sport 131 De Vries herhaalt zijn solo van 2010 CREDIT VXONNAIS Katoesja krijgt continentale licentie Blatter: puntenaftrek bij racisme door fans Van Boekei leidt Ajax-Feyenoord Strachan bondscoach van Schotland De Nooijer en De Geus verlengen Hein Verbruggen en Pat McQuaid zullen de uitzending bang afwachten. Wie er nog meer moet vrezen - Thom Weisel: topbankier, mede-eigenaar van Armstrong wielerploeg US Postal en als adviseur betrokken bij vele commerciële deals van Armstrong. Weisel wist volgens de renner van dopinggebruik, waardoor zijn miljoenclaim tegen Armstrong geen stand houdt. - Jean-Marie Leblanc: Tourbaas in de periode dat Armstrong zeven keer de Tour won. Was ook hij op de hoogte van epogebruik en zweeg hij uit angst voor imagobeschadiging? - De dopingbureaus: noemt Armstrong hen medeplichtig? 'Mijn benen begonnen te verzuren, maar dan ruik je de overwinning en kan je nog net iets extra's' woensdag 16 januari 2013 MOSKOU De Russische wielerploeg Katoesja heeft van de internationale wiel- renunie UCI een licentie gekregen als continentale ploeg. Dat is het ni veau onder de World Tour. De UCI weigerde eerder de formatie van de Spaanse kopman Joaquim Rodri guez een toegangsbewijs voor de World Tour te geven. Hierdoor heeft de ploeg geen directe toe gang tot de grote wedstrijden. Ka toesja is naar hoogste sporttribu- naal CAS gestapt om een licentie af te dwingen. LONDEN Voorzitter Sepp Blatter van de Fifa wil dat clubs met puntenaftrek worden bestraft bij racistisch wan gedrag door de fans. „We doen er alles aan om al het racisme uit te bannen", aldus de preses in een in terview met de Britse zender Sky Sports. Blatter toonde onlangs nog weinig begrip voor de actie van Ke- vin-Prince Boateng van AC Milan, die met zijn ploeg van het veld af ging nadat hij racistisch werd beje gend in een oefenduel. Hij noemde die actie niet verstandig. ZEIST Pol van Boekei leidt zondag de klas sieker in de eredivisie tussen Ajax en Feyenoord. Hij wordt bijgestaan door de assistenten Hessel Steegs- tra en Mario Diks. Danny Makkelie fungeert als vierde official. Van Boekei is blij met zijn aanstel ling. „Wedstrijden tussen Ajax en Feyenoord zijn altijd speciaal. Daar bij wordt het mijn eerste klassie ker. Ik kijk er zeer naar uit om deze topwedstrijd te fluiten in een volle Arena", aldus Van Boekei. De eredivisie wordt komend week einde ha de winterstop hervat. GLASGOW Gordan Strachan is de nieuwe bondscoach van Schotland. De 55-jarige oud-international heeft een contract tot en met het EK van 2016 ondertekend. Hij volgt Craig Levein op, die in november werd ontslagen wegens de tegenvallende resultaten in de WK-kwaliflcatie. „Ik ben heel erg trots dat ik trainer ben geworden van het Schotse elf tal", zei Strachan, die in het verle den werkzaam was bij Middles brough, Coventry, Southampton en Celtic. MIDDELBURG Hans de Nooijer blijft langer actief als trainer van zondagvierdeklas ser Patrijzen. De Middelburger is bezig aan zijn eerste seizoen bij de club uit 's-Heerenhoek. Patrijzen staat op de achtste plaats in 4A. Rohan de Geus blijft actief als trainer van zaterdag-vierdeklasser Lewedorpse Boys. De 27-jarige Goe- senaar knoopt er na overleg met het bestuur van de Bevelandse club nog een derde seizoen aan vast. Le- bo staat in de vierde klasse A voor laatste met tien punten uit dertien wedstrijden. NOORDLAREN - In november 2010 soleerde Bob de Vries naar de over winning in Noordlaren, toen het Groningse dorp dat jaar de gast heer was van de eerste marathon op natuurijs. Dinsdagavond her haalde de schaatser van de BAM-ploeg dit kunstje door we derom de zege op te eisen bij de eerste natuurijsmaFathon, die we derom in Noordlaren werd gehou den. „Dit baantje mag ik wel", sprak hij lachend. De Vries maakte deel uit van een kopgroep van tien rijders en hij de marreerde sluw toen het peloton moest spurten om de elfde plek. „Dit was wel het plan", zei hij te gen RTV Noord. „Mijn teamge noot Christijn Groeneveld was de rapste van de kopgroep, dus ik moest^a^nvallen.^y.et pakte pr^h- De BAM-rijder trok op ruim veer tig ronden voor de finish ten aan val en pakte samen met negen an deren al snel een ronde voor sprong op het peloton. Daarvoor had Middelburger Niels Mesu zich laten zien. Hij maakte vroeg in de koers deel uit van een kopgroep van vier, die even zicht had op de staart van het peloton. Het lukte net niet een ronde voorsprong te nemen, waarne de vluchters wer den teruggepakt. Uitgerekend op het moment dat de grote meute moest 'afsprinten' voor de elfde plek, sloop De Vries handig mee in het kielzog van de spurtende schaatsers. Op die ma nier pakte hij een voorsprong ten opzichte van zijn concurrenten en die marge gaf hij niet meer weg. In de sprint van het peloton ein digden Niels Mesu en zijn oudere broer Erwin in de middenmoot. Om het succes van de BAM-ploeg compleet te maken, won Groene veld de sprint om de tweede plaats, vlak voor zijn teamgenoot Berga. „Mijn benen begonnen aar dig te verzuren, maar op een gege ven moment ruik je de overwin ning en dan kan je nog net iets extra's", keek De Vries terug op zijn solo. Op het sfeervolle baantje in Noord laren stonden al ruim anderhalf uur voor de wedstrijd rijen voor de kassa's. Dit seizoen kregen de liefhebbers ook écht waar voor hun geld. Vorig jaar ontbraken alle toppers, omdat de schaatsbond KNSB hun een startverbod had ge geven. Toppers als Jorrit Bergsma en Groeneveld werden geacht deel te nemen aan het open NK dat een dag later op de Oostenrijkse Weissensee werd gehouden. En daardoor kreeg B-rijder Erik-Jan Kooiman de kans de mooiste zege uit zijn loopbaan te boeken. Kooiman was nu weer aanwezig, maar hij stond letterlijk en figuur lijk in de schaduw van marathon vedetten als Bergsma en De Vries. Eerder op de avond ging bij de vrouwen de zege naar Mariska Huisman. De Noord-Hollandse had afgelopen weekeinde al de eindzege in de KPN Marathoncup op kunstijs veiliggesteld en toonde zich enkele dagen later ook de sterkste op natuurijs. In de spurt was niemand tegen haar opgewassen. „Het was een ge weldige wedstrijd, met zo veel mensen om de baan", zei de win nares, die Irene Schouten voor bleef. „Er was veel gezelligheid hier. Ik heb genoten. Sommigen vinden de echte natuurijsklassie- kers mooier. Maar als ik op een meer rijd en er staat niemand langs de kant, dan word ik daar niet blij van." Hein Verbruggen (rechts) en Lance Armstrong (links) in een geanimeerd gesprek na de zeventiende etappe van de Tour de France van 2000. foto Patrick Kovarik/AP oom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 31