JORDANIË PZC Sneeuwval zorgt in Zeeland voor plezier, maar ook voor overlast Zes aanhoudingen na inval in woning centrum Terneuzen KRAS .NL UW MENING 423 reacties Word ook abonnee! 8 711688 555530 BUITEN Bodycombat, schop en boks al je frustraties eruit Politiechef Hans Vissers: diender wil geen dure bekeuringen meer uitschrijven DE STELLING terneuzen - In verband met een drugsonderzoek zijn maandag avond zes mensen aangehouden in de Terneuzense binnenstad. De zes zaten in een pand aan het Huizingaplein. De politie deed daar rond acht uur een inval. Het zestal is meegenomen naar het po litiebureau, waar ze direct zijn ver hoord. Op basis daarvan zou de hulp officier van justitie later op de avond beslissen of ze langer vast Ik vind Racoon de beste band van Zeeland moeten blijven zitten of op vrije voeten worden gesteld. Een woordvoerder van de politie kon maandagavond nog weinig nadere informatie geven; ook niet of het onderzoek zich richt op han del in softdrugs of harddrugs. Bewoners van de Terneuzense bin nenstad klagen al langere tijd over een toename van illegale drugsver koop vanuit woningen, waarbij het Huizingaplein vaak als locatie wordt genoemd. Ga naar www.pzc.nl/abonneren Rondreis Highlights van Jordanië 7 dagen incl. ontbijt Vertrek: alléén op 31/1 wees er snel bij, laatste plaatsen! voordelige rondreis met o.a. het eeuwenoude Amman, Um Qais, Jerash, Mount Nebo, Kerak, wereldwonder Petra, rotswoestijn Wadi Rum en de Dode Zee inclusief vlucht, ontbijt en excursies met Nederlandssprekende gids Zie www.kras.nl/35759 waarom zou je meer betalen Agenten balen van boetes middelburg - Politiechef Hans Vis sers van de regionale eenheid Zee land en West-Brabant vindt de ver keersboetes in Nederland te hoog. Zijn medewerkers denken er ook zo over. Dat bevestigt Jaap van de Graaf, voorzitter van de tijdelijke ondernemingsraad (OR) van de re gionale eenheid. Ook de politievak- bond ACP is het met Vissers eens. Vissers zei gisteren in een inter view met Omroep Brabant dat Ne derland met de hoogte van de boe tes echt is doorgeschoten. „Ik merk dat onze collega's aarze ling hebben en soms zelfs niet meer optreden, omdat ze vinden dat 2oo tot 300 euro voor een ver keersovertreding te veel is. We voe len eeri drempel. Agenten willen liever wat vaker kleine boetes uit schrijven dan in één keer dit soort klappen uitdelen." Jaap van de Graaf herkent dit maar al te goed en zegt dat de boe tes buitenproportioneel hoog zijn. „Agenten vinden het soms sneu voor de overtreders om honder den euro's uit hun zak te kloppen. Dan geven ze soms maar géén boe te. Het is natuurlijk verkeerd om il legaal op een invalideparkeerplaats te parkeren, maar dat kost je bijna evenveel als een winkelinbraak. De verhoudingen zijn zoek." Een woordvoerder van het ministe rie van Veiligheid en Justitie ver klaarde dat de politie niet over de hoogte van de boetes gaat. Boven dien herkent het ministerie zich niet in het beeld dat agenten geen boetes zouden willen uitschrijven omdat die te hoog zijn. Eind 2011 zijn de boetes voor zwa re verkeersovertredingen ver hoogd, nadat de Tweede Kamer daar om had gevraagd. De tarieven zijn met ongeveer 140 euro per overtreding gestegen. pagina 3: commentaar wrnMmmmSiiMKAMivti'tnntiiïïi'''m miiwwwimiiw— zoutelande - Door sneeuw en vorst waren de wegen in Zeeland maandag op sommige plaatsen ver raderlijk glad. Op het Walcherse platteland waren de wegen lange tijd wit. Vermoedelijk door de gladheid gleed een automobiliste bij Zoutelande met haar auto in een sloot. Het eenzijdige ongeluk gebeurde 's middags iets over half vijf. De auto belandde op zijn kop in de sloot, maar de automobiliste raakte niet gewond. Rond datzelfde tijdstip kregen de politie, ambulance en brandweer de melding dat er in Arnemuiden bij de Hengst een kind door het ijs was gezakt. De hulpdiensten ruk ten uit, maar het slachtoffer zat al veilig in een woning. De NS kondigden gisteren aan dat ze dinsdag vanwege sneeuw en vorst met een aangepaste dienstre geling rijden. Op de website www.ns.nl staat het laatste treinad- vies. pagina 2/3: Winterse rituelen maken mensen blij pagina 5: Eerste marathon op na tuurijs in Noordlaren Politie moet zich niet bemoeien met hoogte van boetes Reageer op pzc.nl DINSDAG PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 15 januari 2013 255e jaargang nr. 12 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Af en toe sneeuw, 0°

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1