buitenland 17 Tiger ging Lance voor Hoe gewoon is melk? m miw vkl{' M Alles en iedereen moest wijken voor het sprookje van fietslegende Lance Armstrong. Maar nu gaat hij schuld bekennen op de bank bij Oprah. Live op de kabel Irh "i'h r --V; maandag 14 januari 2013 'Armstrong gaat schuld bekennen' door onze correspondent Mathijs Rotteveel v andaag gaat Lance Armstrong (deels) te biecht ten overstaan van Oprah Winfrey. Daar voor staat de tv-ster vandaag met haar cameramannen voor de deur van zijn landhuis in Austin (Texas). Op zijn eigen bank gaat hij volgens verschillende Ameri kaanse media 'een bekentenis' af leggen over zijn dopinggebruik tij dens zijn wielercarrière. Het nu al spraakmakende inter view moet van Armstrong weer iets van een Amerikaanse super held maken, eentje met een klein schrammetje weliswaar. En voor Oprah is het de kans om al die kij kers terug te winnen die de afgelo pen twee jaar bij haar eigen televi siezender zijn weggelopen. Sinds de publicatie van het rap port van de Amerikaanse doping- autoriteit Usada op 10 oktober jongstleden staat voor ieder wel denkend mens vast dat Lance Armstrong op grote schaal doping heeft gebruikt. In het rapport staan getuigenissen van 26 men sen, inclusief 11 voormalige ploeg maten, tegen Armstrong. In het rapport wordt beschreven hoe Armstrong en zijn ploegmaten met Epo behandeld bloed in koel boxen met zich meezeulden, hoe ze dopingcontroles omzeilden en hoe Armstrong wielrenners die uit de school wilden klappen, onder druk zette. Hij belde hun vrouwen op als manlief op reis was, om te melden dat hij in de buurt was. Iedereen viel over hem heen, maar Armstrong zweeg. Hij provoceerde Het exclusieve interview Oprah Winfrey and Lance Armstrong: A Worldwide Exclusive zal in Neder land gelijktijdig met de uitzending in de Verenigde Staten worden uit gezonden door kabelzender TLC in de nacht van donderdag 17 op vrijdag 18 januari om 03.00 uur. Vrijdag 18 januari wordt de special om 20.30 uur herhaald op TLC en om 23.00 uur op Discovery Chan nel. Het interview is onderdeel van de reeks Oprah's Next Chapter waarin zij nieuwsmakers en gewone fami lies opzoekt buiten de studio. zelfs door een foto van zichzelf te tweeten, liggend op zijn enorme bank met daarboven zeven ingelijs te gele Tourtruien: 'Terug in Aus tin, hang ik wat rond.' Alsof er wat hem betreft helemaal niets aan de hand was. Maar de afgelopen maanden lijkt ook het besef bij Armstrong door te dringen dat hij niet meer de Amerikaanse superheld is van wel eer. Zijn sponsors - bierbrouwer Anheuser Busch, brillenmaker Oakley, sportmerk Nike en fietsen- bouwer Trek - beëindigden een voor een hun contract. Ook moest hij opstappen bij Livestrong, de door hem opgerichte organisatie die zich richt op het bestrijden van kanker. Het ergste was mis schien nog wel dat hij door zijn ban niet meer de triatlons kon doen die hij wilde. Nu gaat de voormalige held dus toch maar iets bekennen. Brian Cookson, de voorzitter van de Brit se wielerunie vraagt van Arm strong 'feiten, namen, plaatsen en data'. „Voor hem de enige manier hier uit te komen." Armstrong kan echter niet al te openhartig worden, want dan wor den zijn problemen alleen maar groter. Er lopen namelijk nog drie rechtszaken tegen hem. Verzeke ringsmaatschappij SCA Promo tions eist 12 miljoen dollar van hem terug vanwege zijn onterech te Tourzeges, de Sunday Times vor dert 1,5 miljoen dollar en ook zijn voormalige fietsvriend Floyd Lan- dis wil geld zien. Als Armstrong te openhartig wordt bij Oprah gaat hij dat later voelen in de rechts zaal. Er vindt dus vandaag geen keihar de confrontatie plaats op die im mense bruine bank van hem. De kans is echter niet groot dat Armst rong met een halfslachtige bekente nis zijn populariteit bij het Ameri kaanse publiek zal terugwinnen. Dat wil het hele verhaal. Alle fou ten, alle vieze trucs en excuses aan de mensen die hij het leven zuur heeft gemaakt. Liefst met veel tra nen. Maar aan zo'n uitgebreid mea culpa zou Armstrong nog niet toe zijn. Lance Armstrong NEW YORK - „Ik denk dat Oprah de druk van dit interview begrijpt. Ze is slim. Ik heb haar verzekerd dat ze ver kan gaan met haar vragen. Ik zal ze open, eerlijk en volledig transparant beantwoorden. En om je de waarheid te zeggen, ik kijk er naar uit", verklapte Lance Armst rong zaterdag in een telefonisch in terview dat werd afgedrukt door de New York Times. Zorgen hoeft hij zich niet te ma ken want de vrouw die hem inter viewt is vol begrip. Tiger Woods wist dat eind 2009, toen bekend werd dat hij overspel had gepleegd met minstens zes vrouwen. Hij las bij Oprah plechtig een brief voor, mede gericht aan zijn vrouw Elin: 'We zijn net begonnen te praten over de schade die ik heb aange richt.' De mooie woorden van Woods mochten niet baten. De golfer en zijn vrouw scheidden en Elin ontving de lieve som van 110 miljoen dollar aan alimentatie. FneslandCampma tép |,f*1 Waar komt melk vandaan? Hoe wordt melk gemaakt? En wat als het er niet meer zou zijn? Blijf ik dan altijd klein? melkisbijzonder.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 7