241 zeeland Verkoop bad én camping Het uitzicht op de kan nu kering is essentiëel Geen risico op gezichtsverlies 'Wel markt voor tweede speelhal' r Rectificatie Spoorbomen dicht door defecte trein 'Het uitkijkplatform wordt een enorme attractie. Als je familie op bezoek is, laat je hen in één blik heel Zeeland zien' Onder het puntdak van de toren is het uitkijk platform op ruim hon derd meter hoogte. woensdag 16 januari 2013 Marco Doeleman van Zeeuwse Lagune door Harmen van der Werf terneuzen - Subtropisch zwem bad Scheldorado in Terneuzen is dinsdag door de rechtbank in Mid delburg failliet verklaard. Het door personeel van Scheldorado aange vraagde faillissement maakt het bijna mogelijk over te gaan tot ver koop van het zwembad en het in december failliet verklaarde vakan tiepark De Braakman bij Hoek. Erik Jansen, medewerker van cura tor Coen Houtman, verwacht dat de overname in februari rond kan zijn. Scheldorado sloot op 12 november al de deuren. De rekeningen kon den niet meer worden betaald. Me dewerkers kregen over november nog wat loon, maar over december helemaal niets. Het bedrijf moest eerst failliet zijn, voordat ze bij uit keringsinstantie UWV terecht kon den voor een loongarantieregeling. Dat kan nu. Het faillissement van Scheldorado komt ook curator Houtman goed uit. Hij heeft 'meer dan vijf over namekandidaten voor vakantie-ei- land De Braakman, die 't liefst ook Scheldorado willen kopen. Dank zij het faillissement van het zwem bad kan er verder worden gespro ken. Voordat er een deal kan worden ge sloten, moeten nog wel twee ande re BV's failliet worden verklaard, al dus Erik Jansen; Wabra (het water van de Braakmankreek) en Braak man Sport (de tennishal). Jansen weet dat het faillissement van bei de BV's is aangevraagd. Alle Braak man BV's en Scheldorado waren eigendom van vastgoedgigant Wes- termeijer in Arnhem. Het concern kwam begin 2012 in financiële pro blemen, wat uiteindelijk ook de Zeeuws-Vlaamse bedrijfsonderde len fataal is geworden. Jansen gaat ervan uit dat de overname al in fe bruari geregeld kan zijn. „De nieu we eigenaar kan dan voor Pasen (31 maart en 1 april) nog alles op orde brengen." Een glazen hoteltoren van 28 etages met bovenop een pu bliek panoramaplatform. Bouw je op 'hotspot' de Veerse Gat- dam, bouw dan een icoon voor Zeeland, stelt het consortium Zeeuwse Lagune. Met uitzicht op de Oosterscheldekering. door Claudia Sondervan Morgen, donderdag, presenteren Zeeuwse Lagune en bestuursvoorzit ter Dirk Cordeel van de grote Belgische bouwer Cor deel Groep het hotelplan in Wis- senkerke aan de gemeenteraad van Noord-Beveland. Er is een extra raadsvergadering uitgeschreven voor de nieuwe ver sie van het vijfsterrenhotelplan waar Cordeel Groep en directeur Marco Doeleman van Zeeuwse La gune sinds 2001 aan werken. Twee jaar geleden oordeelden de overhe den over het plan Palazz'eau dat het te massief, te veel een burcht zou worden. Het nieuwe hotelont- werp is een ranke toren met flan ken van gepotdekseld glas die het Zeeuwse licht en de omgeving re flecteren en zo de contouren wat verhullen. Gezien vanuit Veere zal het ge bouw de horizon allesbehalve do mineren, schetsen de ontwikke laars in artist's impressions. In de vorm refereert architect Jan Ver reist aan vuurtorens, de Stompe Toren, aan lichtbakens en andere karakteristieke hoge gebouwen in het Zeeuwse landschap. „Je moet wel de hoogte in. Het zicht op de kering is essentieel voor de ontwikkelaars", zegt Doeleman. Het hotel dat het con sortium wil bouwen moet uitkij ken over het Veerse Meer, over de dam naar de Noordzee en naar de Oosterscheldekering, dat grote icoon van Zeeland. Het hotel moet ook een icoon worden, een 'green resort destination' die de interna tionale toerist moet verlokken om te watersporten en wellnessen aan de zuidoever van de dam met het thema 'Meer aan zee'. De hotelontwikkelaars haken na drukkelijk in op de herontwikke ling van de Veerse Gatdam. Het kunstmatige eiland en de facilitei ten van het hotel worden als on derdeel van de toekomstige recrea tieboulevard aan de dam publiek toegankelijk. Op grondniveau komen congresfa ciliteiten. Daarboven de hotelka mers en appartementen en op de 27-ste etage een restaurant. Een vloer lager zijn de wellnessvoorzie- ningen. Op de 28-ste vloer, de hoogste, is onder het ornamentele puntdak van de toren het uitkijk platform op ruim honderd meter hoogte. Ter vergelijking: het kraaiennest van de euromast is 96 meter hoog. „Dat wordt een enorme attractie", verwacht Doeleman. „Als je fami lie op bezoek is, laat je hen in één blik heel Zeeland zien." De aanleg van het eiland en de bouw van het hotel ver gen 75 tot 80 miljoen eu ro, weet Marco Doeleman. De economische haalbaarheid is onderzocht, maar dat vindt Doele man een uitgemaakte zaak. „De grote investeerders die zich in laten met een project op deze schaal riskeren echt geen gezichts verlies. Cordeel is een familiebe drijf met een grote naam. Zulke ontwikkelaars beginnen er niet aan als zij niet verwachten dat dit mogelijk is en dat er aan verdiend kan worden." Gedurende de bouwfase van drie jaar levert het project Zeeland 350 voltijds banen op, direct en indi rect, zegt hij. Doeleman: „Natuurlijk zal Cordeel bij de bouw gebruikmaken van Zeeuwse bedrijven. Maar de tech nische kennis voor deze construc tie hebben we hier niet. Die heeft Cordeel." De aanleg van het eiland, met daar in onder de waterlijn een parkeer kelder met 475 plaatsen over twee bouwlagen, is een technisch hoog standje. Cordeel is de bouwer van het Deurgankdok in Antwerpen en construeerde ook het dok van Damen Shipyards in Vlissingen. Het hotel krijgt kleine tweehon derd luxe hotelkamers, tachtig ap partementen en 28 'duinwonin gen' die, met zand en aanplant op de daken, in de oever van het ei land komen met zicht op de Schotsman en Veere en eigen aan legsteigers. Ter hoogte van de tweede passerel over de weg op de Veerse Gatdam Vastgoedveiling Zeeland en Zuidelijke Zuid-Hollandse Eilanden 7 februari 2012 Op 5 januari stond m deze krant de aan kondiging van een aantal veilingobjecten, waaronder het pand Boterzandestraat 8 te Biervliet. Dit is niet juist. Geveild zal worden: het woonhuis met aan- en toebehoren gelegen aan de Boterzande straat 3 te Biervliet, gemeente Terneuzen, kadastraal bekend gemeente Terneuzen sectie BC nummer 1315, groot 2.04 Are. Notariskantoor Loof Segers Poppe Claushof 2,4532 BB Terneuzen Telefoon: 0115-617977 I Fax:0115-630216 I Contactpersoon: Dhr. mr J.P. Loof door Harmen van der Werf terneuzen - In de gemeente Ter neuzen is wel degelijk een markt voor een tweede speelautomaten- hal, aldus directeur Alexander Loontjens van de Christoffelgroep in Middelburg. Hij reageert daar mee op kritiek van JVH Gaming die de enige bestaande speelhal in de gemeente Terneuzen momen teel exploiteert. Dat is Playland in Axel. Volgens JVH Gaming wordt Play land direct in het voortbestaan be dreigd als de gemeenteraad zou in stemmen met de door Loontjens voorgestelde bouw van een speel- automatenhal in het oude postkan toor aan de Nieuwstraat in Terneu zen. „Het is natuurlijk niet leuk als er concurrentie komt", realiseert Loontjens zich, „maar er is abso luut ruimte voor een tweede speel- automatenhal in de gemeente Ter neuzen. In gemeenten van verge lijkbare grootte is het immers ook mogelijk." Het platform kerken in Terneuzen heeft een ander aspect aangesne den in een kritische brief: gokver slaving. Vooral jongeren zouden daar vatbaar voor zijn. Loontjes ka rakteriseert dit bezwaar als 'koud watervrees'. „In Hulst zitten we met onze speelautomatenhal naast de basiliek. Van de kerk aldaar heb ik nooit een negatief geluid verno men. Bovendien, kansspelen zijn i8plus-activiteiten." Voorstanders van een speelhal in de Terneuzense gemeenteraad ha meren erop dat aan die investering ook de bouw van een bowling-, snooker- en biljartcentrum aan de Kennedylaan-West in Terneuzen is gekoppeld. Loontjens maakt zelf die koppe ling niet zo strikt. „De speelhal heeft prioriteit. En we willen het liefst allebei realiseren, maar het zou ook los van elkaar kunnen." Loontjens gaat het centrum aan de Kennedylaan-West overigens niet zelf exploiteren. „We treden op als leverancier, ontwikkelaar en financier." De Terneuzense raad praat donder dagavond weer over de tweede speelhal. goes - Door een defecte goederen trein is de spoorwegovergang in de Van Hertumweg in Goes dins dagmiddag een tijd lang gestremd geweest. De locomotief was net het punt op het spoor gepasseerd dat de bo men automatisch dicht gaan. Om dat de loc op dat moment stilviel, bleven de spoorbomen gesloten. Omdat de storing tijdens de spits gebeurde was de politie snel ter plaatse om het verkeer te regelen. De treinen reden uit veiligheids overwegingen met aangepaste snel heid. Een reserveloc sleepte de wagons rond 17.15 uur weg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 24