Initiatiefnemer coffeeshop loopt vast 'Als het nu maar blijft vriezen' WALCHEREN BEDANKT VOOR JE DONATIE! Volkslied almanak Sneeuw op voetgangersdeel zorgt voor stremming bij Schroebrug 21 Geld SROostkapelle druppelt nog binnen 23 'Gemeente Middelburg reageert verkrampt' Ijs opengebroken om sneeuw op te ruimen Voor de eerste keer een Ladiesrun in Goes Soft- en harddrugs na inval aangetroffen WOENSDAG 16 januari 2013 PZC f KRABBENDIJKE Het ijs op de ijsbaan in Krabbendij- ke is dinsdagmiddag opengebro ken. Dat hebben de ijsmeesters gedaan- omdat de sneeuw dan in het water kon vallen en er weer een gladde ijsvloer ontstaat. Door de sneeuw was de ijsvloer te slecht om te kun nen schaatsen. In Krabbendijke heeft men goede ervaringen met deze aanpak. GOES Op 24 maart wordt in Goes voor het eerst een ladiesrun gehouden. Dat is een hardloopevenement over twee afstanden: vijf en tien ki lometer. Na afloop kunnen de deel nemers shoppen op de vriendin- nendag in het centrum. De op brengst gaat naar Viva Donna, een organisatie voor vrouwen met kan ker. Er is plaats voor 500 loopsters. www.sportpuntzeeland.nl TERNEUZEN In het pand aan het Huizingaplein in Terneuzen waar de politie maan dagavond een inval deed, is 'een hoeveelheid soft- en harddrugs' ge vonden. De politie wil in verband met het onderzoek niet zeggen hoe veel. De bij de inval opgepakte zes personen zijn na verhoor vrijgela ten. De politie kwam in actie na klachten uit de buurt. Meer arresta ties worden niet uitgesloten. Hij is een groot voetballiejhebber, dat ventje van acht uit 's-Gravenpol- der. Zondagavond zit hij steevast met het bord op schoot voor de televisie en heel soms mag hij laat opblijven voor een belangrijke interland. Nog niet zo heel lang geleden liep ttij samen met zijn moeder een rond je over de dijk in zijn dorp. Tip? redactie@pzc.nl Plots stond hij stil, vlakbij het voet balveld van de plaatselijke helden van Apollo '69, die zojuist aan een wedstrijd wilden beginnen. „Wat doe je?", vroeg zijn moeder, toen hij daar zo ineens stokstijf bleef staan. „Wachten", zei het kereltje. „Waarop?", vroeg zijn moeder. „Tot ze het Wilhelmus gaan zingen." door Emile Calon MIDDELBURG - Dimitri Breeuwer vindt dat het gemeentebestuur van Middelburg de afgelopen jaren verkrampt reageerde op alle plan nen voor het opstarten van een nieuwe coffeeshop. Samen met zijn compagnon Will van Looy probeerde de Terneuze- naar jarenlang een vergunning te krijgen voor een coffeeshop. Eind vorig jaar besliste het dagelijks be stuur van de gemeente om de aan vraag van de stichting We Smoke voor een niet-commerciële coffee shop annex cannabis-informatie- centrum in het Middelburgse Sta tionsgebied af te wijzen. Het plan van Breeuwer en Van Looy haalde het niet omdat de strook tussen de Kanaalweg en het spoor de bestemming kantoor heeft. Bovendien zou een wiet- shop tot veel extra verkeer leiden op de drukke Kanaalweg. Naast be zwaren gebaseerd op het bestem mingsplan staat in de afwijzing verder dat 'het risico bestaat dat scholieren een bezoek zullen bren gen aan die coffeeshop en dat 'aan een wietwinkel op deze locatie ook nadelige effecten voor het ima go van de stad verbonden kunnen zijn'. Breeuwer merkt op dat de afgelo pen vier jaar door de gemeente al le mogelijke locaties zijn afgewe zen. Een pand in de binnenstad was niet bespreekbaar, een coffee shop op een bedrijventerrein kon niet, een boot mocht niet, op de Mortiere was ook niet toegestaan, zo somt hij op in een brief aan ge meente en raad. Breeuwer geeft aan dat hij niet van plan is om nogmaals met een plan te komen voor een coffeeshop in Middelburg. Hij schrijft dat even tuele nieuwe mogelijkheden voor de verkoop van softdrugs maar door de gemeente zelf moeten worden aangedragen. In zijn brief gaat hij ook in op de bezwaren van de gemeente tegen hun plan. Zo stelt hij dat hij een zeer streng leeftijdsbeleid wilde voeren, zodat alleen mensen van achttien jaar en ouder toegang zou den krijgen tot de shop. En met een ontmoedigings- en preventie beleid zou geprobeerd worden te voorkomen dat jongeren onder de achttien jaar in contact zouden ko men met softdrugs. „Cannabis heeft altijd aantrekkingskracht op bepaalde jongeren, ook scholieren. Duidelijke informatie en regels kunnen hier juist een positieve bij drage leveren." Hij wijst er ook op dat hij de grond nabij het station alleen maar tijdelijk wilde pachten. Zo dra er concrete plannen zouden zijn voor de bouw van kantoren zou hij vertrekken. Ook is hij er van overtuigd dat hun shop geen grote aantallen klanten zou trek ken. ■PIHHM MIDDELBURG - De sneeuw heeft dinsdag korte tijd overlast opgele verd voor het verkeer over de Schroebrug in Middelburg. Rond 9.45 uur werden de Schroebrug en de daarnaast gelegen voetgangers brug geopend voor het scheep vaartverkeer. De voetgangersbrug ging echter door het extra gewicht van de sneeuw slechts een klein stukje omhoog. Hierdoor konden de schepen er niet onder door. Rond 10.15 uur waren de pro bleem verholpen. pagina 22 en 23: Winter op Walche ren Ijsmeester John Scharloo van IJsclub Veere bij 't Noordje naast de Langedam in Veere, waar de ijsvorming door de sneeuw nog te wensen over laat. Het waterschap is het werk daar tijdelijk gestopt. foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen VEERE - Wat somber bekijkt ijs meester John Scharloo de Veerse buitenvest ten noorden van de Langedam, in de volksmond 't Noordje. Het staat erom bekend dat het als eerste dichtvriest als de temperatuur onder nul daalt. Maar dan moet er geen sneeuw op lig gen zoals nu. „Nee, ik denk niet dat het nog veel wordt. Misschien als de brandweer ons weer helpt en er water op spuit. Maar dan moet het blijven vriezen, zonder dat het gaat sneeuwen." Waterschap Scheldestromen is ge stopt met het werk in dat deel van de vesten om schaatsers de kans te geven de ijzers onder te kunnen binden. Maar dat ziet Scharloo daar somber in: „Onder die sneeuwlaag groeit het ijs niet goed aan. Het is straks bobbelig en als de zon gaat schijnen, wordt het snel ook papperig." Maar er is hoop voor de schaatslief hebber. „De Grote Kreek", roept Scharloo enthousiast. „Volgens die nieuwe weersite van Chavanu uit Gapinge blijft het vriezen, ook in het weekeinde, zonder sneeuw. Als het waterschap daar ook stopt, wordt dat een prachtige baan. Al les staat er klaar voor. Maar ja, het is afwachten. Grinnikend: „Het kan vriezen en het kan dooien." Waterschap Scheldestromen: „Het project in de Veerse vesten en kre ken is langdurig en mensen onder vinden daar natuurlijk ook over last van. Dan gaan wij nu niet dwarsliggen. We weten dat er in Veere fanatieke schaatsers zijn die daar als eerste het ijs opgaan. Er is nog genoeg te doen." Het water schap heeft niet eerder werk stilge legd voor schaatsers. „De combina tie van een project in een gebied waar geschaatst kan wdrden én vorst, komt niet vaak voor

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21