22 zeeland Rechter stelt omroep SD in het gelijk Controleurs jagen hele jaar door op illegale visstropers in de regio Sneeuwtapijt zorgt voor Honderdelf mutsjes Drugs gevonden na inval politie Geen schadevergoeding ex-penningmeester EP woensdag 16 januari 2013 door Ad Roos ZIERIKZEE - Radio Schouwen-Dui- veland hoeft haar ex-penningmees ter, die verdacht wordt van verduis tering, géén schadevergoeding te betalen en hoeft ook niets te recti ficeren. De voorzieningenrechter in Mid delburg heeft dat gisteren beslist. De lokale omroep deed in oktober vorig jaar aangifte tegen de Zierik- zeeënaar, omdat die van januari 2011 tot en met augustus vorig jaar zo'n 25.000 euro van de omroep naar zijn eigen bedrijf zou hebben overgemaakt. De penningmeester ontkent deze beschuldiging en zegt dat het over geboekte geld de vergoeding is voor door zijn bedrijf verrichte werkzaamheden. Hij spande daar om een kort geding aan en eiste rectificatie en geld, omdat hij scha de zou hebben geleden. Óp de schadevergoeding verlangde hij een voorschot van 5000 euro. De ex-penningmeester boekte maandelijks 543 euro van de om roep naar zijn eigen rekening. Hij beroept zich daarbij op een over eenkomst uit 2001, maar daarvan vindt de voorzieningenrechter geen voldoende bewijs. Wel stelt zij vast dat - als dat zo zou zijn - die bedragen dan wel sterk afwij ken van het jaarbedrag van 2100 euro dat in 2001 zou zijn afgespro ken. Bovendien werden de betalin gen niet verantwoord in de jaarre keningen. Zo is in het concept van de jaarrekening 2011 voor admini stratie, financieel beheer en secre tariaat en overige ondersteunings werkzaamheden een bedrag van 3750 euro opgenomen, terwijl er een aanzienlijk hoger bedrag naar de rekening van de ex-penning meester is overgeboekt. Dat de ex-penningmeester gewei gerd zou hebben het bestuur van de omroep inzage te geven in de administratie, omdat het bestuur geen afspraak zou hebben ge maakt om de spullen op te halen, legt de rechter naast zich neer. Vol gens haar moet het duidelijk zijn geweest dat de spullen direct over gedragen moesten worden. Pas toen het bestuur aangifte van ver duistering deed werd de admini stratie aan de politie overhandigd. Ook heeft de omroep met haar uit latingen niet onzorgvuldig gehan deld, vindt de rechter. „Van belang daarbij is dat het bestuur van de omroep er meerdere malen bij de penningmeester op heeft aange drongen om openheid van zaken te geven om daarmee de verden kingen te ontkrachten. Maar de penningmeester wilde het kenne lijk op aangifte van verduistering laten aankomen." Dat het bestuur de nieuwsbrief met daarin de be schuldiging bewust aan de media zou hebben verstrekt, lijkt de rech ter niet aannemelijk. De proceskosten van het kort ge ding - 1391 euro - zijn voor reke ning van de ex-penningmeester. Tegen de Zierikzeeënaar loopt nog een strafrechtelijk onderzoek. Sportvisserij Zuidwest Nederland en de provincie Zeeland twee man nen aan in de haven van Bomme- nede aan het Grevelingenmeer. Ze werden op heterdaad betrapt bij het lichten van palingfuiken. De fuiken waren aan elkaar gekoppeld en waren niet voorzien van ont snappingsluiken. De controleurs hebben 24 fuiken in beslag geno men. De mannen (een 31-jarige in woner van Schouwen-Duiveland en een 33-jarige Zierikzeeënaar) werden overgedragen aan de poli tie. Bij onderzoek trof de politie bij de 31-jarige man zes kilo leven de paling aan en drie luchtbuksen. De paling is weer uitgezet en de luchtbuksen zijn in beslag geno men. De mannen hebben een pro ces-verbaal gekregen. Sportvisserij Zuidwest Nederland en de contro leurs van de provincie Zeeland werken vaak samen om stroperij aan te pakken, zegt directeur De Vries. „Daar hebben we goede con tacten mee." Het zijn meestal ge richte controles, nadat een contro leur van Sportvisserij in het veld iets heeft gehoord over illegale praktijken. In de afgelopen tijd werd door con troleurs van beide organisaties al zeer regelmatig 's nachts gepost in de omgeving van Zierikzee, Ou- werkerk en Bommenede. Sneeuwballengevecht op de Wilibrordusschool in Zierikzee. BROUWERSHAVEN - De vrouwen van de afdeling Brouwershaven van Vrou wen van Nu breien mee voor de actie Save the Children. Doel is het onder steunen van moeders en hun pasgeboren baby's in Centraal Azië. De muts jes helpen baby's warm te houden. De vrouwen - op de foto penningmees ter Matty Hage - breiden 111 mutsjes. foto Koos Hage TERNEUZEN - In het pand aan het Huizingaplein in Terneuzen heeft de politie maandagavond een on bekende hoeveelheid soft- en hard drugs gevonden. De politie wil in verband met het onderzoek niet zeggen hoeveel drugs zijn aangetroffen. Bij de in val zijn zes personen opgepakt. Zij zijn inmiddels verhoord en alle maal weer vrij. De politie kwam in actie na klach ten uit de buurt. Meer arrestaties worden niet uitgesloten. door Melita Lanting BOMMENEDE - Visstroperij is per manent een aandachtspunt voor controleurs van Sportvisserij Zuid west Nederland. Stroperij komt zeer regelmatig voor, zegt direc teur Wim de Vries van Sportvisse rij Zuidwest Nederland. „Meestal op paling, maar ook snoekbaars of harder." Volgens De Vries levert vooral de paling financieel het no dige op. Daarom is de stroperij meestal gericht op paling, een vis soort waar het niet goed mee gaat in Nederland. Afgelopen weekend hielden bijzon der opsporingsambtenaren van iemand buiten een teiltje sneeuw. Hanzen: „Kunnen de bewoners er even aan voelen en een sneeuwbal maken." Een stuk verderop in Zierikzee, in het restaurant van De Wieken, zit de 93-jarige Aaltje Suurland: „Het is mooi om te zien", zegt ze met een blik naar buiten. „Maar je moet er niet in wezen. Ja, jonge mensen vinden dit leuk. Maar ik kom met mijn rolstoel toch al bijna nooit buiten." Jacqueline Bouwman van Eiland- zorg De Wieken heeft nog geen hulpkreten uit de aanleunwonin gen gehoord. „Ik denk dat de fami lie boodschappen doet. Dat regelt zich hier eigenlijk altijd vanzelf." De overblijfkinderen op basis school Willibrordus in Zierikzee hebben hun boterhammen al op. Ze kunnen niet wachten op het sein van de juf dat ze naar buiten mogen. Op het schoolplein wil de joelende meute wel meewerken aan het plannetje van de fotograaf. Een groep links, een groep rechts en dan een sneeuwballengevecht. Door het grote aantal treffers te kent zich een witte mist af boven het strijdtoneel. Op Twitter laat de gemeente zich 's ochtends van zijn pro-actieve kant zien. Om negen uur ver schijnt een opsomming van alle wegen en straten op het eiland die vandaag worden gestrooid. Om ge zeur te voorkomen kun je maar be ter duidelijk zijn, heeft kennelijk ie mand bedacht. Er is maandag tot laat in de avond gestrooid en geschoven. Om vier uur dinsdagmorgen ging het weer verder. „Toen waren er vijf combi naties op de weg. Dat zijn zeven mensen. In de loop van de dag zijn er daar nog tien bij gekomen. Die hebben met de hand bushal tes en oversteekjes geveegd", ver telt Harry Davidse van de Uitvoe ringsdienst Openbare Ruimte. Sinds gisteren is het wit tussen Bruinisse en Westenschouwen. Problemen bleven uit. Kinderen hebben dikke pret in de sneeuw. door Ton van den Nouweland De receptioniste van zorgcentrum Borren- damme laat zich voor de verandering eens niet bellen, maar belt zelf. „We hebben van avond seniorenrestaurant. Ik bel de eters met de vraag of ze opge haald willen worden." Ja, To Hanzen zorgt voor de oudjes. Al heeft dat helaas gren zen: „De loop rond het gebouw hebben we gestrooid. Maar we kunnen niet het hele terrein sneeuwvrij maken. Het is toch al behelpen hier, midden tussen de nieuwbouw." Zo af en toe haalt er

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 42