen opgehaald voor behoud van de kudde op de bloemdijken van Zuid-Beveland. De handtekeningen zijn dinsdag ochtend in aanwezigheid van ruim honderd schapen en leerlin gen van de Heinkenszandse basis scholen De Wegwijzer en De Rei ger overhandigd aan loco-burge meester Ad Schenk. „De schapen horen hier. Dat heb ben we zo veel gehoord de afgelo pen twee weken. Uit de hoeveel heid handtekeningen blijkt dat er enorm veel draagvlak is voor de kudde. Wat er nu gaat gebeuren, is afwachten. Kijken en hopen of er een oplossing te vinden is", zei Yvonne Nijssen. De gemeente Borsele en de provin cie Zeeland zijn gestopt met de subsidie. Daarom is de kudde, in clusief schaapskooi en informatie centrum, in 2011 overgegaan van de stichting naar schapenboerderij De Schaapskooi. Door een uitspraak van de rechter moet de stichting een schadever- goeding'betalen van bijna een ton aan voormalige herders Koen Pille en Carola van den Handel. De stichting heeft dat geld niet. „Als dit niet wordt opgelost, zou dat het einde kunnen betekenen van de schaapskudde", zei Schenk dins dag. „De overname van de kudde door de schapenboerderij zag er goed uit maar het wespennest is door de claims van de vorige her ders groter dan ooit. Ook wij vin den behoud van de kudde van groot belang maar wij kunnen dat niet oplossen." Volgens Schenk ligt de sleutel bij Staatsbosbeheer. De stichting heeft in de jaren ze ventig na de bouw van de schaaps kooi 'vergeten' het recht van op stal te vestigen op het pand. Zo doende is de eigenaar van de grond ook de eigenaar van de op stallen en dat is Staatsbosbeheer. „Om schoon schip te maken zou Staatsbosbeheer die ton kunnen betalen. Ze hebben de opstallen immers zo maar in de schoot ge worpen gekregen." Wethouder Jac ques Damen van de gemeente Vlis- singen is bereid een bemiddelende rol te spelen. Damen was betrok ken bij de oprichting van de stich ting. „De schapen gaan mij nog zeer na aan het hart." www.pzc.nl/video Schapen, leerlingen van basisscholen en de schapenboerderij zelf voerden dinsdag actie voor behoud van de schaapskudde. foto Mechteld Jansen TERNEUZEN KRABBENDIJKE Het ijs op de ijsbaan in Krabbendij ke is dinsdagmiddag opengebro ken. Dat hebben de ijsmeesters gedaan- omdat de sneeuw dan in het water kon vallen en er weer een gladde ijsvloer ontstaat. Door de sneeuw was de ijsvloer te slecht om te kun nen schaatsen. In Krabbendijke heeft men goede ervaringen met deze aanpak. GOES Op 24 maart wordt in Goes voor het eerst een ladiesrun gehouden. Dat is een hardloopevenement over twee afstanden: vijf en tien ki lometer. Na afloop kunnen de dee- leners shoppen op de vriendinnen- dag in het centrum. De opbrengst gaat naar Viva Donna, een organisa tie voor vrouwen met kanker. Er is plaats voor 500 loopsters. Inschrijven: www.sportpuntzeeland.nl In het pand aan het Huizingaplein in Terneuzen waar de politie maan dagavond een inval deed, is 'een hoeveelheid soft- en harddrugs' ge vonden. De politie wil 'in verband met het onderzoek' niet zeggen hoeveel. De bij de inval opgepakte zes personen zijn na verhoor vrijge laten. De politie kwam in actie na klachten uit de buurt. Meer arresta ties worden niet uitgesloten. Hij is een groot voetballiefhebber, dat ventje van acht uit 's-Gravenpol- der. Zondagavond zit hij steevast met het bord op schoot voor de televisie en heel soms mag hij laat opblijven voor een belangrijke interland. Nog niet zo heel lang geleden liep hij samen met zijn moeder een rond je over de dijk in zijn dorp. Plots stond hij stil, vlakbij het voet balveld van de plaatselijke helden van Apollo'69, die zojuist aan een wedstrijd wilden beginnen. „Wat doe je?", vroeg zijn moeder, toen hij daar zo ineens stokstijf bleef staan. „Wachten", zei het kereltje. „Waarop?", vroeg zijn moeder. „Tot ze het Wilhelmus gaan zingen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 49