221 zeeland Fusie scholen in Veere Hoogte tipi geeft nieuwe draai aan dwingt bewondering af discussie over kamperen in Veere s3 Jachtclub blijft nog op oude stek Walcheren wordt bedekt door woensdag 16 januari 2013 door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - De voorgenomen fusie tussen twee basisscholen in het stadje Veere riep dinsdagavond unaniem bewondering op bij de le den van de commissie Maatschap pelijke Ontwikkeling van de ge meente. Zeker omdat twee koepels van verschillende signatuur, de Pri mas- en Archipelgroep, samen gaan. Marion van Stiphout van D66: „Ik had nooit gedacht dat ik zo volmondig ja zou zeggen tegen de opheffing van een openbare school." Peter Geene PvdA/Groen Links: „Het is mooi dat beide groe pen zo samen optrekken. CDA'er Adri Abrahamse: „Een goede op lossing voor Veere." De vraagte kens van ouders bij het behoud van de identiteit van beide scho len zijn inmiddels weggenomen. Ook in Oostkapelle is sprake van een dergelijke fusie. Wethouder René Molenaar: „Het is van ongekende grootheid dat ba sisscholen op deze wijze samen verdergaan. Dat biedt kansen voor de toekomst van het onderwijs in de hele gemeente. Op termijn wor den beide scholen gehuisvest in het gebouw van de Valeriusschool. Dat is nieuw en modern en biedt ook ruimte voor uitbreiding met bijvoorbeeld kinderopvang." door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Na maanden discussië ren over een nieuwe kampeerver- ordening voor de gemeente Veere, wist een ogenschijnlijk simpel kampeermiddel als de tipi dinsdag avond een nieuwe discussie los te maken in de commissie Maat schappelijke Ontwikkeling. Inzet: in de nieuwe verordening is een maximale hoogte van vijf me ter opgenomen voor alle kampeer middelen op een minicamping. De Indiaanse tipi's van onder neemster Jacqueline Koolhaas bij Vrouwenpolder, variëren echter in hoogte tussen de zeven en de ne gen meter. Zij heeft er drie staan. Die mogen blijven, aan verworven rechten wordt niet getornd. Maar de onderneemster wil de mogelijk heid om met één of twee uit te breiden. Zij gaf dinsdagavond aan dat haar tipi's met name in trek zijn bij gezinnen. Koolhaas meent dat uitbreiding haar door de nieu we verordening bij voorbaat wordt ontnomen. „Het is een uniek con cept, vernieuwend en dat wordt zo de grond ingeboord." Ook de Vekabo, die zich bij mon de van Pieter Marinussen, dinsdag avond positief uitliet over de nieu we verordening, drong er bij het college van B en W op aan 'de kampeerondernemer voldoende ruimte te laten om zich te kunnen ontwikkelen'. „Er zit niet veel groei in de sector, dus onderschei dend zijn en productdifferentiatie zijn van het grootste belang." Wethouder René Molenaar zegde toe de tipi's nog eens te bekijken, maar zag er niets in om de hoogte van kampeermiddelen op te schroeven: „Dat is slecht voor het landschap." De commissie toonde zich verder tevreden, zeker nu het grootste struikelblok, de koppeling van 'reëel agrarisch bedrijf met mi ni-camping is vervallen. De ge meenteraad buigt zich op 31 janua ri nog over de verordening. door Nadia Berkelder rilland - De gemeente Reimers- waal blijft de kleiduivenschieters in Rilland voorlopig gedogen. De Jacht Schiet Vereniging krijgt voor het komende zomerseizoen een vergunning om te schieten op het terrein naast de golfclub in Ril land. Al jaren wordt in Reimerswaal ge steggeld over een speciaal terrein voor sporten die herrie maken: motorcross, karten en kleidui- venschieten. Rond de eeuwwisse ling kondigde de toenmalig burge meester Ton Verbree aan dat een dergelijk terrein voor lawaaispor- ten er moest komen. De kleiduivenclub zit nu op een terrein waar dat volgens het be stemmingsplan niet mag. Dat was een noodgreep: de vereniging moest verhuizen omdat de golf baan mocht uitbreiden. De rechter legde de kleiduifactiviteiten in 2005 stil omdat ze illegaal waren. Daarop besloot de gemeente een gedoogvergunning af te geven, de situatie zou immers maar tijdelijk zijn. Maar de vergunning is tot nu toe door de gemeente telkens ver lengd. Hoe lang die situatie nog gaat du ren, is niet bekend. Er is nog steeds geen overeenstemming over een nieuwe locatie, zegt een amb tenaar van de gemeente Reimers waal desgevraagd. „Dat heeft aller lei oorzaken: de samenwerking tus sen de clubs en vertraging bij de gemeente, het is een beetje een op telsom." Voor de kleiduivenschieters wordt gedacht aan een terrein aan de Brugweg, een stukje richting Bath. „Verplaatsing is wel nodig. Het ter rein is voor de vereniging nu wat te krap." De motorcrossers doen in elk ge val niet meer mee aan het geza menlijke lawaaisportcentrum, klinkt het op het gemeentehuis. „Die blijven gewoon zitten waar ze nu zitten." Vlissingen in de sneeuw, gezien vanuit de Sardijntoren. Rechts de boulevard. Voorbijgangers banen zich een weg door de deels geveegde Lange Delft in Middelburg. foto Theo Giele Sneeuwpret, mooie plaatjes en weer eens een ander gesprek van de dag. Maar ook: gemop per, valpartijen en overlast. Het is écht winter. door Carla van de Merbel MIDDELBURG - Walcheren werd dinsdag wakker onder een dik pak sneeuw. Het duurde even voor ie dereen op zijn dagelijkse plek zat en voor de hoofdwegen en -fietspa den weer enigszins begaanbaar wa ren. Toch bleven grote problemen uit. Misschien hadden fietsers nog wel het meeste last van de sneeuw. Veel kinderen en jongeren kwa men te laat op school. Het Schelde- mond College in Vlissingen kreeg 's ochtends zo'n vijftig telefoontjes van leerlingen die meldden niet of later te komen. Dat had vaak te maken met bussen die vertraagd waren. Henri Beltman van Con- nexxion bevestigt dat veel bussen langer over hun route deden. Vol gens hem zijn er op Walcheren geen bussen uitgevallen. Ook op scholengemeenschap Ne- halennia in Middelburg waren er 'behoorlijk wat' leerlingen te laat, zegt receptioniste Nel de Korte. „En een paar ouders belden op om te zeggen dat hun kinderen wat later van huis zouden vertrek ken. Dat ze wilden wachten tot het wat lichter was." De laatko mers kregen deze keer niet, zoals anders, een gele kaart, maar kon den zo door naar hun lessen. Een jongen die met de fiets uit Bigge- kerke was gekomen en zo'n drie kwartier te laat was, mocht eerst even bijkomen, vertelt De Korte. „Zijn route was heel slecht ge weest. Hij was verschillende keren gevallen. Z'n broek was helemaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22