Opslag MZI's blijkt taai probleem Arrestatie autobranden SCHOUWEN-DUIVELAND Volkslied Eerste ladiesrun in centrum Goes almanak 21 Mutsjes, mutsjes en nog eens mutsjes 22 Zoektocht gemeente en vissers naar geschikte duurzame locaties WOENSDAG 16 januari 2013 PZC door Piet Kleemans bruinisse - De opslag van Mossel- zaadinvangsinstallaties (MZI's) blijkt een taai probleem. Eerder zegde de gemeente toe dat er ge zocht zou worden naar geschikte locaties voor winterberging van de materialen. De zoektocht neemt meer tijd in beslag dan gehoopt. Zowel de vissers als de gemeente blijven optimistisch. De toon tijdens de jaarvergadering vorig jaar van de Bruse vereniging van mosselkwekers Algemeen Vis- sersbelang was optimistisch. Wet houder Gilles Houtekamer voedde het optimisme met de mededeling dat de gemeente haar beste been tje voor zou zetten om in elk geval een tijdelijke oplossing van het op slagprobleem te zoeken. Dat duurde sommige vissers te lang. Een van hen gebruikte een perceel bij Bruinisse voor opslag, maar dat bleek in strijd met het be stemmingsplan. De gemeente som meerde de visser de opgeslagen materialen weg te halen met als stok achter de deur een dwang som van 5000 euro per week. De visser in kwestie diende tegen het opleggen van de dwangsom een bezwaarschrift: in, maar dat is door de gemeente ongegrond verklaard. „De overtreding is nu beëindigd", zegt Julius Okma van de gemeente Schouwen-Duiveland. „Er voor zo ver ik weet is er op dit moment ook geen sprake meer van overtre dingen." De oplossingen die nu ge vonden zijn voor de MZI-opslag zijn in de visie van wethouder Houtekamer noodoplossingen. Dë MZI's zijn her en der verspreid en dat is - zegt Houtekamer - verre van ideaal. „We kijken niet alleen naar de korte, maar ook naar de lange termijn. Er moet op termijn gewoon een duurzame opslag van MZI's komen." Houtekamer voegt daar aan toe dat bij het zoeken naar opslagloca ties de huidige omvang van de MZI's niet maatgevend is. „In de toekomst staat de MZI's nog een forse opschaling te wachten, dus daar moeten we ook rekening mee houden." Wanneer er daadwerke lijk een concreet voorstel voor het aanwijzen van een of meerdere lo caties voor de opslag van MZI's komt is volgens Sander Eland van de gemeente Schouwen-Duive land onmogelijk te zeggen. „Er komt heel wat bij kijken. Er zijn een heleboel dingen waar je reke ning mee moet houden, maar we proberen er samen met de vissers uit te komen." Voorzitter Cees Otte van visserijve reniging Algemeen Vissersbelang blijft optimistisch over de kans dat er een permanente oplossing voor het opslagprobleem komt. „We hebben binnenkort weer ken en ik verwacht eigenlijk dat we dan weer een stap vooruit kun nen zetten." Opslag van MZI-materiaal - hier aan de Zuidweg bij Bruinisse - kost veel ruimte. GOES - Op 24 maart wordt in Goes voor het eerst een ladiesrun gehou den. Dat is een hardloopevene ment over twee afstanden: vijf en tien kilometer. Na afloop kunnen deelnemers stroppen op de vrien- dinnendag in het centrum. De op brengst gaat naar Viva Donna, een organisatie voor vrouwen met kan ker. www.sportpuntzeeland.nl WÊÊÊÊÊHÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊÊtÊÊÊÊKÊKÊÊÊÊ foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.n! sommelsdijk - De politie heeft dinsdagochtend vroeg een 21-jari- ge man uit Sommelsdijk aangehou den. Hij wordt verdacht van be trokkenheid bij de autobranden in Sommelsdijk op 31 december. De man werd aangehouden in zijn woning. Vorige week woensdag werd een eerste verdachte - een 21-jarige Dirkslander - opgepakt Hij is giste ren voorgeleid aan de rechter-com- missaris. Die heeft hem op vrije voeten gesteld, maar hij blijft ver dachte in deze zaak. Op oudejaars dag werd brand gesticht in zeven auto's op een parkeerterrein bij de politiepost van Sommelsdijk. Vijf auto's waren door de politie ge huurd om tijdens de jaarwisseling mee te patrouilleren. De schade loopt in de tonnen. Hij is een groot voetballiejhebber, dat ventje van acht uit 's-Gravenpol- der. Zondagavond zit hij steevast met het bord op schoot voor de televisie en heel soms mag hij laat opblijven voor een belangrijke interland. Nog niet zo heel lang geleden liep hij samen met zijn moeder een rond je over de dijk in zijn dorp. Plots stond hij stil, vlakbij het voet balveld van de plaatselijke helden van Apollo '69, die zojuist aan een wedstrijd wilden beginnen. „Wat doe je?", vroeg zijn moeder, toen hij daar zo ineens stol&ij^jtieej staan. „Wachten", zei het kereltje. „Waarop?", vroeg zijn moeder. „Tot ze het Wilhelmus gaan zingen."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41