zeeland 125 Verkoop Scheldorado kan bijna beginnen van coffeeshop loopt vast intratuin Verrassing A Al 130 jaar Pentekening Geld druppelt nog binnen voor Serious Request Everse verdedigt zijn wereldtitel stamppot 19 januari 10.00 - 16.00 uur interieur stylist Gratis door ons opgepot Intratuin Koudekerke (Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke) 11 geeft kl aan groen woensdag 16 januari 2013 MMBNMNMMMMM Maria en Liza Janse: „We wisten niet dat er een pen tekening van In 't Vrij bestond tot we een briefje in de bus vonden van een medewerker van het Ce- meentearchief. Die meldde dat via Marktplaats een afbeelding van ons huis te koop werd aangeboden." si Tegenwoordig kunnen jonge ren op de Pieter Zeeman- school in Zierikzee leren timme ren, verven en metaal bewerken. In 1883 konden ze daarvoor te recht nabij de Dikke Toren in het gebouw dat nu De Driehoek heet. In 1904 verhuisde deze Ambacht school met 48 leerlingen naar een nieuw onderkomen aan 't Vrije en Jannewekken. Daar werd in 1919 ook een ambtswoning gebouwd voor de directeur. Het echtpaar lanse, dat de ambtswoning in 1985 kocht, runde daar vele jaren een tuincentrum/hoveniersbedrijf. Te genwoordig is Liza Janse uitslui tend actief als hovenier. e windvaan op de schoor steen en de buitenluiken ont- door Harmen van der Werf terneuzen - Subtropisch zwem bad Scheldorado in Terneuzen is dinsdag door de rechtbank in Mid delburg failliet verklaard. Het door personeel van Scheldorado aange vraagde faillissement maakt het bijna mogelijk over te gaan tot ver koop van het zwembad en het in december failliet verklaarde vakan tiepark De Braakman bij Hoek. Erik Jansen, medewerker van cura tor Coen Houtman, verwacht dat de overname in februari rond kan zijn. Scheldorado sloot op 12 november al de deuren. De rekeningen kon den niet meer worden betaald. Me dewerkers kregen over november nog wat loon, maar over december helemaal niets. Het bedrijf moest eerst failliet zijn, voordat ze bij uit keringsinstantie UWV terecht kon den voor een loongarantieregeling. Dat kan nu. Het faillissement van Scheldorado komt ook curator Houtman goed uit. Hij heeft 'meer dan vijf over namekandidaten voor vakantie-ei- land De Braakman, die 't liefst ook Scheldorado willen kopen. Dank zij het faillissement van het zwem bad kan er verder worden gespro ken. Het concern kwam begin 2012 in financiële problemen. meer te bekennen zijn vindt het stel de huisnaam nog steeds toe passelijk. „We zitten nog steeds vrij, omdat rondom het huis veel tuin ligt." oostkapelle - Hoewel het Glazen Huis allang is verdwenen uit Oost- kapelle, blijft het geld voor Serious Request nog steeds binnendruppe len. De teller staat inmiddels op 116.187.96 euro. De organisatie Stichting Oostkapelle Steunt wil de actie in de loop van februari de finitief afronden. Dan wordt het eindbedrag bekendgemaakt en zet de stichting de financiële verant woording van de actie op haar site. Het Glazen Huis bij eetcafé De Babbelaar aan de Dorpsstraat herbergde van 18 tot en met 24 de cember de drie dj's Hans Burgs, Reinier Wondergem en Jeroen Burgs. Zij verzorgden 24 uur per dag muziek. coujnsplaat - Chefkok Hans Ever- se van Cleijenborch Culinair in Co- lijnsplaat verdedigt vrijdag 15 fe bruari zijn wereldtitel stamppotko- ken. Hij doet dat tijdens de negen tiende editie van het WK Stamp- potkokenin de stad Groningen. Gelijktijdig met het WK stamppot- koken vindt ook het WK Snertko- ken plaats in de keukens van het Alpha College in Groningen. Chefkok Everse won vorig jaar de titel met een rodebietenstamppot met varkenswang. De inzending voor dit jaar serveer de Hans Everse al afgelopen sep tember eens tijdens de stamppot- tenweek in de Week van de Smaak. Plant Pot 25% korting Galgeweg 5, 0118-551623 Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl van Breeuwer en Van Looy haalde het niet omdat de strook tussen de Kanaalweg en het spoor de be stemming kantoor heeft. Bovendien zou een wietshop tot veel extra verkeer leiden op de drukke Kanaalweg. Naast bezwa ren gebaseerd op het bestemmings plan staat in de afwijzing verder dat 'het risico bestaat dat scholie ren een bezoek zullen brengen' aan die coffeeshop en dat 'aan een wietwinkel op deze locatie ook na delige effecten voor het imago van de stad verbonden kunnen zijn'. Volgens Breeuwer zijn de afgelo pen vier jaar alle locaties afgewe zen. Maria en Liza Janse. „We zijn altijd op zoek naar spullen die het huis he lemaal authentiek kunnen maken. Bijvoorbeeld sierpunten voor op het dak." foto Dirk-Jan Gjeltema door Emile Calon middelburg - Dimitri Breeuwer vindt dat de gemeente Middelburg de afgelopen jaren verkrampt rea geerde op alle plannen voor het opstarten van een nieuwe coffee shop. Samen met zijn compagnon Will van Looy probeerde de Terneuze- naar jarenlang een vergunning te krijgen voor een coffeeshop. Eind vorig jaar beslisten B en W de aan vraag van de stichting We Smoke voor een niet-commerciële coffee shop annex cannabis-informatie- centrum in het Middelburgse Sta tionsgebied af te wijzen. Het plan breken. Maar verder zou de pente kening vorige week gemaakt kun nen zijn. Het is tientallen jaren ge leden dat hun pand aan 't Vrije in Zierikzee werd vereeuwigd op pa pier. „We wisten niet dat deze te kening bestond tot we een briefje in de bus vonden van een mede werker van het Gemeentearchief Schouwen-Duiveland. Die meldde dat op Marktplaats een afbeelding van ons huis werd aangeboden. We boden 35 euro en reden naar Harderwijk om hem op te halen. De vorige eigenaresse kocht de te kening op een marktje omdat ze het zo'n mooi huis vond. Ze was heel verrast dat het echt bestond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45