28 Steun voor schaapskudde in Heinkenszand Supermarkt verwacht hectiek op slotdag 19 januari 10.00 - 16.00 uur interieur stylist Gratis door ons opgepot Intratuin Koudekerke (Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke) TJ intratuin woensdag 16 januari 2013 etages moet de hoteltoren gaan tellen. moet eilandhotel 'Meer aan Zee' ver- gericht met boulevard, horeca en re- schijnen. De zuidoever wordt herin- creatie. archieffoto Lex de Meester door Raymond de Frel terneuzen - In tijden van crisis let ten veel mensen op elke eurocent, dus is het niet zo heel verwonder lijk als je zaterdag bij supermarkt Ciooo in winkelcentrum Schut tershof in Terneuzen over de kop pen kunt lopen. Ciooo houdt namelijk leegver- koop. Op nagenoeg alle producten wordt die dag vijftig procent kor ting gegeven. De winkel gaat om vier uur 's mid dags op slot, om op woensdag 6 fe bruari weer open te gaan onder de vlag van supermarktketen Jumbo. „Ik heb alle caissières ingeroosterd, want het zal wel lekker druk wor den", zegt bedrijfsleider los Vogel. „Hoewel we deze week ook al flin ke kortingen geven en natuurlijk niet veel meer bestellen. De win kel is nog niet voor de helft leeg, maar de spoeling wordt wel al dun ner." Het personeel, dat volledig wordt overgenomen door Jumbo, wordt de komende weken voorbereid op de omvorming door de zogenoem de 'Jumbo Academy'. Binnen nu en tweeënhalf jaar wor den alle Ciooo-filialen in Neder land omgevormd tot Jumbo, of an ders verkocht aan een andere ke ten. door Frank van Cooten heinkenszand - Yvonne Nijssen en Rens Duvekot van schapenboer derij De Schaapskooi in Heinkens zand hebben in twee weken tijd 2500 handtekeningen opgehaald voor behoud van de kudde op de bloemdijken van Zuid-Beveland. De handtekeningen zijn dinsdag ochtend in aanwezigheid van ruim honderd schapen en leerlin gen van de Heinkenszandse basis scholen De Wegwijzer en De Rei ger overhandigd aan loco-burge meester Ad Schenk. „De schapen horen hier. Dat heb ben we zo veel gehoord de afgelo pen twee weken. Uit de hoeveel heid handtekeningen blijkt dat er enorm veel draagvlak is voor de kudde. Wat er nu gaat gebeuren, is afwachten. Kijken en hopen of er een oplossing te vinden is", zei Yvonne Nijssen. De gemeente Borsele en de provin cie Zeeland zijn gestopt met de subsidie. Daarom is de kudde, in clusief schaapskooi en informatie centrum, in 2011 overgegaan van de stichting naar schapenboerderij De Schaapskooi. Door een uitspraak van de rechter moet de stichting een schadever goeding betalen van bijna een ton aan voormalige herders Koen Pille en Carola van den Handel. De stichting heeft dat geld niet. „Als dit niet wordt opgelost, zou dat het einde kunnen betekenen van de schaapskudde", zei Schenk dins dag. „De overname van de kudde door de schapenboerderij zag er Schapen, leerlingen van basisscholen en de schapenboerderij zelf voerden dinsdag actie voor behoud van de schaapskudde. foto Mechteld Jansen goed uit maar het wespennest is door de claims van de vorige her ders groter dan ooit. Ook wij vin den behoud van de kudde van groot belang maar wij kunnen dat niet oplossen." Volgens Schenk ligt de sleutel bij Staatsbosbeheer. De stichting heeft in de jaren ze ventig na de bouw van de schaaps kooi 'vergeten' het recht van op stal te vestigen op het pand. Zo doende is de eigenaar van de grond ook de eigenaar van de op stallen en dat is Staatsbosbeheer. „Om schoon schip te maken zou Staatsbosbeheer die ton kunnen betalen. Ze hebben de opstallen immers zo maar in de schoot ge worpen gekregen." Wethouder Jac ques Damen van de gemeente Vlis- singen is bereid een bemiddelende rol te spelen. Damen was betrok ken bij de oprichting van de stich ting. „De schapen gaan mij nog zeer na aan het hart." www.pzcnl/video Plant Pot 25% korting Galgeweg 5, 0118-551623 111L1 ClL U.11I Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl IJ geeft aan groen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25